reklama

Zastřelili koně kuší, odřezali ucho, vydloubli oko. Našli policisté pachatele?

Ústečtí policisté dopadli dvojici mužů s kušemi asi jen deset kilometrů od místa, kde byla šípem zastřelená kobyla podnikatele Daniela Pitka. Zvířeti pak pachatel uřízl ucho a vydloubl oko. Policisté teď prověřují, zda odhalili pachatele, či nikoli.

reklama

Majitel rozsáhlých pozemků pod Milešovkou Daniel Pitek vypsal prostřednictvím zpráv CNN Prima NEWS čtvrtmilionovou odměnu. Někdo mu totiž kuší zastřelil kobylu, poté ji ještě uřízl ucho a vydloubl oko. Měsíc po události policie možného pachatele zatím neoznačila.

K tématu

Rozběhlo se ale prověřování dvou mužů, když myslivci narazili na tajný posed. Rozmístili u něj fotopasti a čekali. „Myslivecká stráž později zadržela dva střelce s kušemi, kteří byli vybavení k lovu,“ potvrdil majitel Daniel Pitek.

„Policisté začátkem měsíce listopadu zadrželi v lese dva muže, kteří u sebe měli kuše se speciálně vyrobenými hroty,“ potvrdila mluvčí Policie ČR v Ústeckém kraji Veronika Hyšplerová. Oba dva bydlí nedaleko místa incidentu. „Jeden je prodejce kuší z ústeckého Vaňova a druhý je ústecký učitel,“ doplnil Pitek.

Majitel obchodu s kušemi ale tvrdí, že nepytlačil. „Tak to je úplný nesmysl, šel jsem normálně lesem, nepytlačil jsem. Byl jsem trénovat, kuši jsem měl v obalu, vůbec jsem jí nestřílel. Myslivci mě přepadli a ztloukli i s kamarádem. Od té doby jsem v neschopnosti a nic se nestalo,“ řekl František C.

Webové stránky jako indicie

„U loveckých hrotů je důležité mít na jedné straně kompaktní rozměr pro přesný let a na druhé straně hrot musí udělat co největší řeznou ránu, aby lovená zvěř vykrvácela co nejrychleji, pokud možno bezbolestně,“ uvádí prodejce na webových stránkách, kde prodává mimo jiné i lovecké hroty.

Policisté prověřují možné souvislosti. Druhý chycený muž také vše popřel. „To je hrozně velký omyl, mě nikdy nikdo nechytil,“ sdělil stroze. „Mohu potvrdit, že ústečtí kriminalisté prověřují možné souvislosti s teplickým případem, kde došlo k usmrcení koně,“ uzavřela Hyšplerová.

Další hlavní zprávy

Politika

Razantní odpověď: Česko vyhostí dalších 22 ruských diplomatů a 48 pracovníků ambasády

Razantní odpověď: Česko vyhostí dalších 22 ruských diplomatů a 48 pracovníků ambasády

Česká republika zastropuje počet diplomatů na ruském velvyslanectví v Praze podle současného stavu na české ambasádě v Moskvě, řekl ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Rozhodnutí je platné od čtvrtka, ruská strana má na stažení pracovníků čas do konce května. Ve výsledku to znamená vyhoštění 22 ruských diplomatů a 48 dalších pracovníků velvyslanectví. Rusko podle Kulhánka souhlasilo s narovnáním počtu lidí na ambasádách.

Obchody a vybrané služby se otevřou 3. května, schválila vláda. Má to ale podmínku
Česko jde cestou ničení vztahů, zní z Ruska. Odpověď na sebe nenechá dlouho čekat
Soud zrušil uzavření obchodů i omezení setkávání. Vláda postupovala špatně, rozhodl
Skandál šéfa slovenské krajní pravice. Sebral mi syna, viní Kotlebu jeho exmanželka
Triko na doma? Národní tým ukázal nové dresy, fanoušci rýpali jako u lipové sady
reklama
reklama
Zpackaná operace ruské rozvědky, komentoval Vrbětice Kulhánek. Váží si podpory spojenců

360°

Domácí zpravodajství

Korupce na magistrátu? Kauza se točí kolem politika TOP 09 a pravé ruky Pospíšila
Vondra: Je to studená diplomatická válka. K silovým řešením ze strany Ruska nedojde
Flegr: Respirátory venku jsou nesmysl. Antigenní testy můžou pomoci zprovoznit služby
Další články
reklama
reklama