CNN Prima News e-shop

e-shop

Výpis příspěvků ke štítku „e-shop“

PŘEHLEDNĚ: Nadělte dvojí radost. Jak na Vánoce potěšit děti či seniory v nouzi?

Nejkrásnější svátky v roce se kvapem blíží a lidé přemýšlí, čím své nejbližší obdarovat. Na internetu i v obchodech mají možnost vybírat z tisíců dárků, ale co pořídit takový, který udělá radost hned dvakrát? V České republice fungují desítky charitativních projektů, jež mají za cíl podpořit osamělé děti v dětských domovech, seniory, nemocné nebo zvířata v nouzi. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila seznam programů s dárky, který vykouzlí dvojí úsměv na rtech, a to nejen na Vánoce.

Alarmující zjištění: Děti snadno koupí alkohol na internetu. Může je i zabít, varuje adiktolog

Většina internetových obchodů nabízejících alkohol, tabákové, nikotinové či jiné návykové výrobky neověřuje věk, a tak je pro děti jejich nákup velmi snadný. Mirek Prosecký ze společnosti adulto.cz v pořadu Případy Josefa Klímy sdělil, že při provedeném testu – kontrolním nákup škodlivých látek – došlo k ověření plnoletosti zákazníků pouze v osmi případech ze 120, tedy pouze v necelých sedmi procentech.

Podívejte se, kolik stojí lékařské zákroky. E-shop VZP „nabízí“ bypass či dialýzu

Transplantace ledviny v akci 1+1. I takovou nabídku mohou uživatelé nalézt na speciálním e-shopu, který vytvořila Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP). Fiktivní web System Shop od 6. února spadá do nové komunikační kampaně, jež má za cíl otevřít celospolečenskou debatu o udržitelnosti zdravotního systému. Autoři chtějí upozornit zejména na důležitost prevence. Přesto snahu pojišťovny řada lidí kritizuje a padají slova o neetičnosti i nechutnosti kampaně.

Nesledujte slevy, ale cenu zboží: Expert radí, jak ušetřit v e-shopu. Prozradil i hit Vánoc

Následující dny budou zákazníci na internetu i v kamenných prodejnách nakupovat v akci Black Friday. Obchodní zástupce on-line srovnávače Heureka Michal Vodák v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS radil, jak pořídit produkty skutečně výhodně a nenaletět podvodníkům. Spolu s obchodní zástupkyní firmy Hamleys Janou Vychodilovou prozradil, jaké dárky se letos stanou hitem Vánoc.

Věra čeká na oblečení už tři měsíce. Místo na e-shopu ho totiž pořídila v nákupní galerii

Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před tzv. nákupními galeriemi na internetu. Některé se tváří jako běžný e-shop, ve skutečnosti ale jen zprostředkovávají prodej zboží z Číny. To se ale zákazník dozví, až když zaplatí. Odstoupit od smlouvy je obtížné, vrátit zboží lze často jen na vlastní náklady na opačnou stranu zeměkoule. Inspektoři už evidují tisíce stížností nespokojených spotřebitelů.

Komu uškodí konec pandemie? Návratu do normálu se obávají streamovací služby či e-shopy

Zatímco svět vzhlíží ke koronavirové variantě omikron s nadějí na brzký konec pandemie, ne všichni se z postupného návratu do normálu raduje. Své o tom ví streamovací služba Netflix, jejíž výhled na první letošní kvartál vyděsil investory. Žně končí také internetovým obchodníkům, kteří zejména v prvním roce pandemie zažívali rekordní nárůsty tržeb.

Ekonomicky nejlepší dárek k Vánocům by byla hotovost. Neskončila by na půdě, radí Kovanda

Do Vánoc zbývá přesně měsíc, mnoho lidí tak už pro své blízké shání dárky. Vzhledem k rostoucí inflaci i epidemické situaci půjde o nejdražší Vánoce v historii. „Z ekonomického pohledu by bylo nejlepší, kdyby si lidé pod stromeček dávali hotovost. Dá se spočítat, kolik harampádí by pak nekončilo na půdách,“ řekl ekonom Lukáš Kovanda v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS.