reklama
CNN Prima News e-shop

e-shop

Výpis příspěvků ke štítku „e-shop“

Komu uškodí konec pandemie? Návratu do normálu se obávají streamovací služby či e-shopy

22. ledna 2022 11:18

Zatímco svět vzhlíží ke koronavirové variantě omikron s nadějí na brzký konec pandemie, ne všichni se z postupného návratu do normálu raduje. Své o tom ví streamovací služba Netflix, jejíž výhled na první letošní kvartál vyděsil investory. Žně končí také internetovým obchodníkům, kteří zejména v prvním roce pandemie zažívali rekordní nárůsty tržeb.

Dopravní kurýři varují před vánočním náporem. Kdy nejpozději objednat dárky?

10. prosince 2021 19:42

I přes rekordní zájem o předvánoční objednávky v roce 2020 je letos nápor na kurýrní služby opět o něco větší. Zatímco některé obchody proto doporučují objednávat dárky nejpozději do pátku 17. prosince, jiné dokáží zboží dodat i při objednání tři dny před Štědrým dnem. Nejvíc přitom záleží právě na kurýrních službách.

Ekonomicky nejlepší dárek k Vánocům by byla hotovost. Neskončila by na půdě, radí Kovanda

24. listopadu 2021 20:21

Do Vánoc zbývá přesně měsíc, mnoho lidí tak už pro své blízké shání dárky. Vzhledem k rostoucí inflaci i epidemické situaci půjde o nejdražší Vánoce v historii. „Z ekonomického pohledu by bylo nejlepší, kdyby si lidé pod stromeček dávali hotovost. Dá se spočítat, kolik harampádí by pak nekončilo na půdách,“ řekl ekonom Lukáš Kovanda v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS.

Jak nakoupit v Číně a neplatit za výběr cla? Jednoduchým trikem ušetříte stokoruny

Téma: Rádce
23. listopadu 2021 07:59

Pořizování nejen vánočních dárků na oblíbených čínských nákupních portálech se trochu zkomplikovalo. Už téměř dva měsíce musí Evropané odvádět clo i daň z přidané hodnoty také u drobných zásilek. Znamená to nejen zvýšení ceny, ale i novou administrativu. Dopady tohoto opatření však lze výrazně zmírnit.

Pochybné e-shopy prodávají certifikáty o očkování i prodělané nemoci. Řeší je policie

22. listopadu 2021 18:29

Za posledních několik týdnů se na internetu objevilo hned několik pochybných on-line obchodů, které začaly prodávat certifikáty o dokončeném očkování či provedeném testu na covid. Některé e-shopy se zaštiťují i jmény veřejně známých osob, jako jsou šéf stomatologů Roman Šmucler či předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová Zahradníková. Ti se od těchto projektů distancují a mluví o zneužití jejich jména. Na obchody s certifikáty se zaměřila i policie, podvodníkům hrozí tučné pokuty i vězení.

Polské Allegro převzalo české e-shopy Mall Group. Zaplatí desítky miliard korun

5. listopadu 2021 10:48

Polská společnost Allegro se dohodla na převzetí stoprocentního podílu v české skupině e-shopů Mall Group a v kurýrní firmě WeDo. Celková hodnota transakce je až 975 milionů eur (přibližně 24,7 miliardy Kč), uvedla v tiskové zprávě společnost Rockaway Capital. Ta je spolu s investičními skupinami PPF a EC Investments dosavadním spoluvlastníkem Mall Group.

Očistěte tělo od nanobotů z vakcíny. Inspekce šetří podezřelý e-shop s doplňky stravy

20. července 2021 19:06

Internetový obchod Zdraví od Slovanů nabízí sortiment potravinových doplňků, které mají „detoxikovat tělo od toxických látek a nanobotů“ z vakcíny proti koronaviru. Balíček složený z pěti přípravků si lidé mohou pořídit za více než tři tisíce korun. V něm najdou například zinek, jód či kvercetin. Na podezřelý obchod má však políčeno potravinová inspekce i Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). Se slibovanými účinky nabízeného balíčku pak nesouhlasí ani vakcinolog.

Velikonoce „na vzdor Hamáčkovi“. Koledující rebelové se zaklínali výjimkou pro e-shop

5. dubna 2021 18:51

I přes žádosti ministrů a vlády, aby lidé na Velikonoce zůstali doma, vyrazily desítky členů hnutí Chcípl PES v pondělí koledovat. Žádné nařízení podle svého vyjádření neporušují, vztahuje se na ně prý výjimka pro e-shopy. Na webu nabízeli vyšupání pomlázkou za 200korunový poukaz, který se dá využít v podnicích, jež pod hnutí spadají. Za vyšupání pak požadovali speciální nadílku, a to vejce se vzkazem pro vládu.

reklama