CNN Prima News rychlost

rychlost

Výpis příspěvků ke štítku „rychlost“

Přestaňte zbytečně spěchat, rychlost může zabíjet. Nová kampaň vyzývá řidiče k opatrnosti

5. dubna 2023 14:33

Poukazuje na rizika spojená s nepřiměřenou rychlostí. Ve středu se koná Národní den bez spěchu. Právě zbytečný spěch za volantem patří mezi nejtragičtější příčiny dopravních nehod. Iniciativa navazuje na úspěšný projekt proti nepřiměřené rychlosti s názvem 13 minut, který vytvořila asociace pojišťoven a BESIP ve spolupráci s policií.

Šílená jízda v Lounech: Šofér se řítil městem 130kilometrovou rychlostí. Radnice sází na radary

22. března 2023 09:44

Města v Ústeckém kraji bojují proti pirátům silnic a osazují ulice rychlostními radary. Některé měří jen rychlost, jiné rovnou řidičům udělují i pokuty. Radnice si od toho slibují, že řidiči zpomalí – a někteří z nich razantně. Například v Lounech naměřili šoférovi skoro 130 kilometrů v hodině.

BMW M850i xDrive Cabrio: Nádherná bestie, ze silnice udělá ráj na zemi

16. října 2022 20:20

BMW M850i – to není jen jméno, to je pojem. Osmičková řada byla v devadesátých letech symbolem drsné německé elegance, protože šlo o luxusní kupé, které se na silnici prostě nedalo přehlédnout. Nástupce na sebe nechal takřka dvacet let čekat a na rozdíl od svého předchůdce se objevil také ve verzi se sklápěcí střechou. Výsledek? Vítejte v něčem, co se dá nazývat rájem na silnici.

Kdo jsou nejrychlejší živočichové planety?

20. srpna 2022 15:00

Že jsou kočkovité šelmy rychlé, vědí už i malé děti. Méně známá je ale rychlost antilop, které patří k jedněm z nejrychlejších zvířat planety. Víte, kdo se řadí k nejrychlejším živočichům pod vodou? A dokázali byste odhadnout rychlost sokola nebo orla při lovu?