reklama
CNN Prima News rychlost

rychlost

Výpis příspěvků ke štítku „rychlost“

Bouře Sam se změnila v hurikán čtvrté kategorie a dál sílí. Nebezpečí ale lidem nehrozí

26. září 2021 09:11

Bouře Sam postupující Atlantikem během soboty nabírala na intenzitě a postupně zesílila na hurikán čtvrté kategorie na pětistupňové škále. Ukazují to hlášení amerického Národního střediska pro hurikány (NHC). To předpokládalo, že živel ještě v noci na neděli o něco zesílí, zatím však tyto informace nepotvrdilo. Hurikán se dosud pohybuje daleko na otevřeném moři a nečeká se, že by v nejbližších dnech výrazněji zasáhl obydlené oblasti.

Rakušané zpřísňují tresty za překročení rychlosti. Pokuta může být až 125 tisíc korun

30. srpna 2021 18:49

Rakouská novela „balíčku o překračování rychlosti“ vstoupí v platnost ve středu 1. září 2021. Dopad má mít především na řidiče překračující povolenou rychlost. Jednak v podobě výrazně zvýšených pokut a také delšího pozastavení platnosti řidičského průkazu. Může se to dotknout též tisíců českých občanů, kteří dostanou každoročně v sousední zemi pokutu.

Nevěřte hospodským řečem, varuje šéf dopravní policie. Slibuje přísnější bodový systém

25. srpna 2021 09:25

Policie přichází s novou mediální kampaní, od které si slibuje snížení množství nehod na českých silnicích. Ředitel služby dopravní policie ČR Jiří Zlý v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS uvedl, že jen za poslední desetiletí v Česku kvůli nepřiměřené rychlosti zemřelo přes dva tisíce lidí. Rychlá jízda podle něj mnohdy ani nic neřeší, protože mnoho času neušetří. Zlý také přiznal, že by byl pro zpřísnění bodového systému.

Na rychlost budou dohlížet nové policejní Superby. Víme, kde je čekat

18. srpna 2021 12:40

Spolupráce mezi Policií České republiky a automobilkou Škoda Auto funguje už od roku 1993. Od té doby bylo do služby povoláno přes dvacet tisíc nejrůznějších mladoboleslavských vozidel. Pomáhat a chránit teď budou i modernizované Superby, kterých tuzemská policie obdržela hned osmatřicet. Drtivá většina z nich bude jen kontrolovat dálniční známky, některé ale budou pro řidiče mnohem nebezpečnější. Obrní se totiž nejvyspělejšími měřícími radary.

Četníci se stopkami a neomezená rychlost za Husáka aneb Z dějin měření rychlosti

13. srpna 2021 16:20

Řidiči mají potřebu vést závod s časem už více než sto let, zatímco bezpečnostní orgány se jim v tom stejně dlouho pokouší bránit. Celý tento týden měřily rychlost tisíce policistů v rámci mimořádné prázdninové akce, jak se ale hlídala rychlost před vynálezem radaru? A proč se čeští šoféři osobních vozů mohli v sedmdesátých letech valit neomezenou rychlostí i po okreskách?

reklama