reklama

Žárlivec srazil autem bývalou přítelkyni a jejího kamaráda. Chtěl je zabít

Západočeští kriminalisté vyšetřují pokus o dvojnásobnou vraždu. Podezřelým je pětadvacetiletý muž ze Sokolovska, který podle policistů srazil autem svou bývalou přítelkyni a jejího kamaráda. Samotnému útoku navíc mělo předcházet několikaměsíční vyhrožování a pronásledování.

reklama

Napadená žena se letos v dubnu rozešla se svým pětadvacetiletým přítelem. Ten se ale s koncem jejich vztahu nechtěl smířit. Bývalé partnerce údajně posílal stovky SMS, v nichž ji žádal, aby se k němu vrátila. Z proseb se časem staly výhrůžky, které skončily fyzickým napadením.

K tématu

Mluvčí Policie ČR Kateřina Krejčí uvedla: „Denně údajně seděl i několik hodin ve svém osobním voze v místě jejího bydliště i zaměstnání a sledoval ji. Opakovaně jí měl vyhrožovat, že pokud se k němu nevrátí, tak jí ublíží.“ Třiadvacetiletá žena měla ze svého bývalého partnera strach. Zřejmě proto požádala jednoho svého kamaráda, aby ji doprovázel, když šla ven. Když je spolu viděl bývalý partner, začal jim vyhrožovat. Pak nasedl do auta a rozjel se proti nim.

Svědkyně celé události uvedla, že zaregistrovala ránu a pak na místo přijely záchranné složky. Záchranáři oba napadené se středně těžkými zraněními převezli do zdravotnického zařízení k dalšímu ošetření. Policisté pětadvacetiletého útočníka obvinili z pokusu o dvojnásobnou vraždu. Útočník je v současnosti ve vazbě.

Podle informací CNN Prima NEWS chtěla napadená žena vyřešit případ stalkingu sama a neobrátila se na policii. Podle odborníků to mohla být zásadní chyba. Před necelými třemi týdny došlo na Sokolovsku k podobnému případu, kdy třiačtyřicetiletou ženu zavraždil po prudké hádce její partner.

Další hlavní zprávy

Soudy

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání kardinála Dominika Duky a právníka Ronalda Němce ve sporu s brněnskými divadly. Neúspěšně žádali omluvu za zásah do svých osobnostních práv, údajně způsobený uvedením dvou her na festivalu Divadelní svět Brno. Obě hry provokativní formou zobrazovaly některé křesťanské symboly a kritizovaly římskokatolickou církev a západní pohled na muslimský svět. Podle rozsudku však nešlo o diskriminaci křesťanů ani zásah do práva na svobodu vyznání.

Koronavirus

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

Přestože epidemie nemoci COVID-19 postupně ustupuje a celoplošně dochází k rozvolňování vládních opatření, mezi jednotlivými regiony stále existují propastné rozdíly. Jak by tedy vypadalo rozvolňování, kdyby se rozhodovalo podle jednotlivých krajů? Zatímco v Karlovarském by se život vrátil skoro do normálu, Zlínský by nadále zůstával v tvrdém lockdownu.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama