reklama

Zahraniční média reagují na neštěstí v Bohumíně: Nejhorší požár v historii země

O tragickém požáru v Bohumíně, při kterém zemřelo 11 lidí, informují také zahraniční média. Co akcentuje BBC, Al-Džazíra nebo slovenský list Sme?

reklama

Ze zahraničních médií informoval mezi prvními o sobotní tragédii slovenský deník Sme. Na webu akcentoval myšlenku, že požár mohl založit žhář. Údajného pachatele, který se k činu žhářství sám přiznal, zadržela totiž policie v Bohumíně ještě v sobotu večer. Podle mluvčího hasičů Lukaše Poppa se v bytě nalezly akceleranty hoření, což této možnosti nahrává. Popp průběh požáru popisoval také pro zpravodajskou agenturu AFP.

Web BBC referuje o tragédii v Bohumíně jako o nejhorším požáru v české historii. Přidává výroky českého vicepremiéra Jana Hamáčka i krajského ředitele moravskoslezských hasičů Vladimíra Vlčka, který zmínil možnost úmyslného založení požáru. „Oheň se velmi rychle rozšířil, což není obvyklé. Plameny v podobných případech ohrožují jen jednu místnost, ale zde začalo hořet v celém bytě,“ řekl Vlček.

K tématu

Katarská Al-Džazíra si všímá, že mezi jedenácti oběťmi jsou také tři děti. V plamenech podle ní zahynul i pes.

Německý portál Deutsche Welle při informování o tragédii rovněž akcentoval možnost, že panelový dům v Bohumíně zapálil žhář. Dodal, že k podobnému žhářskému útoku došlo v oblasti před sedmi lety.

O neštěstí napsal také americký deník New York Times, který informuje, že požár se stále vyšetřuje a trestný čin žhářství ještě není potvrzen.

Sobotní požár vypukl v Nerudově ulici v části Nový Bohumín krátce před 18. hodinou v 11. patře panelového domu. Šest lidí včetně tří dětí zemřelo v bytě. Dalších pět lidí poté, co se snažili před ohněm zachránit skokem z domu. Během požáru bylo rovněž deset lidí zraněno, včetně hasičů a policisty.

K tématu

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Student se pomocí triku proklikal registrem očkování. Nic těžkého, popisuje

Student se pomocí triku proklikal registrem očkování. Nic těžkého, popisuje

Ve vládním rezervačním systému k očkování proti covidu byla chyba, které by dokázal zneužít běžný programátor, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS čtyřiadvacetiletý student informačních technologií Filip Šedivý. I když se od pátečního rána mohli hlásit pouze senioři starší 80 let, Šedivý se dokázal prokousat několika kroky se správným zadáním svého věku. Tématu problémového registru se bude věnovat také pořad 360° Pavlíny Wolfové od 20:15 na CNN Prima NEWS.

Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Komentář: Stát řízený jako firma opět selhal. Zlomí Babišovi nezvládnuté očkování vaz?
Přestaňte slavit góly a objímat se. Emoce hráčů z Premier League vytáčí politiky
reklama
reklama
Totální selhání: Volné termíny očkování pro seniory došly už hodinu po startu

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Divadla, kina a koncerty pro očkované či testované? Neotevřeme, vzkazují pořadatelé
Další články
reklama
reklama