reklama

Zákaz kávy do kelímku není o šikaně. Zamotali jsme se do toho, přiznal Havlíček

Zákaz konzumace kávy z kelímku jsme zamotali a byla to chyba, přiznal v nedělní Partii na CNN Prima NEWS ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Záměrem podle něj nebyla šikana občanů, ale snaha zamezit pohybu lidí po městech bez roušek. Na vládě podle Havlíčka zároveň bude probíhat i debata o úplném uzavření vánočních trhů.

reklama

Už v pondělí vláda s největší pravděpodobností rozhodne o přechodu do čtvrtého stupně systému PES. V rámci připravovaných výjimek dojde k uzavření restaurací a hotelů, ale otevřené zůstanou obchody a služby.

K tématu

Zároveň by měla probíhat i debata o uzavření vánočních trhů, jelikož města podle Havlíčka situaci nezvládají. S tím je spojený i zákaz pití kávy nebo čaje z kelímku, kterému se řada občanů vysmívá.

Havlíček přiznal, že vláda situaci kolem toho zamotala. „V Bavorsku udělali totéž. Chtěli jsme to lidem trochu umožnit, tak jsme se do toho zamotali,“ přiznal Havlíček.

„Byl bych rád, aby byla možnost si kávu koupit. Je otázka, jak se vůbec postavíme k vánočním trhům, ale rozhodně to není o šikaně, ale právě o ochraně zdraví,“ dodal ministr.

Již dříve nařízení kritizoval ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček. „Tohle se prostě ministerstvu zdravotnictví nepovedlo. Je potřeba to opravit. V pondělí na vládě si k tomu řekneme víc. Musí se to vyjasnit,“ řekl pro CNN Prima NEWS Hamáček.

„Kafe v pytlíku je vrchol absurdity. Chápu, že kolegové na zdravotnictví dělají maximum, nevyčítám jim to. Ale občas se něco nepovede a je potřeba připustit si to,“ dodal.

K tématu

Tagy: káva Karel Havlíček koronavirus Jan Hamáček kelímek

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Student se pomocí triku proklikal registrem očkování. Nic těžkého, popisuje

Student se pomocí triku proklikal registrem očkování. Nic těžkého, popisuje

Ve vládním rezervačním systému k očkování proti covidu byla chyba, které by dokázal zneužít běžný programátor, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS čtyřiadvacetiletý student informačních technologií Filip Šedivý. I když se od pátečního rána mohli hlásit pouze senioři starší 80 let, Šedivý se dokázal prokousat několika kroky se správným zadáním svého věku. Tématu problémového registru se bude věnovat také pořad 360° Pavlíny Wolfové od 20:15 na CNN Prima NEWS.

Komentář: Stát řízený jako firma opět selhal. Zlomí Babišovi nezvládnuté očkování vaz?
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Přestaňte slavit góly a objímat se. Emoce hráčů z Premier League vytáčí politiky
reklama
reklama
Totální selhání: Volné termíny očkování pro seniory došly už hodinu po startu

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Divadla, kina a koncerty pro očkované či testované? Neotevřeme, vzkazují pořadatelé
Další články
reklama
reklama