Za Babiše bylo líp. Schillerová přiznala, že si ANO zaplatilo billboardovou kampaň

Alena Schillerová (ANO)

PARTIE Terezie Tománkové 1.5.2022

Za vlády Andreje Babiše bylo lépe, stojí na billboardech s fotografiemi obyčejných lidí, které se objevují v ulicích. Místopředsedkyně hnutí ANO Alena Schillerová v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS přiznala, že kampaň platí její strana.

„Lidé se na nás obrací, píše nám obrovské množství lidí, stovky, že jsou nespokojení. Toto jsou autentičtí lidé, kteří měli odvahu dát do kampaně svou tvář. Platí to hnutí ANO, ale lidé do toho šli dobrovolně, nejsou to placení herci. Je to připomínka toho, že lidé začínají být nespokojení,“ pronesla v Partii Schillerová.

Podle Schillerové není Andrej Babiš stále rozhodnutý, zda bude kandidovat na prezidenta. „Chová se standardně jako lídr opozice, znám ho velmi dobře, jsme si pracovně blízko. Skutečně není rozhodnut, budu ale ráda, když se rozhodne, podpořím ho. Neví najisto, že do toho půjde. ANO každopádně svého kandidáta postaví,“ doplnila předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO.

Svého kandidáta hledá také koalice Spolu. „Máme snahu a ambici mít kandidáta, kterého budeme moct podpořit, ale není potřeba spěchat. Prezidentská volba je v lednu 2023. Na začátku podzimu přijdeme s osobností, která bude mít naší podporu,“ sdělil předseda klubu lidovců Marek Výborný.

SPD zase hledá kandidáta, který bude hájit národní zájmy. „Máme představu, jak by ten kandidát měl vypadat. Musí hájit české občany a naše národní zájmy,“ konstatoval předseda klubu SPD Radim Fiala.

Místopředsedkyně Sněmovny Olga Rychterová (Piráti) by zase na Hradě ráda viděla ženu. Jako vzor uvedla Slovenku Zuzanu Čaputovou. „V propojeném světě potřebujeme prezidenta nebo prezidentku, který podpoří a najde řešení dobrá pro Česko,“ řekla.

Tagy:
Andrej Babiš Alena Schillerová Terezie Tománková Česká pirátská strana ANO 2011 Radim Fiala Česko Marek Výborný Svoboda a přímá demokracie Poslanecká sněmovna ČR