Exploze v Litovli: Scházejí se tam feťáci a asi jim to bouchlo, tipují sousedé

Výbuch domu v Litovli

Jednoho vážně zraněného si vyžádal výbuch v bytovém domě v Litovli

Jednoho vážně zraněného si vyžádal sobotní výbuch v bytovém domě v Litovli. Kriminalisté zjišťují, jestli nehodu způsobil unikající plyn, nebo exploze varny drog. Jeden z bytů je zcela zničený. Další obyvatelé se ale již mohli vrátit do svých domovů.

V sobotu po páté hodině odpoledne otřásl centrem Litovle mohutný výbuch. Ten během okamžiku proměnil část jednoho z domů v trosky. „Došlo k vážné újmě na zdraví u jednoho občana, který byl přepraven vrtulníkem do Fakultní nemocnice Olomouc s těžkými popáleninami,“ uvedl starosta Litovle Viktor Kohout.

Na místo okamžitě zamířili hasiči ze širokého okolí. Ti nejprve zjišťovali, v jakém stavu jsou trosky a jestli pod nimi není ještě někdo další.

„Z vedlejších domů jsme evakuovali celkem devět obyvatel, zastavili jsme elektřinu a plyn. Žádný z vedlejších objektů nebyl staticky narušen,“ popsal řídící důstojník HZS Olomouckého kraje Jiří Osyka.

Prvotní informace hovořila o výbuchu plynu. Sousedé ale spekulují o varně pervitinu. „Schází se tam různí feťáci a pravděpodobně ji to tam vybouchlo,“ odhadoval jeden ze sousedů.

Prý se smažily jen řízky

Spoluobyvatelka bytu, která byla v době výbuchu na schodech a s velkým štěstím vyvázla bez zranění, to ale odmítá. „My nejsme feťáci, dneska se smažily jenom kuřecí řízky… a ahoj,“ řekla se smíchem spoluobyvatelka bytu, která se představila jako Ela z Prostějova.

V neděli ráno hasiče vystřídali policisté, kteří prováděli šetření na místě činu. „Na místě byl přítomen statik, dále chemik z odboru kriminalistické techniky a expertiz, vyšetřovatel hasičů i policie, dva služební speciálně vycvičení psi na vyhledávání ohnisek požárů, výbušnin a návykových látek,“ popsala Miluše Zajícová, mluvčí Police ČR Olomouckého kraje.

To naznačuje, že by i policisté mohli pracovat mimo jiné s variantou varny. V poledne se pak na místo vrátili hasiči, kteří začali s odklízením trosek. Co přesně se ve zničeném bytě stalo, by mohlo být podle policistů jasné během několika dní.

Tagy: