odpad

Výpis příspěvků ke štítku „odpad“

ORLEN Unipetrol: Chystá výrobu z recyklovaného odpadu, hledá desítky zaměstnanců

8. listopadu 2022 12:32

Cirkulární ekonomika a trvalá udržitelnost. To jsou dva cíle, jejichž dosažení si do roku 2030 vytyčila společnost ORLEN Unipetrol. Jednoduše řečeno – firma chce co nejefektivněji získávat už jednou používané produkty, z nichž recyklací vyrobí nové. Plán se týká především odpadního plastu a bioodpadu, z nichž mají vznikat petrochemikálie a biopaliva. ORLEN Unipetrol tak chce výrazným způsobem posunout svoji dosavadní snahu o recyklaci, a to i díky získání společnost REMAQ, která v této oblasti ve střední a východní Evropě hraje klíčovou roli.

Rybářské náčiní vylovené z moří jako materiál pro výrobu elektromobilů

25. října 2022 10:30

Oceány jsou plné odpadu. To z nezanedbatelné části tvoří i rybářské vybavení, kterého na dně oceánů každý rok končí stovky tisíc tun. Vlasce, podběráky, pasti i sítě. A v tom všem každý den nachází smrt malí i větší vodní živočichové. Rybářské sítě, kterým se také říká sítě duchů, se pak často zamotávají i do korálů. Dobrou zprávou je, že velká část rybářského vybavení se dnes dá recyklovat. A překvapivě použít například při výrobě interiérů elektromobilů.

Proč Starostové zahájili kampaň v čistírně odpadů? Brabec se pohádal s Urbanovou

7. září 2022 08:43

Starostové zahájili horkou fázi kampaně před komunálními a senátními volbami ve Staré čistírně odpadních vod ve čtvrti Bubeneč na Praze 6. Podle 1. náměstka pražského primátora a také lídra hnutí v Praze Petra Hlaváčka (za STAN) šlo o záměr. Na místě by prý v budoucnu mohl vzniknout projekt, který by zajistil energii pro jednu třetinu Prahy. Exministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) si na sociálních sítích neodpustil ironickou poznámku.

Hádka političek o jídlo ve školce v pytli na odpadky: Padlo i přirovnání k Černobylu

31. srpna 2022 06:50

K ostré hádce kvůli přenášení uvařeného jídla v pytlích na odpadky v jedné pražské mateřské škole došlo v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Starostka Prahy 5 a poslankyně Renáta Zajíčková (ODS) a zastupitelka hlavního města a MČ Prahy 5 Eva Horáková (Piráti) se okřikovaly zejména kvůli tomu, kdo mohl situaci zabránit. Zaznělo ale i přirovnání k Černobylu.

Jídlo pro děti v pytlích na odpadky. Kdo to obhajuje, je prase, kritizuje muž pražskou školku

29. srpna 2022 21:38

Skandál ve školce v Praze 5 má pokračování. Kuchařka přenášela uvařené jídlo pro předškoláky v pytlích na odpadky. Fotografie a videa pobouřily rodiče. Někteří žádají odstoupení ředitelky a kuchařky – to se ale nekoná. Za vedení mateřské školy se v pondělí postavila na mimořádné tiskové konferenci starostka městské části.