reklama

Vyčerpaná zdravotnice vylévá z ochranného obleku litry potu, video obletělo svět

Na internetu se šíří virální video, na kterém si vyčerpaná čínská zdravotní pracovnice sundavá ochranný oblek a vytékají z něj litry potu. Záběry šokovaly celý svět. „Jste hrdinové,“ komentují záběry diváci.

reklama

Video, kdy jde čínská zdravotnice na přestávku během směny v nemocnici, bylo podle zahraničních médií pořízeno v sobotu ve městě Urumči v oblasti Sin-ťiang. Zdravotníci, kteří přichází do styku s pacienty s nemocí COVID-19, musí nosit několikavrstvé ochranné obleky a v letních měsících se doslova vaří ve svém vlastním potu.

K tématu

V oblasti, kde bylo video pořízeno, je teď průměrná teplota okolo 29 stupňů. Záběry ukazují, že zdravotnice má tak zpocenou hlavu, jakoby právě vylezla z bazénu, ale co přišlo potom, šokovalo svět. Když si sundala návleky z nohou, vylévala jenom z nohavic doslova kýbly potu.

Tyto záběry se rychle začaly šířit na čínských sociálních sítích a nenechaly na sebe dlouho čekat ani ve zbytku světa. Zdravotníkům, kteří pracují v první linii a bojují proti koronavirové nákaze každý den tváří v tvář, lidé posílají milé vzkazy.

„Rozbrečelo mě to. Děkuji všem, kteří tak tvrdě pracují, jste naši andělé,“ komentoval video jeden uživatel. Další napsal: „Proboha, to je šílené. Všichni zdravotníci jsou naši hrdinové.“ „Je tak horké léto a oni na sobě nosí tolik vrstev. Je nepředstavitelné, jak těžké to musí být. Děkujeme,“ napsal další divák po zhlédnutí videa.

Další hlavní zprávy

Vláda

Babiš navrhl zrušit superhrubou mzdu a zavést sazby 15 a 23 procent

Babiš navrhl zrušit superhrubou mzdu a zavést sazby 15 a 23 procent

Premiér Andrej Babiš (ANO) předložil ve Sněmovně návrh na zrušení superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje zdaňovat zaměstnancům hrubou mzdu sazbou 15 procent a u příjmů nad 48násobek průměrné hrubé mzdy sazbou 23 procent. Svůj návrh chce vložit do vládního daňového balíčku, který má v úterý projednávat Sněmovna.

Miloš Zeman

Zemanova popularita klesla. Lidem vadí prezidentovo chování během koronakrize

Zemanova popularita klesla. Lidem vadí prezidentovo chování během koronakrize

Prezidenta Miloše Zemana hodnotí lidé hůř než na jaře, nejvíc kritičtí jsou k jeho chování a aktivitě v době koronavirové krize. Z aktuálního průzkumu agentury STEM/MARK vyplývá, že při známkování jako ve škole si celkově vysloužil „horší trojku“. Dlouhodobě respondenti hodnotí současného prezidenta lepšími známkami za využívání prezidentských pravomocí a zájem o problémy občanů, horší hodnocení má za reprezentaci a obhajobu českých zájmů v zahraničí i řešení sporů na české politické scéně a nejhůř dopadá při hodnocení způsobu jeho vystupování na veřejnosti.

reklama
Kapacitu máme už jen pro tři pacienty. Sestry mohou mít trvalé následky, říká primář
Policistka mohla zabránit teroristickému útoku, ale udělala si přestávku na kebab
Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví
Pomoc v boji s covidem? Odložte cigaretu, uvolníte místo v nemocnici, vyzývají lékaři
Florida rozhoduje americké prezidentské volby. A Trump i Biden to velmi dobře vědí
reklama
reklama
Jepičí kariéra Romana Prymuly. Zařadí se mezi ministry s nejkratším funkčním obdobím?

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Kdo povede zdravotnictví? Sázková kancelář favorizuje Prymulu, ve hře i Flegr s Havlíčkem
Dekontaminace v polní nemocnici je v režii pražských hasičů, vybudovali stanoviště
Další články
reklama
reklama