reklama

věk

Výpis příspěvků ke štítku „věk“

Jákl: Musel jsem Cainea přemlouvat. Do Varů jel pod podmínkou, že mu pustím Žižku

24. srpna 2021 11:45

Britský herec Michael Caine, který je jednou z hvězd na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, přijel na pozvání režiséra Petra Jákla mladšího. Společně natáčeli film Jan Žižka, který se na plátna kin dostane v roce 2022. „Cainae jsem musel přemlouvat, aby do Karlových Varů přiletěl,“ přiznal režisér v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

V 78 letech přepisuje tabulky. Seniorka soutěží v silovém trojboji, chce inspirovat

22. července 2021 22:17

Nikdy není pozdě zkusit něco nového. Tímto mottem se řídí 78letá Američanka Linda Pattersonová. Minulý víkend se poprvé zúčastnila závodů v silovém trojboji. Ve své věkové kategorii soutěžila sama a rovnou se jí povedlo stanovit čtyři národní rekordy. Linda přitom ani rekordmankou být netouží, zvedání těžkých vah ji v důchodu zkrátka začalo bavit.

Češi žijí déle než před deseti lety. Jak se dožít devadesátky a zůstat v kondici?

28. června 2021 06:35

Dožít se vysokého věku a mít možnost zůstat do konce života aktivní, to je přání každého z nás. Češi žijí v průměru o dva roky déle než tomu bylo před deseti lety. Proč žijí ženy déle než muži? A jaké faktory kromě genetiky a zdravé životosprávy ovlivňují dlouhověkost? Na to se CNN Prima NEWS zeptala lékaře Radovana Hudáka.

Záhada Guélor Kanga: Narodil se před 30 lety, matka však zemřela o čtyři roky dříve

25. května 2021 23:42

Záložník gabonského fotbalového klubu a bývalý hráč pražské Sparty Guélor Kanga je uprostřed sporu ohledně svého věku. Ukázalo se, že datum jeho narození neodpovídá datu úmrtí jeho matky. Ta totiž zemřela čtyři roky před narozením svého syna. Navíc není ani jisté, jestli je Kanga skutečně Gaboňan, jak stojí v jeho pase. Případem se nyní zabývá Africká fotbalová konfederace, píší zahraniční média.

reklama