CNN Prima News nabídka

nabídka

Výpis příspěvků ke štítku „nabídka“

Nákupní horečka je doping štěstím, tvrdí experti. Jak se vyhnout závislosti?

Speciální prodejní akce typu Black Friday, výprodeje, výhodné nákupy a nekonečné slevy. Nejčastěji jsou těmto kampaním zákazníci vystavováni na konci roku, zejména ve chvílích, kdy se blíží Vánoce. Domnělé výhodné nákupy mohou lidem přinášet pocit štěstí, utrácení peněz s sebou však nese i negativní důsledky. Kdy „rozumné“ pořizování věcí hraničí se závislostí? A jak předejít zbytečné nákupní horečce? Nejen to popsali odborníci redakci CNN.

Kvůli konfliktu v Izraeli hrozí nedostatek plynu. Odborníci odhadli, kdy se může zdražit

Konflikt mezi Izraelem a Palestinou může přinést sníženou dostupnost plynu na trhu, uvedl v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS energetický expert a bývalý šéf Pražské plynárenské Pavel Janeček. A to v případě, že by kvůli podpoře Izraele Katar zastavil své dodávky. Podle energetického analytika se takový krok promítá do cen spotřebitelů už za několik měsíců. Upozornil však, že v tomto ohledu hraje roli nákupní strategie dodavatele.

Změny dodavatele se mohou vyplatit i přes sankce, tvrdí analytik. Varuje před zdražením

Domácnosti by si měly zkontrolovat své smlouvy a podle nich požádat dodavatele o cenově příznivější podmínky nebo přejít k jinému, radí energetický analytik Jan Béreš, který byl hostem pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Očekává, že se ceny zvýší, zdražení nebude tak drastické jako vloni. Hostem pořadu byl také ředitel poradenského týmu Elena Čestmír Hrdinka.

Gripeny zdarma nelákají ani Pavla. Radši americké F-35, řekl prezident a vysvětlil proč

Prezident Petr Pavel se pro CNN Prima NEWS exkluzivně vyjádřil k otázce budoucnosti obrany českého vzdušného prostoru. V diskuzi, jestli by naši piloti měli dál létat na gripenech, včetně těch nejmodernějších, nebo raději na F-35, se přiklonil na stranu amerických strojů. Švédská vládní agentura spolu s výrobcem letounů SAAB přitom nechápou, proč s nimi ministerstvo obrany nejedná, a nemůžou proto předložit podrobnou oficiální nabídku nových gripenů. Napsal o tom portál iDnes.cz. Podle Švédů jsou přitom gripeny v mnohém s americkými stroji srovnatelné.

Češi jsou na zdražování připraveni, od Chorvatska je neodradí, říká Papež. Radí, jak ušetřit

Chorvatsko a Řecko má věrné klienty, a ti se vrací nezávisle na tom, jestli se zdraží o deset nebo patnáct procent. Zvýšení cen jsme zažili všichni doma, lidé jsou na něj připraveni. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl místopředseda pro vnější vztahy z Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež. Domnívá se, že do Chorvatska letos zamíří skoro 900 tisíc lidí, zároveň poradil, kdy je vhodné využít last minute nabídku.

Prigožin nabízel Kyjevu prozrazení ruských pozic, tvrdí média. Nesmysl, říká šéf vagnerovců

Šéf vagnerovců Jevgenij Prigožin v lednu Ukrajině nabídl, že jí prozradí pozice ruských jednotek, pokud Kyjev stáhne své vojáky od Bachmutu, tvrdí list The Washington Post (WP) s odvoláním na uniklé americké dokumenty. Prigožin podle agentury Reuters toto tvrzení odmítl jako „nesmysl“, Kreml za „novinářskou kachnu“. O východoukrajinský Bachmut, který se stal jedním ze symbolů války, vedou Ukrajina a Rusko mnohaměsíční boje. Velkou část ruských jednotek zde tvoří právě žoldnéřská Vagnerova skupina.