reklama

Zákaz vzdálit se od domova víc než 15 kilometrů? Babiš to nechce, řekl Prymula

Omezení, podle něhož by se lidé nesměli od domova vzdalovat dál než 15 kilometrů, vypadlo ze hry. Podle epidemiologa a exministra zdravotnictví Romana Prymuly premiér Andrej Babiš (ANO) takovou restrikci nechce. Prymula to řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

reklama

Prymula už v sobotu uvedl, že není moc způsobů, jak zpřísňovat opatření. Za zvážení podle něj stojí regulace vzdálenosti od domova, do jaké lidé mohou vycházet. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS Prymula prohlásil, že premiéra se svým nápadem nepřesvědčil.

„Nepovedlo se mi patnáctikilometrový limit prosadit. Největší dopad je na aktivity na horách,“ prohlásil Prymula. Podle něj je problém, když jdou všichni lidé sáňkovat na jednu sjezdovku. Epidemiolog soudí, že by bylo lepší, kdyby každý šel jinam než na hlavní svah.

„Ne každý, kdo bydlí v paneláku, má svůj svah. Ti lidé prostě chtějí ven,“ oponoval Prymulovi jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS).

Vláda nepovolila fungování lyžařských vleků a skiareálů. Lidé se i tak vydali na hory a volné sjezdovky využili k sáňkování a bobování.

K tématu

Tagy: Andrej Babiš premiér Roman Prymula Partie Partie Terezie Tománkové vláda koronavirus

Další hlavní zprávy

Slovensko

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

Slovenská vláda prodloužila kvůli koronavirové krizi stávající zákaz vycházení o dva týdny, tedy do 7. února. Nařízení obsahuje několik výjimek. Země bude také podobně jako loni na podzim znovu plošně testovat obyvatele na koronavirus. Bez negativního výsledku testu lidé od 27. ledna nebudou moci v zemi například chodit do práce. Novinářům to po nedělním jednání kabinetu řekl ministr zdravotnictví Marek Krajčí.

Kolik vakcín přijde příští týden, Babiš neví. Očkování druhé dávky chce odložit
Navalnyj se s chotí vrátil do Moskvy. Hned po příletu ho na letišti zatkli
Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky
reklama
reklama
Jsme v pandemické válce. Začněte pracovat a přestaňte kritizovat, tepe Havlíček opozici

Partie

Domácí zpravodajství

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Další články
reklama
reklama