reklama

Vyčerpaná zdravotnice vylévá z ochranného obleku litry potu, video obletělo svět

Na internetu se šíří virální video, na kterém si vyčerpaná čínská zdravotní pracovnice sundavá ochranný oblek a vytékají z něj litry potu. Záběry šokovaly celý svět. „Jste hrdinové,“ komentují záběry diváci.

reklama

Video, kdy jde čínská zdravotnice na přestávku během směny v nemocnici, bylo podle zahraničních médií pořízeno v sobotu ve městě Urumči v oblasti Sin-ťiang. Zdravotníci, kteří přichází do styku s pacienty s nemocí COVID-19, musí nosit několikavrstvé ochranné obleky a v letních měsících se doslova vaří ve svém vlastním potu.

K tématu

V oblasti, kde bylo video pořízeno, je teď průměrná teplota okolo 29 stupňů. Záběry ukazují, že zdravotnice má tak zpocenou hlavu, jakoby právě vylezla z bazénu, ale co přišlo potom, šokovalo svět. Když si sundala návleky z nohou, vylévala jenom z nohavic doslova kýbly potu.

Tyto záběry se rychle začaly šířit na čínských sociálních sítích a nenechaly na sebe dlouho čekat ani ve zbytku světa. Zdravotníkům, kteří pracují v první linii a bojují proti koronavirové nákaze každý den tváří v tvář, lidé posílají milé vzkazy.

„Rozbrečelo mě to. Děkuji všem, kteří tak tvrdě pracují, jste naši andělé,“ komentoval video jeden uživatel. Další napsal: „Proboha, to je šílené. Všichni zdravotníci jsou naši hrdinové.“ „Je tak horké léto a oni na sobě nosí tolik vrstev. Je nepředstavitelné, jak těžké to musí být. Děkujeme,“ napsal další divák po zhlédnutí videa.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama