reklama

Po Česku: Westernové městečko v Boskovicích láká na divadelní představení Vinnetou

V České republice existuje málo míst, kde lze zažít autentickou atmosféru divokého západu. Reportérka Simona Dočkalová se vypravila v rámci cestovatelského pořadu Po Česku televize CNN Prima NEWS do westernového městečka v Boskovicích na jižní Moravě.

reklama

Westernové městečko vybudované v opuštěném pískovcovém lomě v Boskovicích ročně navštíví desítky tisíc lidí. Na tuto sezonu připravili zajímavé představení.

„V letošním roce děláme novinku, jedná se o divadelní představení Vinnetou. Představení je skoro přesná kopie filmu, snažíme se, aby všechny věci byly co nejpodobnější a co nejskutečnější. Takže máme kopii filmových kulis, železnici, lokomotivu. Zkrátka všechno, co divák očekává od filmu, najde i tady, ale v živém provedení,“ popsal provozovatel Westernového městečka Luboš Procházka.

Dodal, že divadlo hrají mladí herci a režisérem představení je Igor Krištof. „Je tam mnoho koní i kaskadérských výkonů,“ upozornil.

K tématu

Hraje se skoro každý den

Představení probíhá pod širým nebem a hraje se skoro každý den o prázdninách, v pondělí je městečko zavřené. Termíny na představení se dají najít na webových stánkách. „Máme také vedlejší program, který hrajeme každý den kromě pondělí. Ten začíná v deset hodin ráno a končí ve čtyři odpoledne,“ uvedl Procházka s tím, že hrají i mnoho scének z divokého západu, tedy přestřelky, rvačky a podobně.

„Všechno je samozřejmě bezpečné. Máme také jedno velké představení v jezdecké areně, to je show na koních,“ podotkl. Turisté do městečka mohou přijet na jeden den nebo se tam ubytovat. „Služby areálu jsou komplexní. Máme hotel, restaurace, stánky s občerstvením a podobně,“ popsal provozovatel westernu v Boskovicích.

Další hlavní zprávy

Miloš Zeman

Zemanova popularita klesla. Lidem vadí prezidentovo chování během koronakrize

Zemanova popularita klesla. Lidem vadí prezidentovo chování během koronakrize

Prezidenta Miloše Zemana hodnotí lidé hůř než na jaře, nejvíc kritičtí jsou k jeho chování a aktivitě v době koronavirové krize. Z aktuálního průzkumu agentury STEM/MARK vyplývá, že při známkování jako ve škole si celkově vysloužil „horší trojku“. Dlouhodobě respondenti hodnotí současného prezidenta lepšími známkami za využívání prezidentských pravomocí a zájem o problémy občanů, horší hodnocení má za reprezentaci a obhajobu českých zájmů v zahraničí i řešení sporů na české politické scéně a nejhůř dopadá při hodnocení způsobu jeho vystupování na veřejnosti.

Koronavirus

Kapacitu máme už jen pro tři pacienty. Sestry mohou mít trvalé následky, říká primář

Kapacitu máme už jen pro tři pacienty. Sestry mohou mít trvalé následky, říká primář

Podle primáře Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Dušana Mormana je Krajská nemocnice Liberec blízko stropu svých možností v péči o pacienty s covidem ve vážném stavu. Kvůli tomu nemocnice eliminuje i běžnou péči, poskytuje jen tu akutní k záchraně života. Především zdravotní sestry jsou podle Mormana psychicky vyčerpané a časem z toho mohou mít trvalé duševní poruchy.

reklama
Policistka mohla zabránit teroristickému útoku, ale udělala si přestávku na kebab
Florida rozhoduje americké prezidentské volby. A Trump i Biden to velmi dobře vědí
Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví
reklama
reklama
Jepičí kariéra Romana Prymuly. Zařadí se mezi ministry s nejkratším funkčním obdobím?

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Kdo povede zdravotnictví? Sázková kancelář favorizuje Prymulu, ve hře i Flegr s Havlíčkem
Dekontaminace v polní nemocnici je v režii pražských hasičů, vybudovali stanoviště
 Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19
Další články
reklama
reklama