Žárlivec srazil autem bývalou přítelkyni a jejího kamaráda. Chtěl je zabít

Policie ČR

Muž chtěl zabít svou bývalou přítelkyni

Západočeští kriminalisté vyšetřují pokus o dvojnásobnou vraždu. Podezřelým je pětadvacetiletý muž ze Sokolovska, který podle policistů srazil autem svou bývalou přítelkyni a jejího kamaráda. Samotnému útoku navíc mělo předcházet několikaměsíční vyhrožování a pronásledování.

Napadená žena se letos v dubnu rozešla se svým pětadvacetiletým přítelem. Ten se ale s koncem jejich vztahu nechtěl smířit. Bývalé partnerce údajně posílal stovky SMS, v nichž ji žádal, aby se k němu vrátila. Z proseb se časem staly výhrůžky, které skončily fyzickým napadením.

Mluvčí Policie ČR Kateřina Krejčí uvedla: „Denně údajně seděl i několik hodin ve svém osobním voze v místě jejího bydliště i zaměstnání a sledoval ji. Opakovaně jí měl vyhrožovat, že pokud se k němu nevrátí, tak jí ublíží.“ Třiadvacetiletá žena měla ze svého bývalého partnera strach. Zřejmě proto požádala jednoho svého kamaráda, aby ji doprovázel, když šla ven. Když je spolu viděl bývalý partner, začal jim vyhrožovat. Pak nasedl do auta a rozjel se proti nim.

Svědkyně celé události uvedla, že zaregistrovala ránu a pak na místo přijely záchranné složky. Záchranáři oba napadené se středně těžkými zraněními převezli do zdravotnického zařízení k dalšímu ošetření. Policisté pětadvacetiletého útočníka obvinili z pokusu o dvojnásobnou vraždu. Útočník je v současnosti ve vazbě.

Podle informací CNN Prima NEWS chtěla napadená žena vyřešit případ stalkingu sama a neobrátila se na policii. Podle odborníků to mohla být zásadní chyba. Před necelými třemi týdny došlo na Sokolovsku k podobnému případu, kdy třiačtyřicetiletou ženu zavraždil po prudké hádce její partner.

Tagy: