CNN Prima News e-shop

e-shop

Výpis příspěvků ke štítku „e-shop“

Nesledujte slevy, ale cenu zboží: Expert radí, jak ušetřit v e-shopu. Prozradil i hit Vánoc

24. listopadu 2022 21:53

Následující dny budou zákazníci na internetu i v kamenných prodejnách nakupovat v akci Black Friday. Obchodní zástupce on-line srovnávače Heureka Michal Vodák v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS radil, jak pořídit produkty skutečně výhodně a nenaletět podvodníkům. Spolu s obchodní zástupkyní firmy Hamleys Janou Vychodilovou prozradil, jaké dárky se letos stanou hitem Vánoc.

Věra čeká na oblečení už tři měsíce. Místo na e-shopu ho totiž pořídila v nákupní galerii

22. července 2022 17:25

Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před tzv. nákupními galeriemi na internetu. Některé se tváří jako běžný e-shop, ve skutečnosti ale jen zprostředkovávají prodej zboží z Číny. To se ale zákazník dozví, až když zaplatí. Odstoupit od smlouvy je obtížné, vrátit zboží lze často jen na vlastní náklady na opačnou stranu zeměkoule. Inspektoři už evidují tisíce stížností nespokojených spotřebitelů.

Komu uškodí konec pandemie? Návratu do normálu se obávají streamovací služby či e-shopy

22. ledna 2022 11:18

Zatímco svět vzhlíží ke koronavirové variantě omikron s nadějí na brzký konec pandemie, ne všichni se z postupného návratu do normálu raduje. Své o tom ví streamovací služba Netflix, jejíž výhled na první letošní kvartál vyděsil investory. Žně končí také internetovým obchodníkům, kteří zejména v prvním roce pandemie zažívali rekordní nárůsty tržeb.

Dopravní kurýři varují před vánočním náporem. Kdy nejpozději objednat dárky?

10. prosince 2021 19:42

I přes rekordní zájem o předvánoční objednávky v roce 2020 je letos nápor na kurýrní služby opět o něco větší. Zatímco některé obchody proto doporučují objednávat dárky nejpozději do pátku 17. prosince, jiné dokáží zboží dodat i při objednání tři dny před Štědrým dnem. Nejvíc přitom záleží právě na kurýrních službách.

Ekonomicky nejlepší dárek k Vánocům by byla hotovost. Neskončila by na půdě, radí Kovanda

24. listopadu 2021 20:21

Do Vánoc zbývá přesně měsíc, mnoho lidí tak už pro své blízké shání dárky. Vzhledem k rostoucí inflaci i epidemické situaci půjde o nejdražší Vánoce v historii. „Z ekonomického pohledu by bylo nejlepší, kdyby si lidé pod stromeček dávali hotovost. Dá se spočítat, kolik harampádí by pak nekončilo na půdách,“ řekl ekonom Lukáš Kovanda v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS.

Pochybné e-shopy prodávají certifikáty o očkování i prodělané nemoci. Řeší je policie

22. listopadu 2021 18:29

Za posledních několik týdnů se na internetu objevilo hned několik pochybných on-line obchodů, které začaly prodávat certifikáty o dokončeném očkování či provedeném testu na covid. Některé e-shopy se zaštiťují i jmény veřejně známých osob, jako jsou šéf stomatologů Roman Šmucler či předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová Zahradníková. Ti se od těchto projektů distancují a mluví o zneužití jejich jména. Na obchody s certifikáty se zaměřila i policie, podvodníkům hrozí tučné pokuty i vězení.

Polské Allegro převzalo české e-shopy Mall Group. Zaplatí desítky miliard korun

5. listopadu 2021 10:48

Polská společnost Allegro se dohodla na převzetí stoprocentního podílu v české skupině e-shopů Mall Group a v kurýrní firmě WeDo. Celková hodnota transakce je až 975 milionů eur (přibližně 24,7 miliardy Kč), uvedla v tiskové zprávě společnost Rockaway Capital. Ta je spolu s investičními skupinami PPF a EC Investments dosavadním spoluvlastníkem Mall Group.