reklama

Za smrt ženy při plastice prsou nemůže chirurg. Někdy se to prostě stává, tvrdí expert

Za smrt ženy během operace prsou rozhodně není vinen chirurg. Důležitou roli hraje i anesteziolog. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl plastický chirurg Jan Měšťák. Tvrdí také, že podobné situace jsou sice výjimečné, ale bohužel k nim dochází.

reklama

Mělo jít o běžnou plastiku prsou na soukromé klinice v centru Prahy. Jenže při operaci nastaly komplikace, jejichž následkům podlehla 29letá žena. Na vině pravděpodobně byla anestezie. „Je mi to líto, protože tým, který pracuje na této klinice, je vynikající. Člověk nikdy neví, co se může stát. Je to výjimečné. Někdo může zemřít při podávání antibiotik. Je to nepředvídatelné,“ uvedl Měšťák.

„Jsem si naprosto jistý, že plastický chirurg to nezavinil. Je to otázka dalšího vyšetřování,“ uvedl plastický chirurg.

Podle Měšťáka by předoperační vyšetření mělo odhalit ty nejzákladnější problémy, například vrozenou srdeční vadu. „Mezi nebem a zemí je moc zvláštností a lékař to nikdy neodhadne. Vím, že za 50 let mé medicínské činnosti byly některé vzácné situace. Záleží také na pracovišti, kam dotyčný jde,“ vysvětlil lékař.

„Bohužel i v dnešní době státní zdravotnická zařízení vyžadují dost vysoké ceny za operace, které jsou i v soukromých zařízeních. Když přednáším o lékařské etice, hovořím o tom, že by se neměli na soukromých pracovištích operovat třeba rizikoví pacienti, například s velkou nadváhou. Nejen plastický chirurg, ale i anesteziolog musí být vynikající. On řekne, že pacienta z různých důvodů operovat nebudeme, nebo to naopak schválí,“ doplnil Měšťák.

Mladá žena, která během operace zemřela, pracovala jako psychiatrička v dětské nemocnici v Lounech. Případem se nyní zabývá policie.

Tagy:

Hlavní zprávy

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti
Ekonomika

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti

Finanční situace rodičů má výrazný vliv na životní úroveň jejich dětí. Vyrůstá-li potomek v nuzných poměrech, je u něho až dvakrát vyšší pravděpodobnost, že na tom s penězi bude na štíru v porovnání s jejich dobře situovanými vrstevníky. Největší rozptyl mezi těmito dvěma skupinami panuje v Bulharsku, nejmenší v Lotyšsku, vyplývá z aktuálních dat Eurostatu. Jak je na tom Česká republika?

Strach o Rockyho: Covid Vémolově Lele zkomplikoval porod, s Karlosem teď spát nebude

Partnerka Karlose „Terminátora“ Vémoly Lela Ceterová ve středu porodila malého Rockyho. Jenže nic se neobešlo bez komplikací. Pár dní před nástupem maminky do nemocnice dostali novopečení rodiče covid. Ceterová v sobotu v živém vysílání na Instagramu popsala, že žila ve stresu a beznaději. Domů se vrací v neděli, se svým partnerem ale nemůže spát v jedné místnosti.

reklama

Domácí zpravodajství

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Laffita o vztahu s otcem: Byl to macho. Říkal, že jestli budu gay, zabije mě jako psa

Kubánec Osmany Laffita se živí jako úspěšný módní návrhář a více než 25 let žije ve šťastném vztahu s partnerem Guyem. V mládí to však neměl vůbec lehké. Svou orientaci musel dlouho skrývat. V době, kdy žil ještě na Kubě, to bylo trestné. Dlouho se s tím nemohli smířit ani jeho otec. „Táta mi kolikrát říkal, že jestli budu gayem, zabije mě jako psa,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama