reklama

Kokain maskovaný jako dort. Za speciální zákusek hrozí páru 20 let vězení

Díky oznámení od anonyma agenti z Úřadu pro kontrolu obchodu s drogami (DEA) v americkém státě Maine zadrželi muže a ženu, kteří ve voze převáželi čtyři kila kokainu a hotovost, pravděpodobně z nelegální činnosti. Část kokainu však byla neobvykle zabalená. Zhruba kilový blok byl upraven tak, aby vypadal jako dort. Páru nyní hrozí až 20letý pobyt za mřížemi.

reklama

Tip od anonymního zdroje dovedl agenty z maineského DEA (MDEA) k vozu páru. Ten zastavili v úterý na silnici u příjezdu do města Gardiner. Na přítomnost drog pak agenty upozornil vycvičený pes z jednotky K9. Po otevření kufru na příslušníky úřadu čekal obsah v podobě čtyř kilogramů kokainu a peněz – v přepočtu zhruba 41 tisíc korun. Pravděpodobně se jedná o výnosy z nelegálního prodeje drog, píše CNN.

Množství kokainu však nebylo to hlavní, co agenty překvapilo. Největším objevem pro ně byl balík dortu, který měl podle etikety gramáž jedno kilo. Po rozbalení na pracovníky úřadu čekal zákusek, který byl zcela bez cukru a kalorií. Šlo totiž o blok kokainu, který byl posypán kávovou sedlinou. Snahou bylo, aby káva překryla pach drog. Pro neznalého člověka by od pohledu obsah balení skutečně dort připomínal, pouze by se neshodoval s obrázkem na obalu.

Do USA se podle velitele MDEA Petera Arna kokain dostal již zabalený. Agenti nyní budou prověřovat, zda se podobně maskovaných bloků drog v zemi nevyskytuje více. Celková hodnota drog ve vozidle převyšovala v přepočtu 4 miliony korun. Podezřelý pár byl následně převezen do věznice v okrese Kennebec a byl obviněn z rozsáhlého obchodování s drogami. V případě odsouzení jim hrozí až dvacet let vězení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká
Partie

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS) v Partii naléhavě apeloval na očkování a popsal tristní situaci v některých nemocnicích. „Jsme společnost, která musí každého, kdo onemocní, nakonec do nemocnice přijmout. Je tam strašná spousta lidí, kterým říkali, ať se nenechají očkovat. Teď tam leží, mají morfin a my víme, že do dvou dní zemřou,“ prohlásil. Příkladem podceňování problému je podle něj smrt zpěvačky Hany Horké, která odmítala vakcinaci.

Benešová k týrání vězňů: Bachaři ve Valdicích to nemají lehké, je to žalář plný vrahů

Bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) i současný šéf rezortu justice Pavel Blažek (ODS) považují podezření z týrání vězňů ve Valdicích za závažné. Na druhé straně nejsou přesvědčeni, že by šlo o systémové selhání. „Občas tam mají problémy, ale tento druh lidí, co tam sedí, eskaluje různá napětí,“ řekla Marie Benešová v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Nemusíme všechno měnit. Blažek zdůvodnil, proč proti vůli části ODS ponechá šéfa žalobců

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) potvrdil, že v nejbližší době nemá v plánu odvolávat nejvyššího státního zástupce Igora Stříže a nahrazovat jej někým jiným. Nemyslím si, že by se po každých volbách měli měnit všichni lidé ve státní správě,“ řekl Blažek v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Na Igora Stříže má tak zcela opačný názor než jeho stranický i vládní kolega Zbyněk Stanjura (ODS).

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama