reklama

Zastřelili koně kuší, odřezali ucho, vydloubli oko. Našli policisté pachatele?

Ústečtí policisté dopadli dvojici mužů s kušemi asi jen deset kilometrů od místa, kde byla šípem zastřelená kobyla podnikatele Daniela Pitka. Zvířeti pak pachatel uřízl ucho a vydloubl oko. Policisté teď prověřují, zda odhalili pachatele, či nikoli.

reklama

Majitel rozsáhlých pozemků pod Milešovkou Daniel Pitek vypsal prostřednictvím zpráv CNN Prima NEWS čtvrtmilionovou odměnu. Někdo mu totiž kuší zastřelil kobylu, poté ji ještě uřízl ucho a vydloubl oko. Měsíc po události policie možného pachatele zatím neoznačila.

K tématu

Rozběhlo se ale prověřování dvou mužů, když myslivci narazili na tajný posed. Rozmístili u něj fotopasti a čekali. „Myslivecká stráž později zadržela dva střelce s kušemi, kteří byli vybavení k lovu,“ potvrdil majitel Daniel Pitek.

„Policisté začátkem měsíce listopadu zadrželi v lese dva muže, kteří u sebe měli kuše se speciálně vyrobenými hroty,“ potvrdila mluvčí Policie ČR v Ústeckém kraji Veronika Hyšplerová. Oba dva bydlí nedaleko místa incidentu. „Jeden je prodejce kuší z ústeckého Vaňova a druhý je ústecký učitel,“ doplnil Pitek.

Majitel obchodu s kušemi ale tvrdí, že nepytlačil. „Tak to je úplný nesmysl, šel jsem normálně lesem, nepytlačil jsem. Byl jsem trénovat, kuši jsem měl v obalu, vůbec jsem jí nestřílel. Myslivci mě přepadli a ztloukli i s kamarádem. Od té doby jsem v neschopnosti a nic se nestalo,“ řekl František C.

Webové stránky jako indicie

„U loveckých hrotů je důležité mít na jedné straně kompaktní rozměr pro přesný let a na druhé straně hrot musí udělat co největší řeznou ránu, aby lovená zvěř vykrvácela co nejrychleji, pokud možno bezbolestně,“ uvádí prodejce na webových stránkách, kde prodává mimo jiné i lovecké hroty.

Policisté prověřují možné souvislosti. Druhý chycený muž také vše popřel. „To je hrozně velký omyl, mě nikdy nikdo nechytil,“ sdělil stroze. „Mohu potvrdit, že ústečtí kriminalisté prověřují možné souvislosti s teplickým případem, kde došlo k usmrcení koně,“ uzavřela Hyšplerová.

Další hlavní zprávy

Zdravotnictví

Kubek: Vláda není schopná zajistit vakcíny. Zdravotníci o ně přitom mají zájem

Kubek: Vláda není schopná zajistit vakcíny. Zdravotníci o ně přitom mají zájem

V Česku bylo zatím naočkováno přes 80 tisíc zdravotníků. I když podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) většina nemocnic zaznamenala zájem svých zaměstnanců o očkování, přibývá zdravotníků, kteří vakcínu odmítají. Podle Milana Kubka je zájem zdravotníků dostatečný. Šéf České lékařské komory vidí problém spíš v nedostatku dávek vakcíny, za což viní vládu.

Kultura

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Čtvrtý stupeň systému PES by mohl podle chystané úpravy protiepidemického plánu znovu otevřít kulturní život. Člověk, který by se však chtěl během čtvrtého stupně vypravit například do kina, to nebude mít tak jednoduché. Komplikovaný systém vede také k přesvědčení pořadatelů, že za daných podmínek nemá ani smysl otevírat.

Boj Navalného s Putinem pokračuje. Natočil a ukázal prezidentův palác za 29 miliard
Turistka bloudila po Krušných horách v sandálech. Mám ponožky s membránou, bránila se
PŘEHLEDNĚ: Vědci odhalili šest rozdílných průběhů covidu. Jaké jsou jejich příznaky?
ON-LINE: Policie vtrhla do otevřených podniků. Byl zatčen první majitel restaurace
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Zemřela pražská zastupitelka ODS Jaroslava Janderová. Podlehla covidu, bylo jí 70 let
Podívejte se, jak bude vypadat modernizovaná železnice z Prahy do Kladna
Další články
reklama
reklama