reklama

Odložené děti u kontejnerů: Pardubické miminko mělo štěstí, podobné případy končí tragicky

V Česku v minulosti došlo k několika případům, kdy byly nalezeny novorozené děti pohozené u popelnic. Většinou bohužel neměly takové štěstí jako miminko z Pardubic a kruté zacházení nepřežily.

reklama

Kriminalisté během února 2017 v Liberci začali vyšetřovat smrt novorozence, jehož tělo objevil náhodný svědek v kontejneru na domovní odpad. O šest měsíců dřív se něco podobného stalo v Praze. Mrtvolu novorozence odhalili v třídírně plastových odpadů. Dítě podle výsledků pitvy zemřelo násilnou smrtí, narodilo se donošené a zdravé.

„Policisté v tuto chvíli pátrají po neznámém pachateli, který dítě v druhé polovině týdne odložil do některého z kontejnerů v Praze nebo Středočeském kraji,“ říká policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Hrůzný nález zažili i v Mníšku pod Brdy nedaleko Prahy. Mrtvý novorozenec se nacházel zabalený v igelitové tašce v kontejneru na odpadky v červnu 2015. Policisté tehdy vypátrali matku dítěte a obvinili ji z vraždy. „Trpím depresemi a úzkostmi, moc se to nezlepšuje a moc toho lituju a čas už nevrátím,“ řekla pak u soudu.

Soud ženě nejprve vyměřil deset let vězení. Po odvolání jí ho ale zmírnil. „Podle paragrafu 141 se odsuzuje k trestu vězení ve výměře šesti let,“ vyřkl následně soudce Jiří Lněnička.

Úmyslné usmrcení

Další podobný případ se stal už v roce 2013. Tělo mrtvého chlapečka bylo nalezeno v kontejneru v severočeských Podbořanech. Policie matku vypátrala a zjistila, že po porodu dítě omyla, zabalila do deky, uložila do tašky a šla si lehnout. Po několika hodinách dítě hodila do popelnice. Novorozenec podle znalců přežíval několik hodin, zemřel v důsledku podchlazení.

„Soud má jednoznačně za prokázané, že má obžalovaná v úmyslu živě narozené dítě usmrtit,“ uvedl tehdy soudce. Žena nakonec skončila na 15 let ve vězení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik
360°

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik

Za slovy pražského radního Adama Zábranského (Piráti), kterými oslavuje úbytek Čechů hlásících se ke katolické církvi, může být závist. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl kněz Zbigniew Czendlik. Podle něj by si Zábranský nejspíš přál, aby více než 700 tisíc lidí, kteří se nyní podle sčítání lidu hlásí k římskokatolické církvi, přidalo právě k jeho Pirátům.

Babiš: STAN je nejhorší zlo ve vládě. Vylezli navrch po Kalouskovi a podvedli Piráty

Hnutí STAN je to nejhorší, co je v současné vládě. Taková slova pronesl expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš na čtvrtečním představení své stínové vlády. Do partaje nynějšího vicepremiéra a ministra financí Víta Rakušana se opřel také kvůli nevyjasněným finančním darům či kauze kolem 1. místopředsedy hnutí Jana Farského a jeho univerzitní stáže v USA.

Hlupáci šíří nesmysly a sprej na covid. Co padlo v hádce Kubka s lékařem olympioniků

V pořadu Co Čech, to politik! došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Jeho jméno se skloňovalo kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců covidem během loňského letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala z této debaty nejzajímavější výroky.

Už třetí žena tvrdí, že ji obtěžoval Trávníček: Bylo mi 15, jeho pohádky nesnesu

Již třetí žena se médiím svěřila s údajným sexuálním obtěžováním ze strany herce Pavla Trávníčka. Ten ji měl podle Seznam Zpráv jako nezletilou nalákat do své šatny. Ženě ale pomohla náhoda. Svojí zpovědí chce pomoci dalším obětem s podobnou zkušeností. Trávníček se již dříve proti podobným nařčením prostřednictvím svého právníka ostře ohradil. Pohrozil, že se bude proti těmto „nehorázným útokům“ bránit.

reklama

Domácí zpravodajství

Kubek se ostře pustil do Voráčka: Šíříte nesmysly. A vy zas deptáte lidi, hájil se lékař

V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Kubka rozčílilo, když známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, během vysílání doporučoval ústní vodu jako prevenci proti covidu.

Stanjura v pasti. Výrazně ušetřit se dá jen na důchodcích či učitelích, ukazuje studie

Úspory ve státním rozpočtu na rok 2022 se mají týkat zejména škrtání dotací firmám a nižších výdajů na provozu státu. Recept na konsolidaci veřejných financí, který opakovaně zazněl z vlády Petra Fialy (ODS), však nejspíše nestojí na reálných základech. Podle ekonomů z think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR je možné desítky miliard korun ušetřit v položkách, do kterých ale stát za žádnou cenu sahat nechce.

Lidí, kteří měli kvalitní imunitní systém, jsou dnes plné hřbitovy, hájí Kubek vakcínu

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se ve vysílání CNN Prima NEWS ostře pustil do lékaře Vlastimila Voráčka za jeho přístup k očkování proti covidu. Známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, totiž v pořadu Co Čech, to politik! zmínil, že vakcínu odmítl, protože má prý kvalitní imunitní systém.

reklama