reklama

Zastřelili koně kuší, odřezali ucho, vydloubli oko. Našli policisté pachatele?

Ústečtí policisté dopadli dvojici mužů s kušemi asi jen deset kilometrů od místa, kde byla šípem zastřelená kobyla podnikatele Daniela Pitka. Zvířeti pak pachatel uřízl ucho a vydloubl oko. Policisté teď prověřují, zda odhalili pachatele, či nikoli.

reklama

Majitel rozsáhlých pozemků pod Milešovkou Daniel Pitek vypsal prostřednictvím zpráv CNN Prima NEWS čtvrtmilionovou odměnu. Někdo mu totiž kuší zastřelil kobylu, poté ji ještě uřízl ucho a vydloubl oko. Měsíc po události policie možného pachatele zatím neoznačila.

Rozběhlo se ale prověřování dvou mužů, když myslivci narazili na tajný posed. Rozmístili u něj fotopasti a čekali. „Myslivecká stráž později zadržela dva střelce s kušemi, kteří byli vybavení k lovu,“ potvrdil majitel Daniel Pitek.

„Policisté začátkem měsíce listopadu zadrželi v lese dva muže, kteří u sebe měli kuše se speciálně vyrobenými hroty,“ potvrdila mluvčí Policie ČR v Ústeckém kraji Veronika Hyšplerová. Oba dva bydlí nedaleko místa incidentu. „Jeden je prodejce kuší z ústeckého Vaňova a druhý je ústecký učitel,“ doplnil Pitek.

Majitel obchodu s kušemi ale tvrdí, že nepytlačil. „Tak to je úplný nesmysl, šel jsem normálně lesem, nepytlačil jsem. Byl jsem trénovat, kuši jsem měl v obalu, vůbec jsem jí nestřílel. Myslivci mě přepadli a ztloukli i s kamarádem. Od té doby jsem v neschopnosti a nic se nestalo,“ řekl František C.

Webové stránky jako indicie

„U loveckých hrotů je důležité mít na jedné straně kompaktní rozměr pro přesný let a na druhé straně hrot musí udělat co největší řeznou ránu, aby lovená zvěř vykrvácela co nejrychleji, pokud možno bezbolestně,“ uvádí prodejce na webových stránkách, kde prodává mimo jiné i lovecké hroty.

Policisté prověřují možné souvislosti. Druhý chycený muž také vše popřel. „To je hrozně velký omyl, mě nikdy nikdo nechytil,“ sdělil stroze. „Mohu potvrdit, že ústečtí kriminalisté prověřují možné souvislosti s teplickým případem, kde došlo k usmrcení koně,“ uzavřela Hyšplerová.

Tagy:
KOMENTÁŘ: Proč se ČSSD nedostane do Sněmovny a ODS neporazí Babiše
Názory

KOMENTÁŘ: Proč se ČSSD nedostane do Sněmovny a ODS neporazí Babiše

Je léto, politika nikoho stejně nezajímá, řekli si zřejmě šéfové některých partají a odjeli na dovolenou. Není o nich vidu ani slechu. A co dělá premiér Andrej Babiš? Otvírá D1, jezdí do krajů. Navíc ohlásil, že letos zůstane v úřadu i o vládních prázdninách. A potom se opozice diví a fňuká, že nemá v médiích dostatek prostoru a ANO stále kraluje předvolebním průzkumům.

Zlaté deblistky: Můžeme být na sebe jen pyšné. Krejčíkové se z Tokia vůbec nechce
OH 2021

Zlaté deblistky: Můžeme být na sebe jen pyšné. Krejčíkové se z Tokia vůbec nechce

Společně se staly světovými jedničkami, dvakrát vyhrály Roland Garros, jednou Wimbledon. A teď i olympijské hry v Tokiu. Tenisové deblistky Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou si za velkého dojetí navzájem předaly zlaté medaile. „Budeme si to připomínat. Na každém turnaji si řekneme: Pamatuješ si, zlato, jak jsme byly na olympiádě? Doufám, že nás to bude spojovat dál,“ vyprávěla Krejčíková.

Tragická nehoda u Karlových Varů má dvě oběti. Zemřela matka s dítětem, další jsou zranění

Při tragické nehodě dvou osobních aut u Karlových Varů v neděli zemřelo dítě a jeho matka. Další tři lidé se při střetu zranili, dva z nich přepravil vrtulník do plzeňské nemocnice. Silnice číslo 6 směrem na Prahu u střelnice je kvůli nehodě v obou směrech uzavřená, informoval krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Podle webu dopravniinfo.cz bude silnice uzavřena přibližně do 14:30.

Živě
ON-LINE desátý den olympiády: České tenistky braly zlato. Králem sprintu se stal Ital

Aktualizováno

České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková to dokázaly. Ovládly finále čtyřhry a stávají se olympijskými vítězkami. Duel o zlato proti švýcarské dvojici Belinda Bencicová-Viktorija Golubicová vyhrály díky dvěma získaným setům. První po urputném boji vybojovaly poměrem 7:5. Druhý set již Češky přepnuli na vyšší výkonnostní stupeň a ovládly jej 6:1. Do jisté míry tak Bencicové vrátily sobotní finále dvouhry, které švýcarská tenistka vyhrála proti jiné české reprezentantce Markétě Vondroušové.

reklama

Domácí zpravodajství

Je libo prohlídku lachtanů či vakcínu? V pražské zoo se můžete o víkendu nechat očkovat

Lidé, kteří o víkendu navštíví pražskou zoologickou zahradu, se mohou nechat v areálu očkovat bez registrace. Praha připravila očkovací autobus, který stojí hned za vstupem do zahrady a podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) se vydá i na další místa v Praze, kde se předpokládá velká koncentrace lidí. Za sobotní dopoledne možnost využilo už několik desítek lidí.

Život bez roušek i restrikcí. Rozvolníme, když to v září půjde dobře, slibuje Vojtěch

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) nehrozí povinné očkování hasičům, zdravotníkům ani policistům. Ti, kteří by se chtěli očkování vyhnout, by totiž mohli ze svého povolání odejít, což by představovalo značný problém. Vojtěch také v rozhovoru MF Dnes řekl, že pokud bude v září situace s covidem v Česku dobrá, rozvolní se jako ve Velké Británii. Tam už neplatí téměř žádné restrikce.

reklama