odpad

Výpis příspěvků ke štítku „odpad“

McDonald's odstartoval v Česku ekologickou novinku. Cílem je ušetřit 84 tun plastu ročně

České pobočky restaurací s rychlým občerstvením McDonald's najíždějí na ekologičtější vlnu. Poté, co nahradily plastová brčka papírovými, přišly i s další změnou. Ta se tentokrát týká víček u nápojů, které od 15. ledna už zákazníci nebudou dostávat k nápojům automaticky. Nová pravidla podle odhadů společnosti přinesou úsporu zhruba 84 tun plastu ročně.

Otec partnera Lucie Bílé děkuje čtenářům CNN Prima NEWS: Lucky dostal granule na celý rok

Osmiletý vlčák Lucky má vystaráno nejméně na rok. A jeho pán Roman Dvorský už se nějak protluče. Oba žijí v garáži v ostravském slumu u někdejší koksovny Jan Šverma. „Děkuji všem dobrým lidem, kteří Luckymu darovali granule. Podělíme se i s ostatními psy v sousedních garážích,“ vzkazuje Dvorský dobrodincům z celé republiky. Někteří dárci granule přivezli osobně do vyloučené lokality, jiní krmivo poslali prostřednictvím redakce. A právě předáváme 30 kilo granulí od paní Š.

V Česku se ročně vytřídí 100 000 tun elektra. Můžeme být lepší?

Češi jsou evropští premianti v třídění odpadu. Poctivě posílají k recyklaci papír, plasty i sklo. A velkou snahu zpracovatelé odpadu vnímají také v oblasti elektroodpadu. Podle Romana Tvrzníka, předsedy představenstva společnosti Elektrowin, nejčastěji odevzdáváme především velké spotřebiče, jako jsou mrazáky a lednice. Naopak ty malé typu mobilního telefonu či sluchátek a myší si zbytečně schováváme doma a bráníme tak jejich dalšímu využití. V pořadu Interview PLUS to řekl moderátorce Martině Kuzdasové.

Z nepotřebného odpadu žádaný stavební materiál: PackWall, recyklát z kartonů

Odpady v Česku třídí více než 70 procent obyvatel. Je ale znovu využitelné skutečně vše, co do jednotlivých kontejnerů a popelnic vyhodíme? Mezi nejžádanější recykláty patří rozhodně nápojové kartony, o které obvykle stojí především papírny. Ty ovšem většinou nedokážou zpracovat všechen materiál v tetrapacích obsažený, především hliník a polyetylen. Výjimkou je společnost Flexibau, která díky unikátnímu know-how dokáže zpracovat kartonové obaly ze 100 procent.

Římské Koloseum v obležení krys. Ve městě jich je sedm milionů, mohou za to turisté

Vedení Říma se rozhodlo zakročit proti přemnoženým krysám, které se vyskytují zejména v okolí hojně navštěvovaného Kolosea, oblíbeného mezi turisty. Italská metropole o víkendu začala velkým úklidem nahromaděných odpadků, teď bude klást nástrahy k odchytu a hubení hlodavců. Těch žije v Římě na sedm milionů, uvedla podle serveru BBC Sabrina Alfonsiová, která má na starosti recyklaci odpadu.

Mohutný požár na Příbramsku. Hasiči pokračují s dohašováním, na místě byli celou noc

Aktualizováno

Škoda po požáru třídírny odpadů v Dolních Hbitech na Příbramsku je podle policie předběžně 20 milionů korun. Při vyšetřování příčiny zatím pracuje s verzí cizího zavinění, nedbalosti i technické závady. Hasiči rozsáhlý požár, který vypukl v pátek v podvečer, nadále dohašují. Na místě od rána speciální těžká technika ze Zbirohu pomáhá s rozhrabáváním spečených plastů, nadále platí základní stupeň poplachu.

Sportovcům záleží na ekologické udržitelnosti. Přijďte se přesvědčit na ALPINE PRO Prima Run

Sportovní podniky všech typů disciplín si velmi dávají záležet na tom, aby po sobě zanechaly co nejmenší ekologickou stopu. Vyhodit PET lahev za jízdy z kola? Pouze na vyhrazených místech! Jednorázové kelímky? Nikdy. Je to zkrátka tak. Ten, kdo se stará o své tělo, myslí nejen na něj, ale i na planetu. Tedy ekologicky. A správné třídění odpadu je absolutní minimum, které může každý z nás udělat pro záchranu Země. Celosvětově totiž stále vzrůstá spotřeba plastů, třeba kvůli objednávání jídla s sebou.