reklama

věk

Výpis příspěvků ke štítku „věk“

Záhada Guélor Kanga: Narodil se před 30 lety, matka však zemřela o čtyři roky dříve

Záložník gabonského fotbalového klubu a bývalý hráč pražské Sparty Guélor Kanga je uprostřed sporu ohledně svého věku. Ukázalo se, že datum jeho narození neodpovídá datu úmrtí jeho matky. Ta totiž zemřela čtyři roky před narozením svého syna. Navíc není ani jisté, jestli je Kanga skutečně Gaboňan, jak stojí v jeho pase. Případem se nyní zabývá Africká fotbalová konfederace, píší zahraniční média.

Babiš: Za týden rozvolníme, priorita jsou děti a sport. Začnou se očkovat i lidé 60 plus

Pokud bude situace dobrá, mohlo by se 26. dubna rozvolnit, prohlásil v neděli ve svém tradičním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj jsou prioritou děti a sport. Předseda vlády také oznámil, že koncem příštího týdne by se mohla začít očkovat i věková kategorie lidí nad 60 let. A koncem července by podle něj Češi měli žít normální život.

Naděje dožití klesla ve většině zemí Evropské unie, v Česku se snížila o rok

V naprosté většině zemí Evropské unie vloni meziročně klesla naděje dožití. V devíti státech, a to včetně České republiky, ukazatel klesl ve srovnání s rokem 2019 o jeden rok a více, ukázaly údaje evropského statistického úřadu Eurostat. Mírný růst naděje dožití zaznamenaly v EU jen Dánsko a Finsko. V posledních desetiletích naděje dožití v západní Evropě neustále rostla, její pokles je od 60. let velice neobvyklým jevem.

Šest procent pacientů s covidem na JIP je mladších 40 let, varuje Blatný

Těžký průběh nemoci COVID-19 vyžadující pobyt v nemocnici mají podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) častěji i mladší lidé. Zhruba šest procent pacientů na jednotkách intenzivní péče jsou podle něj mladší 40 let. Každý desátý s vážným průběhem je ve věku 50 až 59 let. V první polovině týdne bylo v nemocnicích 9 000 pacientů s covidem, což je nejvíc od začátku epidemie. Intenzivní péči potřebuje přes 1 900 z nich.

Jana nemohla roky otěhotnět, pomohli až lékaři. Neodkládejte mateřství, vyzývají

Počít dítě není vždy tak snadné, jak si mnoho lidí myslí. Stále více párů tak vkládá naději do center asistované reprodukce s vědomím, že když to nejde přirozeně, pomohou lékaři. V Česku se s neplodností potýká přibližně 15 procent párů, mezi které patří i 37letá Jana s 40letým Romanem. Když ani po třech letech snažení miminko nepřicházelo, touha po velké rodině se nakonec rozplynula a zůstalo jediné přání – mít alespoň jedno zdravé dítě. Nakonec zvolili cestu umělého oplodnění.

reklama