reklama

Velikonoce „na vzdor Hamáčkovi“. Koledující rebelové se zaklínali výjimkou pro e-shop

I přes žádosti ministrů a vlády, aby lidé na Velikonoce zůstali doma, vyrazily desítky členů hnutí Chcípl PES v pondělí koledovat. Žádné nařízení podle svého vyjádření neporušují, vztahuje se na ně prý výjimka pro e-shopy. Na webu nabízeli vyšupání pomlázkou za 200korunový poukaz, který se dá využít v podnicích, jež pod hnutí spadají. Za vyšupání pak požadovali speciální nadílku, a to vejce se vzkazem pro vládu.

reklama

„Velikonoce BUDOU! Na vzdor Hamáčkovi,“ hlásají webové stránky hnutí. Na svém e-shopu nabízeli členové vyšupání za 200korunový poukaz. „Náš tým, Otevřeme Česko – Chcípl PES, k vám přijede s pomlázkou a vyšupe vás. Za tuto službu bychom rádi od vás obdrželi vejce se vzkazem pro vládu,“ stojí dále na webu.

Část žen nabídka oslovila – k 3. dubnu si poukaz zakoupilo kolem 60 žen z celé České republiky. „Za velikonoční poukaz si pak můžete od 1. května 2021 vybrat službu nebo produkt od členů-živnostníků našeho hnutí,“ vysvětlili organizátoři velikonoční akce.

V Praze s pomlázkou chodili především majitel restaurace Šeberák Jakub Olbert a provozovatel pivovaru Malý Janek Jiří Janeček. V Šeberáku se dokonce ráno pomlázky rozdávaly. Za ženami provozovatelé vyráželi červenou rikšou, a i přes technické komplikace, kdy vozu při cestě Prahou upadlo kolo, si tradiční vyšupání užívali.

Vajíčka proti vládě

A přesně jak členové hnutí požadovali, dočkali se i specifické koledy. „Škola bez podmínek.“ „Demise vlády.“ „Tradice si nenecháme vzít!“ Takové nápisy nesla některá vajíčka, další se neobešla bez vulgarit. „Pokora, úcta, láska. Víte, co to znamená?“ ptala se zase na papírovém vejci vlády jedna z žen.

Celé akce, která se konala napříč Českou republikou, navíc podle organizátorů byla v souladu s vládními nařízeními. „Tento způsob prodeje je zcela v souladu s vládním nařízením o e-shopech,“ míní hnutí.

Iniciativa Chcípl PES již v minulosti organizovala několik demonstrativních akcí a další plánuje. Na neděli 11. dubna chystá protesty po celém Česku, a to kvůli návratu dětí do škol. Studenti a žáci by se totiž měli dvakrát týdně testovat, s čímž hnutí nesouhlasí.

Tagy:
Velikonoce demonstrace nabídka e-shop vládní opatření žádost ženy vláda vzkaz koronavirus COVID-19 pandemie koronaviru vládní nařízení Jakub Olbert Šeberák Jiří Janeček Malý Janek Chcípl pes provozovatelé vyšupání poukaz
KOMENTÁŘ: Proč se ČSSD nedostane do Sněmovny a ODS neporazí Babiše
Názory

KOMENTÁŘ: Proč se ČSSD nedostane do Sněmovny a ODS neporazí Babiše

Je léto, politika nikoho stejně nezajímá, řekli si zřejmě šéfové některých partají a odjeli na dovolenou. Není o nich vidu ani slechu. A co dělá premiér Andrej Babiš? Otvírá D1, jezdí do krajů. Navíc ohlásil, že letos zůstane v úřadu i o vládních prázdninách. A potom se opozice diví a fňuká, že nemá v médiích dostatek prostoru a ANO stále kraluje předvolebním průzkumům.

Zlaté deblistky: Můžeme být na sebe jen pyšné. Krejčíkové se z Tokia vůbec nechce
OH 2021

Zlaté deblistky: Můžeme být na sebe jen pyšné. Krejčíkové se z Tokia vůbec nechce

Společně se staly světovými jedničkami, dvakrát vyhrály Roland Garros, jednou Wimbledon. A teď i olympijské hry v Tokiu. Tenisové deblistky Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou si za velkého dojetí navzájem předaly zlaté medaile. „Budeme si to připomínat. Na každém turnaji si řekneme: Pamatuješ si, zlato, jak jsme byly na olympiádě? Doufám, že nás to bude spojovat dál,“ vyprávěla Krejčíková.

Tragická nehoda u Karlových Varů má dvě oběti. Zemřela matka s dítětem, další jsou zranění

Při tragické nehodě dvou osobních aut u Karlových Varů v neděli zemřelo dítě a jeho matka. Další tři lidé se při střetu zranili, dva z nich přepravil vrtulník do plzeňské nemocnice. Silnice číslo 6 směrem na Prahu u střelnice je kvůli nehodě v obou směrech uzavřená, informoval krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Podle webu dopravniinfo.cz bude silnice uzavřena přibližně do 14:30.

Živě
ON-LINE desátý den olympiády: České tenistky braly zlato. Králem sprintu se stal Ital

Aktualizováno

České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková to dokázaly. Ovládly finále čtyřhry a stávají se olympijskými vítězkami. Duel o zlato proti švýcarské dvojici Belinda Bencicová-Viktorija Golubicová vyhrály díky dvěma získaným setům. První po urputném boji vybojovaly poměrem 7:5. Druhý set již Češky přepnuli na vyšší výkonnostní stupeň a ovládly jej 6:1. Do jisté míry tak Bencicové vrátily sobotní finále dvouhry, které švýcarská tenistka vyhrála proti jiné české reprezentantce Markétě Vondroušové.

reklama

Domácí zpravodajství

Je libo prohlídku lachtanů či vakcínu? V pražské zoo se můžete o víkendu nechat očkovat

Lidé, kteří o víkendu navštíví pražskou zoologickou zahradu, se mohou nechat v areálu očkovat bez registrace. Praha připravila očkovací autobus, který stojí hned za vstupem do zahrady a podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) se vydá i na další místa v Praze, kde se předpokládá velká koncentrace lidí. Za sobotní dopoledne možnost využilo už několik desítek lidí.

Život bez roušek i restrikcí. Rozvolníme, když to v září půjde dobře, slibuje Vojtěch

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) nehrozí povinné očkování hasičům, zdravotníkům ani policistům. Ti, kteří by se chtěli očkování vyhnout, by totiž mohli ze svého povolání odejít, což by představovalo značný problém. Vojtěch také v rozhovoru MF Dnes řekl, že pokud bude v září situace s covidem v Česku dobrá, rozvolní se jako ve Velké Británii. Tam už neplatí téměř žádné restrikce.

reklama