Zamíří Patrik Schick do Premier League? Ve hře jsou Newcastle, Tottenham a Everton

Jaká bude budoucnost fotbalové hvězdy Patrika Schicka? Odpověď na tuto otázku netrpělivě čeká většina českých fanoušků i sám reprezentační útočník. Ten by totiž mohl z Lipska zamířit do Premier League, kde je o něj velký zájem.

Newcastle, Tottenham, Everton – to jsou možné adresy v Premier League, na kterých by se mohl zabydlet český útočník Patrik Schick, který v současnosti hraje za bundesligové Lipsko. Nejsilnější zájem je cítit z Newcastlu, který by autora devíti reprezentačních gólů chtěl získat na roční hostování s opcí na přestup.

O koupi klubu ze St. James Parku usiluje bohatý saudský korunní princ Mohamed bin Salmán. Schick by se tak mohl stát součástí jeho nového fotbalového impéria, které chce v Newcastlu vytvořit.

AS Řím požaduje 774 milionů korun

Na stole ovšem stále leží dotažení Schickova přestupu z AS Řím do Lipska, kde sparťanský odchovanec hostuje. Třetí klub Bundesligy prodal za jednu a půl miliardy korun střelce Tima Wernera do Chelsea, ale ani vysoká částka, která přiteče do klubové pokladny, nemusí vedení Lipska o investici do českého útočníka nepřesvědčit.

„Chtěli jsme ho udržet, ale muselo by to být za rozumných podmínek. Nemůžeme rozhazovat. Tohle jsme si nemohli dovolit,“ uvedl trenér Lipska Julian Nagelsmann.

AS Řím si Schicka cení na 774 milionů korun a právě výše požadované částky může být klíčovým faktorem, který pražského rodáka katapultuje ze Série A, respektive Bundesligy, až do anglické Premier League.

Tagy: