Nezletilý chlapec se řítil Trutnovem rychlostí 110 km/h. Havaroval a nadýchal 2,1 promile

Mladistvý projel Trutnovem rychlostí 110 km/h

Rychlá a nekontrolovaná jízda Trutnovem v Královéhradeckém kraji skončila havárií řidiče poté, co mu hlídka naměřila při průjezdu překročení rychlosti o 64 kilometrů v hodině. Později se ukázalo, že za volantem seděl teprve 16letý mladík, který auto ukradl své rodině. Alkoholový test u chlapce ukázal hodnotu 2,1 promile.

Na záběrech, které pořídila policejní hlídka v pátek 10. června, je vidět osobní auto, které se prohnalo Horskou ulicí v Trutnově nebývale vysokou rychlostí. „Hlídka naměřila u silnice v Trutnově, kde je maximální povolená rychlost 50 kilometrů v hodině, osobnímu vozidlu 114 kilometrů v hodině. Po odečtení odchylky byla skutečná rychlost 110,“ upřesnila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Policisté se za autem otočili a začali ho stíhat. Řidič chtěl ujet, zahnul do Lomené ulice, kde se na chvíli ztratil z dohledu. Právě tam ale sám nezvládl řízení a naboural do zdi jednoho z domů. K překvapení mužů zákona seděl za volantem teprve 16letý chlapec. Auto si „vypůjčil“ doma, navíc se posilnil alkoholem.

„Byl podroben dechové zkoušce, výsledek ukázal 2,1 promile. Orientační test na drogy byl negativní. Mladík policistům předložil pouze občanský průkaz a osvědčení o registraci vozidla. Policisté na vozidle odhadli škodu na 20 tisíc korun a na domě na šest tisíc korun,“ dodala mluvčí Kormošová. Naštěstí se celý incident obešel bez zranění.

„Cizí auto, vysoká rychlost, alkohol – to je prostě velký problém. U podobných typů lidí bychom si měli dát obrovský pozor v budoucnu a velmi pečlivě přezkoumat psychickou způsobilost, než mu dovolíme udělat si řidičské oprávnění. Přesně takový řidič nás nebo naše blízké může zabít, když vyjede na silnici,“ varovala krajská koordinátorka o oddělení BESIP Lada Kociánová.

Dospělému řidiči by za takový trestný čin hrozila pokuta, zákaz činnosti a až tříleté vězení. Mladistvý má ve stejném případě sazbu poloviční, tedy až 1,5 roku.

Tagy: