věk

Výpis příspěvků ke štítku „věk“

Do školy jen na osm let? Mach by řešil penzijní reformu specificky, Hraba upozornil na úskalí

Jediné, co politici za 30 let umí, je zvyšovat věk odchodu do důchodu. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to řekl ekonomický poradce SPD Petr Mach a uvedl vlastní návrh řešení. Narážel tím na ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku (KDU-ČSL), podle kterého se věková hranice pro odchod do penze bude postupně zvyšovat. Podle Macha by se mohla zkrátit povinná školní docházka, a tím dostat do systému více peněz. Druhý z hostů senátor Zdeněk Hraba (STAN) přikývl, že i to by mohlo zčásti fungovat, ale uvedl i jedno úskalí.

Seniory trápí nedostatek lékařů i on-line systémy. Je to začarovaný kruh, říká odbornice

Nedostatek praktických lékařů, špatná dostupnost ordinací či příliš krátké ordinační hodiny jsou problémy, s nimiž se často potýkají senioři, tvrdí Lenka Desatová, předsedkyně Rady seniorů České republiky. Přechod lékařů na on-line objednávací systém po pandemii situaci podle ní ještě více zkomplikoval. Řada seniorů internet nepotřebuje, ani se ho nechce na sklonku života učit používat.

Nemohla jsem dýchat, i kůže mi byla malá. Herečka Bendová se svěřila s otřesným zážitkem

Alice Bendová má za sebou krušné chvíle. Poprvé se na vlastní kůži seznámila s nepříjemným psychickým problémem, který je mezi lidmi známý jako panická ataka. Zasáhla ji zcela nepřipravenou v noci. Redakci Showtimu se svěřila s celým průběhem. Herečka tráví hodně času na Tenerife, kde se věnuje nemovitostem. Kvůli svým školou povinným dětem se však do Čech často vrací a podle svých slov by zde chtěla být v budoucnu, co nejvíce to půjde.

Účinný lék chybí, počet nemocných poroste. Alzheimerovou chorobou trpí až 200 tisíc Čechů

Ztráta paměti, potíže s vykonáváním běžných činností, s řečí i časová a místní dezorientace. To jsou jen některé z příznaků Alzheimerovy choroby, jejíž mezinárodní den připadá na 21. září. Lidem, kteří tímto onemocnění trpí, způsobuje úbytek mozkové hmoty a nevratné změny v mozkových buňkách. Účinný lék však dosud neexistuje. Počet pacientů v České republice se odhaduje až na 200 tisíc, potvrzena diagnózou je ale jen třetina. A v dalších letech se očekává výrazný nárůst.

Největším protivníkem Bidena ve volbách je on sám. Prezidentův věk řeší už i demokrati

Demokratická strana se ve Spojených státech snaží za Joea Bidena postavit, zatímco můžeme sledovat jeho prudký pád preferencí. Jenže hlasy, že by současný šéf Bílého domu neměl znovu kandidovat na prezidenta, se už ozývají i z vlastních řad, píše Washington Post. Hlavním problémem má být Bidenův věk. Demokratická strana přitom žádného náhradníka nemá.