věk

Výpis příspěvků ke štítku „věk“

Nejstarší pes světa slaví narozeniny. Narodil se před vznikem Česka, i tak stále prohání kočky

12. května 2023 14:28

Pes plemene Rafeiro do Alentejo z Portugalska slaví 31. narozeniny a důvod k radosti mají i jeho majitelé. Bobi je totiž nejstarším psem na světě. Na jeho počest je na víkend plánovaná také tradiční oslava, jíž se zúčastní na 100 lidí, přičemž někteří přijedou i ze zahraničí. Co je podle páníčků receptem Bobiho dlouhověkosti? Místo, kde žije.

Fritzl poslal mrazivý vzkaz rodině. Bestiální věznitel vlastní dcery prozradil své plány

11. května 2023 19:37

Josef Fritzl před patnácti lety šokoval svět. Ve sklepě pod svým domem držel 24 let vlastní dceru a tři ze sedmi dětí, které s ní měl. Jedno z dětí zemřelo, Fritzl byl obviněn z jeho vraždy. Nyní si odpykává doživotní trest. V rozhovoru pro britský The Sun ale tvrdí, že jednou bude propuštěn a setká se s rodinou, která mu prý odpustí.

Vondráček: Kdo bude v 68 letech tahat sádrokarton? U penzí je nutná solidarita, míní Michálek

10. února 2023 20:47

Navyšování věku odchodu do důchodu není pro reformu penzijního systému nejvhodnějším řešením, domnívá se místopředseda ANO Radek Vondráček. Možné posunutí až na hranici 68 let je podle něj příliš. Podle předsedy pirátských poslanců Jakuba Michálka se naopak nejedná o nejvýznamnější bod projednávaných změn. Na reformě se podle něj mají podílet všichni a k úspěšné změně je potřeba solidarita napříč generacemi.

Pikora o důchodové reformě: Bez Husákových dětí nastane problém. Představil tři řešení

7. února 2023 09:22

Vidíme, že do důchodu bude odcházet mnoho takzvaných Husákových dětí. V té chvíli nastane v systému problém. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedl Vladimír Pikora, analytik finančních trhů. Komplikace, které po jejich odchodu do důchodu nastanou, se podle něj musí řešit zavčasu. V souvislosti s tím představil tři řešení, která může vláda přijmout. „Všechna jsou však krajně nepopulární,“ uvedl.

Pekarová podporuje, aby se do důchodu odcházelo až později. Starší generaci uklidnila

5. února 2023 15:15

TOP 09 podporuje zvýšení věku pro odchod do důchodu, vláda ale musí předložit celkovou reformu penzí. V nedělní Partii na CNN Prima NEWS to uvedla předsedkyně TOP 09 a Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Naopak opoziční hnutí SPD podle šéfa jeho poslaneckého klubu Radima Fialy se stanovením věkové hranice až na 68 let místo nynějších 65 let nesouhlasí. Podle Pekarové je ale věk 68 let jen jednou z variant.

Ne, opravdu vám není 17 let. Kamerunskému fotbalu zařídil ohromnou ostudu i Čech

10. ledna 2023 12:56

Kamerun má na krku mezinárodní ostudu. A v posledních dnech jen přiživil častá podezření, že fotbalisté z afrických států mnohdy maskují svůj skutečný věk, aby se lépe prodávali. Ukázalo se, že celkem 32 mladých „Nezkrotných lvů“ nominovaných pro kvalifikaci na kontinentální šampionát do 17 let uvádí nesprávná data narození. Tento podvod by pravděpodobně zůstal neodhalen nebýt Čecha Jiřího Dvořáka.