Během plastické operace prsou v Praze zemřela mladá žena. Případem se zabývá policie

Plastická operace

Při plastické operaci zemřela pacientka

Při plastické operaci na soukromé klinice v Praze zemřela 29letá žena. Komplikace měly nastat kvůli anestezii. Případ už prošetřuje policie.

Mělo jít o běžnou plastiku prsou na soukromé klinice v centru Prahy. Jenže při operaci nastaly komplikace, jejichž následkům podlehla 29letá žena. „Můžeme s politováním potvrdit, že na klinice Brandeis Clinic došlo k mimořádné události v podobě komplikace s anestezií, tedy v anesteziologické části operace,“ uvedla ředitelka kliniky Lucie Kalinová.

Podrobnosti však uvést nechtěla, i z toho důvodu, že případ už má na stole kriminální policie. Ta teď zjišťuje, co přesně se na operačním sále stalo. Vyšetřovatelé čekají na znalecké posudky, které by jim měly pomoci objasnit příčinu úmrtí.

„Mohu potvrdit, že se pražští policisté zabývají případem úmrtí ženy při lékařském zákroku. V současné chvíli však nebudeme k věci poskytovat žádné bližší informace,“ uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Příčinu smrti se pro CNN Prima NEWS pokoušel odhadnout plastický chirurg Roman Kufa. „Může tam být nějaká vrozená srdeční vada. Může dojít k embolii. Že by udělal chybu přímo operatér u operace, je vyloučené,“ řekl. Mladá žena, která během operace zemřela, pracovala jako psychiatrička v dětské nemocnici v Lounech.

Její kolegyně tragická událost velmi zasáhla. „Když je vám 29 a váš život skončí po takové operaci, je to tragédie. Je málo lékařů, jako byla ona,“ zmínila kolegyně oběti.

Podle specialisty na laserovou a estetickou medicínu Romana Šmuclera má každý chirurgický výkon svá rizika. „Proto je důležité, aby si toho pacienti byli vědomi a aby se všichni snažili o maximální bezpečnost,“ dodal.

Lékaři v tomto ohledu vyzdvihují důležitost předoperačních vyšetření, která by měla být vedena co možná nejdůkladněji. Jak to ale bylo v případě úmrtí na pražské klinice, ukáže právě až policejní vyšetřování.

Tagy: