reklama

Zákaz kávy do kelímku není o šikaně. Zamotali jsme se do toho, přiznal Havlíček

Zákaz konzumace kávy z kelímku jsme zamotali a byla to chyba, přiznal v nedělní Partii na CNN Prima NEWS ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Záměrem podle něj nebyla šikana občanů, ale snaha zamezit pohybu lidí po městech bez roušek. Na vládě podle Havlíčka zároveň bude probíhat i debata o úplném uzavření vánočních trhů.

reklama

Už v pondělí vláda s největší pravděpodobností rozhodne o přechodu do čtvrtého stupně systému PES. V rámci připravovaných výjimek dojde k uzavření restaurací a hotelů, ale otevřené zůstanou obchody a služby.

K tématu

Zároveň by měla probíhat i debata o uzavření vánočních trhů, jelikož města podle Havlíčka situaci nezvládají. S tím je spojený i zákaz pití kávy nebo čaje z kelímku, kterému se řada občanů vysmívá.

Havlíček přiznal, že vláda situaci kolem toho zamotala. „V Bavorsku udělali totéž. Chtěli jsme to lidem trochu umožnit, tak jsme se do toho zamotali,“ přiznal Havlíček.

„Byl bych rád, aby byla možnost si kávu koupit. Je otázka, jak se vůbec postavíme k vánočním trhům, ale rozhodně to není o šikaně, ale právě o ochraně zdraví,“ dodal ministr.

Již dříve nařízení kritizoval ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček. „Tohle se prostě ministerstvu zdravotnictví nepovedlo. Je potřeba to opravit. V pondělí na vládě si k tomu řekneme víc. Musí se to vyjasnit,“ řekl pro CNN Prima NEWS Hamáček.

„Kafe v pytlíku je vrchol absurdity. Chápu, že kolegové na zdravotnictví dělají maximum, nevyčítám jim to. Ale občas se něco nepovede a je potřeba připustit si to,“ dodal.

K tématu

Tagy: káva Karel Havlíček koronavirus Jan Hamáček kelímek

Další hlavní zprávy

Pomozte s pátráním u řeky, prosí rodina zmizelého Tomáše. Policie se obává nejhoršího
Kauza Faltýnkův deník: Olomoucký kraj kvůli poznámkám zadá audit správy silnic
ON-LINE: Volný: Za výbuchem stojí Američané, mám pro to stejné informace jako BIS
Další trest pro pražského imáma: Za pomoc k teroristickému útoku dostal 14,5 roku
reklama
reklama
Babiš: Ruští agenti tu operaci zpackali. Nešlo o státní terorismus, ale útok na zboží

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Vážná nehoda zastavila provoz na Pražském okruhu. Silničáři ho obnovili po šesti hodinách
Pokusíme se vyvolat předčasné volby, potvrdil Bartoš. Chce jednat i se Zemanem
Další články
reklama
reklama