CNN Prima News rychlost

rychlost

Výpis příspěvků ke štítku „rychlost“

BMW M850i xDrive Cabrio: Nádherná bestie, ze silnice udělá ráj na zemi

16. října 2022 20:20

BMW M850i – to není jen jméno, to je pojem. Osmičková řada byla v devadesátých letech symbolem drsné německé elegance, protože šlo o luxusní kupé, které se na silnici prostě nedalo přehlédnout. Nástupce na sebe nechal takřka dvacet let čekat a na rozdíl od svého předchůdce se objevil také ve verzi se sklápěcí střechou. Výsledek? Vítejte v něčem, co se dá nazývat rájem na silnici.

Kdo jsou nejrychlejší živočichové planety?

20. srpna 2022 15:00

Že jsou kočkovité šelmy rychlé, vědí už i malé děti. Méně známá je ale rychlost antilop, které patří k jedněm z nejrychlejších zvířat planety. Víte, kdo se řadí k nejrychlejším živočichům pod vodou? A dokázali byste odhadnout rychlost sokola nebo orla při lovu?

Nezletilý chlapec se řítil Trutnovem rychlostí 110 km/h. Havaroval a nadýchal 2,1 promile

20. června 2022 18:35

Rychlá a nekontrolovaná jízda Trutnovem v Královéhradeckém kraji skončila havárií řidiče poté, co mu hlídka naměřila při průjezdu překročení rychlosti o 64 kilometrů v hodině. Později se ukázalo, že za volantem seděl teprve 16letý mladík, který auto ukradl své rodině. Alkoholový test u chlapce ukázal hodnotu 2,1 promile.

Policisté chystají jarní měření rychlosti. Na „rebely“ silnic můžete upozornit i vy

20. února 2022 20:44

Frajeřina nebo spěch. Důvodů, proč řidiči jezdí nebezpečnou rychlostí, je hned několik. Často pak takové jízdy končí tragicky. Policisté proto kromě obvyklých kontrol opět chystají jarní měření rychlosti, takzvaný speed marathon. A vyzvali i řidiče, aby jim sami pomohli vytipovat úseky, kde se setkávají s riskantně jedoucími auty.