Zdechovský: Za propuštěním Terezy jsou i tajné služby. Ukrývá se na bezpečném místě

Za případem Terezy Hlůškové byla napsána tečka. Češka, kterou věznil Pákistán poté, co ji celníci zadrželi v lednu 2018 na mezinárodním letišti v Láhauru s necelými devíti kilogramy heroinu, byla v sobotu propuštěna a může se vrátit domů. „Je to obrovský úspěch,“ poznamenal pro CNN Prima NEWS europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), jenž se v případu angažoval.

Hlůšková se v sobotu odpoledne konečně ocitla na svobodě a v řádech hodin by měla nasednout do letadla na cestu domů.

„Pobývá na bezpečném místě, které nemůže být specifikováno kvůli tomu, že patřila ke korunním svědkům vystupujícím proti pákistánské drogové mafii. Je v jejím zájmu, aby nikdo nevěděl, kde se nachází. Bude tam do doby, než nasedne do letadla a opustí území Pákistánu,“ řekl CNN Prima NEWS Zdechovský, který se spolupodílel na propuštění ženy, které během minulých let připadla přezdívka „pašeračka“.

„V současné době ještě nemůžu mluvit o celém svém angažmá. Ale půl roku na tomto případě spolupracuji s pákistánskými i českými úřady a bezpečnostními silami,“ pokračoval dále europoslanec.

V březnu 2019 byla mladá Češka odsouzena k trestu odnětí svobody v délce osmi let a osmi měsíců a k pokutě 800 dolarů (asi 17 500 korun). V dubnu se proti verdiktu odvolala. Rozsudek byl podle ní „v rozporu s fakty“ a nebyl podložen žádnými konkrétními důkazy. Soud jí s odstupem času dal za pravdu. „Chci říct, že je to obrovský úspěch české diplomacie a českých tajných služeb. Ty na tom mají hlavní podíl spolu s právníky a panem velvyslancem,“ uvedl Zdechovský.

„Není jasné, jestli přiletí přímo do Prahy, nebo na jiné místo. Je to součástí řešení, které je připravováno českými diplomaty,“ uzavřel europoslanec.

Tagy: