reklama

Zahraniční média reagují na neštěstí v Bohumíně: Nejhorší požár v historii země

O tragickém požáru v Bohumíně, při kterém zemřelo 11 lidí, informují také zahraniční média. Co akcentuje BBC, Al-Džazíra nebo slovenský list Sme?

reklama

Ze zahraničních médií informoval mezi prvními o sobotní tragédii slovenský deník Sme. Na webu akcentoval myšlenku, že požár mohl založit žhář. Údajného pachatele, který se k činu žhářství sám přiznal, zadržela totiž policie v Bohumíně ještě v sobotu večer. Podle mluvčího hasičů Lukaše Poppa se v bytě nalezly akceleranty hoření, což této možnosti nahrává. Popp průběh požáru popisoval také pro zpravodajskou agenturu AFP.

Web BBC referuje o tragédii v Bohumíně jako o nejhorším požáru v české historii. Přidává výroky českého vicepremiéra Jana Hamáčka i krajského ředitele moravskoslezských hasičů Vladimíra Vlčka, který zmínil možnost úmyslného založení požáru. „Oheň se velmi rychle rozšířil, což není obvyklé. Plameny v podobných případech ohrožují jen jednu místnost, ale zde začalo hořet v celém bytě,“ řekl Vlček.

Katarská Al-Džazíra si všímá, že mezi jedenácti oběťmi jsou také tři děti. V plamenech podle ní zahynul i pes.

Německý portál Deutsche Welle při informování o tragédii rovněž akcentoval možnost, že panelový dům v Bohumíně zapálil žhář. Dodal, že k podobnému žhářskému útoku došlo v oblasti před sedmi lety.

O neštěstí napsal také americký deník New York Times, který informuje, že požár se stále vyšetřuje a trestný čin žhářství ještě není potvrzen.

Sobotní požár vypukl v Nerudově ulici v části Nový Bohumín krátce před 18. hodinou v 11. patře panelového domu. Šest lidí včetně tří dětí zemřelo v bytě. Dalších pět lidí poté, co se snažili před ohněm zachránit skokem z domu. Během požáru bylo rovněž deset lidí zraněno, včetně hasičů a policisty.

Tagy:

Hlavní zprávy

Čeká nás těžká třetí vlna, tvrdí vědec. Popsal pět rizik, které byste neměli podcenit

Uznávaný slovenský vědec Pavel Čekan, který za svou práci během pandemie získal státní vyznamenání od prezidentky Zuzany Čaputové, tvrdí, že odborná diskuse o výhodách očkování je u cíle. Všechny argumenty ve prospěch očkování proti covidu podle něj již zazněly. Na Facebooku se rozhodl ještě naposledy veřejně vyzvednout smysl vakcinace, a to na velmi jednoduchém příkladu. Uvedl několik faktorů, které v případě nákazy neočkovaných rozhodují o úrovni průběhu onemocnění.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Osahával a líbal ženu, musela se schovat v hotelu. Pražští policisté po útočníkovi pátrají

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie dnes zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Sen každého motoristického šílence. Luxusní vila nabízí svůj polygon a garáž plnou strojů

Po celém světě dnes lze nalézt nejrůznější a nejbláznivější zařízení, v nichž lze trávit volný čas. Když má člověk peníze, může si pronajmout úplně všechno, od ledového království přes luxusní jachtu až po podmořské apartmá. Pokud je ale motoristický šílenec, pak rozhodně sáhne po překrásné vile v americkém státě Missouri, která je stavěná až pro 16 hostů a má úplně všechno, co by si zarytý „petrolhead“ mohl jen přát. Třeba i vlastní polygon.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš: Opozice ohrozila životy našich občanů. Kde berete tu drzost? reagoval Rakušan

Ostrý střet vyvolala debata o pandemickém zákoně, který schválila v tomto roce Poslanecká sněmovna. „Opozice udělala všechno, aby nám zazdila prodloužení nouzového stavu. Ohrozila životy našich občanů,“ řekl premiér Andrej Babiš v pořadu Česko hledá premiéra na CNN Prima NEWS. „Že máte drzost tohle říct. Máte na podrážce otisk bílého kříže,“ kontroval předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

Předjíždění cyklistů přes plnou čáru? Stále není jasno, nová vyhláška se upravuje

Přestože předepsaná vzdálenost 1,5 metru při předjíždění cyklistů ještě nevstoupila v platnost, už vzbudila řadu kontroverzí. Novela zákona přesně uvádí, kolik řidič za přestupek zaplatí, jak budou ale policisté přestupky kontrolovat, zatím neobjasnila. Nyní se ministerstvo dopravy snaží v zákoně upravit i pravidla o předjíždění cyklistů přes plnou čáru.

reklama