Zahraniční média reagují na neštěstí v Bohumíně: Nejhorší požár v historii země

O tragickém požáru v Bohumíně, při kterém zemřelo 11 lidí, informují také zahraniční média. Co akcentuje BBC, Al-Džazíra nebo slovenský list Sme?

Ze zahraničních médií informoval mezi prvními o sobotní tragédii slovenský deník Sme. Na webu akcentoval myšlenku, že požár mohl založit žhář. Údajného pachatele, který se k činu žhářství sám přiznal, zadržela totiž policie v Bohumíně ještě v sobotu večer. Podle mluvčího hasičů Lukaše Poppa se v bytě nalezly akceleranty hoření, což této možnosti nahrává. Popp průběh požáru popisoval také pro zpravodajskou agenturu AFP.

Web BBC referuje o tragédii v Bohumíně jako o nejhorším požáru v české historii. Přidává výroky českého vicepremiéra Jana Hamáčka i krajského ředitele moravskoslezských hasičů Vladimíra Vlčka, který zmínil možnost úmyslného založení požáru. „Oheň se velmi rychle rozšířil, což není obvyklé. Plameny v podobných případech ohrožují jen jednu místnost, ale zde začalo hořet v celém bytě,“ řekl Vlček.

Katarská Al-Džazíra si všímá, že mezi jedenácti oběťmi jsou také tři děti. V plamenech podle ní zahynul i pes.

Německý portál Deutsche Welle při informování o tragédii rovněž akcentoval možnost, že panelový dům v Bohumíně zapálil žhář. Dodal, že k podobnému žhářskému útoku došlo v oblasti před sedmi lety.

O neštěstí napsal také americký deník New York Times, který informuje, že požár se stále vyšetřuje a trestný čin žhářství ještě není potvrzen.

Sobotní požár vypukl v Nerudově ulici v části Nový Bohumín krátce před 18. hodinou v 11. patře panelového domu. Šest lidí včetně tří dětí zemřelo v bytě. Dalších pět lidí poté, co se snažili před ohněm zachránit skokem z domu. Během požáru bylo rovněž deset lidí zraněno, včetně hasičů a policisty.

Tagy: