reklama

Během plastické operace prsou v Praze zemřela mladá žena. Případem se zabývá policie

Při plastické operaci na soukromé klinice v Praze zemřela 29letá žena. Komplikace měly nastat kvůli anestezii. Případ už prošetřuje policie.

reklama

Mělo jít o běžnou plastiku prsou na soukromé klinice v centru Prahy. Jenže při operaci nastaly komplikace, jejichž následkům podlehla 29letá žena. „Můžeme s politováním potvrdit, že na klinice Brandeis Clinic došlo k mimořádné události v podobě komplikace s anestezií, tedy v anesteziologické části operace,“ uvedla ředitelka kliniky Lucie Kalinová.

Podrobnosti však uvést nechtěla, i z toho důvodu, že případ už má na stole kriminální policie. Ta teď zjišťuje, co přesně se na operačním sále stalo. Vyšetřovatelé čekají na znalecké posudky, které by jim měly pomoci objasnit příčinu úmrtí.

„Mohu potvrdit, že se pražští policisté zabývají případem úmrtí ženy při lékařském zákroku. V současné chvíli však nebudeme k věci poskytovat žádné bližší informace,“ uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Příčinu smrti se pro CNN Prima NEWS pokoušel odhadnout plastický chirurg Roman Kufa. „Může tam být nějaká vrozená srdeční vada. Může dojít k embolii. Že by udělal chybu přímo operatér u operace, je vyloučené,“ řekl. Mladá žena, která během operace zemřela, pracovala jako psychiatrička v dětské nemocnici v Lounech.

Její kolegyně tragická událost velmi zasáhla. „Když je vám 29 a váš život skončí po takové operaci, je to tragédie. Je málo lékařů, jako byla ona,“ zmínila kolegyně oběti.

Podle specialisty na laserovou a estetickou medicínu Romana Šmuclera má každý chirurgický výkon svá rizika. „Proto je důležité, aby si toho pacienti byli vědomi a aby se všichni snažili o maximální bezpečnost,“ dodal.

Lékaři v tomto ohledu vyzdvihují důležitost předoperačních vyšetření, která by měla být vedena co možná nejdůkladněji. Jak to ale bylo v případě úmrtí na pražské klinice, ukáže právě až policejní vyšetřování.

Tagy:

Hlavní zprávy

Po roce a půl okopávání si Babiš s Fialou stoupli vedle sebe a propagovali očkování

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a nově jmenovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) si po roce a půl trvajících neshodách a kritice způsobů boje s pandemií koronaviru stoupli vedle sebe a propagovali očkování. „Epidemie nezná politické bariéry a týká se nás všech. Politika musí jít stranou,“ řekl Babiš na úterní tiskové konferenci iniciativy Lékaři pomáhají Česku.

Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

Už žádné gify na Facebooku? Meta musí prodat službu Giphy, rozhodl britský úřad

Britský antimonopolní úřad (CMA) nařídil americké firmě Meta Platforms, která je provozovatelem Facebooku, aby prodala platformu pro animované obrázky Giphy. Zdůvodnila to obavami z dopadů na konkurenční prostředí, a to jak na uživatele sociálních médií, tak na zadavatele reklamy. Úřad o tom informoval ve svém úterním sdělení. Facebook s nařízením nesouhlasí.

Velké rozvolnění opatření a čísla, která „nenadchýnala“. Jak žilo Česko před rokem?

Zatímco během aktuální vlny koronaviru panují obavy, že to nejhorší máme ještě před sebou, zavládla přesně před rokem ve společnosti optimistická nálada. Čísla během celého listopadu klesala a lidé se těšili na avizované rozsáhlé rozvolnění, které mělo přijít začátkem prosince. Po téměř dvou měsících se mohli Češi znovu chystat do restaurací či na koupaliště. Ne všichni však byli z otevření života v Česku nadšeni. Jelikož počty nakažených neklesaly takovým tempem, jak se očekávalo, hovořil premiér Andrej Babiš (ANO) o tom, že jej čísla „nenadchýnají“.

Bartoš: Zákaz trhů je styl končící vlády. Zpřísnění ano, lidé si ale nesmí ťukat na hlavu

Opatření, která vydává vláda v demisi, jsou zmatečná a nepředvídatelná, zdůraznil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS lídr Pirátů Ivan Bartoš. Konkrétně označil za absurdní uzavření adventních trhů. Jenže budoucí kabinet s tím nemůže nic dělat. I proto Bartoš vnímá „pohovory“ prezidenta Miloše Zemana se všemi kandidáty na ministerský post jako průtahy.

reklama

Domácí zpravodajství

Covid ohrožuje i novorozence. Oddělení omezují návštěvy, matky se cítí jako v domácím vězení

Režim v nemocnicích v současnosti limituje mimo jiné snaha minimalizovat riziko nákazy koronavirem. Výjimkou nejsou ani neonatologická oddělení, kam se dostávají miminka, která přijdou na svět předčasně. Matky tam s nimi kvůli riziku nákazy musí trávit nepřetržitě klidně i dva týdny. Návštěvy rodinných příslušníků jsou velmi omezeny, takže novopečeným maminkám může připadat, že jsou v domácím vězení.

reklama