Po Česku: Westernové městečko v Boskovicích láká na divadelní představení Vinnetou

Westernové městečko v Boskovicích

V České republice existuje málo míst, kde lze zažít autentickou atmosféru divokého západu. Reportérka Simona Dočkalová se vypravila v rámci cestovatelského pořadu Po Česku televize CNN Prima NEWS do westernového městečka v Boskovicích na jižní Moravě.

Westernové městečko vybudované v opuštěném pískovcovém lomě v Boskovicích ročně navštíví desítky tisíc lidí. Na tuto sezonu připravili zajímavé představení.

„V letošním roce děláme novinku, jedná se o divadelní představení Vinnetou. Představení je skoro přesná kopie filmu, snažíme se, aby všechny věci byly co nejpodobnější a co nejskutečnější. Takže máme kopii filmových kulis, železnici, lokomotivu. Zkrátka všechno, co divák očekává od filmu, najde i tady, ale v živém provedení,“ popsal provozovatel Westernového městečka Luboš Procházka.

Dodal, že divadlo hrají mladí herci a režisérem představení je Igor Krištof. „Je tam mnoho koní i kaskadérských výkonů,“ upozornil.

Hraje se skoro každý den

Představení probíhá pod širým nebem a hraje se skoro každý den o prázdninách, v pondělí je městečko zavřené. Termíny na představení se dají najít na webových stánkách. „Máme také vedlejší program, který hrajeme každý den kromě pondělí. Ten začíná v deset hodin ráno a končí ve čtyři odpoledne,“ uvedl Procházka s tím, že hrají i mnoho scének z divokého západu, tedy přestřelky, rvačky a podobně.

„Všechno je samozřejmě bezpečné. Máme také jedno velké představení v jezdecké areně, to je show na koních,“ podotkl. Turisté do městečka mohou přijet na jeden den nebo se tam ubytovat. „Služby areálu jsou komplexní. Máme hotel, restaurace, stánky s občerstvením a podobně,“ popsal provozovatel westernu v Boskovicích.

Tagy: