reklama

Záhada na Sokolovsku: Obec je pod sněhem, přitom nespadla ani vločka

Okolí jedné z obcí je zasypané sněhem, dokonce je ho tam nejvíce v Česku. A to i přesto, že podle meteorologů tam nespadla ani vločka. Obyvatelé Dolních Niv na Sokolovsku jsou však na tento úkaz zvyklí.

reklama

K tématu

Stromy jsou obalené sněhem a na zemi leží tři až pět centimetrů bílé pokrývky. Ve zbytku republiky přitom není sníh ani na horách. Za to, co vypadá jako přírodní sněhová pokrývka, totiž ve skutečnosti může teplárna v nedaleké Vřesové.

„To padá ta pára a pak se tady sráží,“ vysvětlil CNN Prima NEWS jeden z obyvatel Dolních Niv. „Je to naše rarita, jsme na to zvyklí,“ dodal. Za sněhovou nadílku mohou podle meteorologů chladicí věže teplárny ve spolupráci s inverzním počasím.

„Počasí nedovolí, aby pára z chladicích věží vystoupala, rozplynula se a v proudění směrem do Dolních Niv se vysrážela,“ přiblížil meteorolog Rudolf Kovařík. Tento „umělý sníh“ proto mohou obyvatelé obdivovat jen na několika stovkách hektarů.

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je na frontě klid

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je na frontě klid

Další ukrajinský voják podle nedělního armádního oznámení přišel o život při nepřátelském ostřelování ukrajinských pozic v Donbasu na východě země, jehož část ovládají proruští separatisté. Británie a USA se „pevně postavily“ proti ruské destabilizační kampani vůči Ukrajině a vyzvaly Rusko k okamžitému zmírnění vyhrocené situace v Donbasu a k plnění mezinárodních závazků.

Slavia, nebo Sparta? Poslanci se vsadili, kdo vyhraje derby. Nacher může leštit vitrínu
Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice
Romana nemohla ovládat tělo. Ve 33 letech si vyslechla krutou diagnózu: Parkinsonova nemoc
reklama
reklama
Tomský: Philip si sňatkem s Alžbětou zkazil kariéru, Harryho unesla šílená ženská

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Konspirátoři zneužívají tragickou smrt Petra Kellnera. Šíří o něm bizarní teorie
Další články
reklama
reklama