Začíná nový pořad CNN Prima Gaming. Přiblíží divákům svět esportu i českou herní tvorbu

Jak vypadá turnaj profesionálních hráčů her? Jaký je rozdíl mezi gamingem a esportem? A mohou se počítačové hry stát nástrojem válečné propagandy? Na všechny tyto otázky odpoví nový herní pořad CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu v 22:35 na CNN Prima NEWS nebo na webových stránkách cnn.iprima.cz. Generálním partnerem pořadu je obchod CZC.cz.

Zbrusu nová relace míří především na hrami nepolíbené diváky i občasné hráče, kteří nestíhají sledovat veškeré dění na poli interaktivní zábavy a profesionálního hraní. Pořad CNN Prima Gaming proto poslouží nezasvěceným jako průvodce herními světy. Diváky seznámí se současnými trendy, záludnou terminologií i českou videoherní tvorbou, která ve světě sklízí slova chvály.

„Esport a gaming jsou obory s obrovským potenciálem, točí se v nich miliardy dolarů. Navíc se v nich neztratí ani Češi, ať už se bavíme o tuzemských vývojářských firmách, nebo o profesionálních hráčích v titulech jako Counter-Strike nebo League of Legends. Proto jsem rád, že můžeme televizním divákům představit zajímavé příběhy a ukázat jim, jak vypadají herní události u nás i ve světě,“ okomentoval start nového projektu moderátor Jan Hrušovský.

Pořadem bude diváky provázet také moderátor Michal Kabele. „Chceme rovněž přiblížit herní průmysl široké veřejnosti. Jde o segment, který se ne vždy setká s pochopením, a občas na něj někteří nahlíží skrz prsty. Proto chceme na konkrétních příkladech vysvětlovat současné fenomény a ukázat, proč třeba zrovna české hry přerostly tuzemskou filmovou nebo hudební tvorbu,“ doplnila další tvář CNN Prima Gaming.

Deset minut o esportu i českých hrách

Hned pilotní díl například názorně vysvětluje, jaký je rozdíl mezi dvěma klíčovými termíny „gaming“ a „esport“, s nimiž se budou diváci potkávat již pravidelně. Druhá reportáž se věnuje zneužití populární české vojenské hry Arma 3 pro účely válečné propagandy.

Třetí tematický blok pořadu se pak ohlíží za první zastávkou herního šampionátu MČR, který se odehrál na začátku dubna v Bratislavě. V nové relaci nechybí ani recenze pořádné herní výbavy, jako je třeba CZC.Gaming Alchemy. Pomyslné tečky za pilotním dílem se pak zhostil jistý světoznámý fotbalista.

Sledujte nový herní pořad CNN Prima Gaming každou sobotu v 22:35 na CNN Prima NEWS nebo na webových stránkách cnnprima.cz, kde mimo jiné najdete i archiv odvysílaných dílů.

Tagy: