reklama

Zahraniční média reagují na neštěstí v Bohumíně: Nejhorší požár v historii země

O tragickém požáru v Bohumíně, při kterém zemřelo 11 lidí, informují také zahraniční média. Co akcentuje BBC, Al-Džazíra nebo slovenský list Sme?

reklama

Ze zahraničních médií informoval mezi prvními o sobotní tragédii slovenský deník Sme. Na webu akcentoval myšlenku, že požár mohl založit žhář. Údajného pachatele, který se k činu žhářství sám přiznal, zadržela totiž policie v Bohumíně ještě v sobotu večer. Podle mluvčího hasičů Lukaše Poppa se v bytě nalezly akceleranty hoření, což této možnosti nahrává. Popp průběh požáru popisoval také pro zpravodajskou agenturu AFP.

Web BBC referuje o tragédii v Bohumíně jako o nejhorším požáru v české historii. Přidává výroky českého vicepremiéra Jana Hamáčka i krajského ředitele moravskoslezských hasičů Vladimíra Vlčka, který zmínil možnost úmyslného založení požáru. „Oheň se velmi rychle rozšířil, což není obvyklé. Plameny v podobných případech ohrožují jen jednu místnost, ale zde začalo hořet v celém bytě,“ řekl Vlček.

K tématu

Katarská Al-Džazíra si všímá, že mezi jedenácti oběťmi jsou také tři děti. V plamenech podle ní zahynul i pes.

Německý portál Deutsche Welle při informování o tragédii rovněž akcentoval možnost, že panelový dům v Bohumíně zapálil žhář. Dodal, že k podobnému žhářskému útoku došlo v oblasti před sedmi lety.

O neštěstí napsal také americký deník New York Times, který informuje, že požár se stále vyšetřuje a trestný čin žhářství ještě není potvrzen.

Sobotní požár vypukl v Nerudově ulici v části Nový Bohumín krátce před 18. hodinou v 11. patře panelového domu. Šest lidí včetně tří dětí zemřelo v bytě. Dalších pět lidí poté, co se snažili před ohněm zachránit skokem z domu. Během požáru bylo rovněž deset lidí zraněno, včetně hasičů a policisty.

K tématu

Další hlavní zprávy

reklama
Slováci řeší zákon o plagiátech. Matovič a jeho kolegové však o tituly nepřijdou
Co bude s Prymulovou pozicí vládního zmocněnce? Vláda prý bude hledat jeho nástupce
Děláme vše pro bezpečí voleb, uvedl Hamáček. Podle něj se nejhorší scénář zatím nenaplňuje
reklama
reklama
Prymulu nechceme. Lidé odmítají nového ministra, petici podepsalo přes 10 tisíc lidí

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Na kurzarbeitu jsme se shodli, oznámila Maláčová. O platech politiků koalice nejednala
Není důvod pro plošná opatření, postrádám srozumitelnost, říká krizový manažer
Další články
reklama
reklama