reklama

Zastřelili koně kuší, odřezali ucho, vydloubli oko. Je to pomsta politikovi?

Daniel Pitek, bývalý politik, nyní sedlák a majitel polností v severních Čechách, vypsal odměnu čtvrt milionu korun za informace vedoucí k dopadení pachatele, který mu hrůzným způsobem zabil koně. Případ vyšetřují kriminalisté v Teplicích.

reklama

Pitkovi někdo zabil kuší kobylu a poté její tělo zohavil. Bývalý člen předsednictva Strany zelených má rozsáhlé pozemky pod Milešovkou, na jednom z nich našel mrtvou svého koně. „Jmenovala se Indie a byla to hodná a velmi důvěřivá kobylka. Ležela v oblasti pastviny a byla střelená kuší do oblasti srdce, měla prostřelené plíce, uříznuté ucho a vydloubnuté oko,“ popsal Pitek, jak vypadlo zvíře poté, co ho našel.

Nepřátel mám mnoho, nenechám se zastrašit

Pitek si myslí, že existuje mnoho lidí, kteří se mu chtějí mstít nebo mu vyhrožovat. Přiznává, že nepřátel má tolik, že se nedají spočítat. Podle něj jhlavně proto, že překazil několik developerských projektů, v lesích chytil řadu pytláků i řidičů na čtyřkolkách a motorkách.

„Buď je to nějaká pomsta za mé veřejné politické aktivity, nebo by to mohla být určitá forma výhružky, abych zastavil své aktivity. Obojí je nesmyslné, protože mě nikdy nikdo nezastraší. A pokud mě přece jen někdo chce zastrašit, tak ať útočí na mne a ne na nevinné zvíře,“ vzkázal Pitek.

Zvláštní smrt zvířete i zohavení jeho těla není ojedinělým případem. Podobně jiní pachatelé připravili o uši či jiné části těla zvířata letos v srpnu ve Francii, a to v minimálně patnácti případech. Policisté tehdy řešili i možnost, že by mohlo jít o satanský rituál.

Odměna čtvrt milionu korun za dopadení pachatele

Případ z pod Milešovky už řeší kriminální policie a prosí veřejnost o pomoc. Od 17. října, kdy kobylu majitel našel, se totiž zatím nepodařilo nikoho dopadnout. „Žádáme případné svědky, kteří se v inkriminované době pohybovali v okolí obce Černčice a viděli někoho, kdo jde s kuší nebo s lukem, aby se obrátili na linku 158,“ řekl mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Jelikož Pitek chce, aby byl pachatel dopaden, nabízí čtvrt milionu korun tomu, kdo přinese informace, které povedou k jeho zadržení. Po hrůzném nálezu si pořídil Daniel Pítek dalekohled s nočním viděním a termovizí a ozbrojený obchází své pozemky se zvířaty.

K tématu

Tagy: smrt vyšetřování kůň Ústecký kraj Teplice Daniel Vítek Daniel Pitek odměna Policie ČR Mileškovka

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid

  • Aktualizováno

Další ukrajinský voják podle nedělního armádního oznámení přišel o život při nepřátelském ostřelování ukrajinských pozic v Donbasu na východě země, jehož část ovládají proruští separatisté. Británie a USA se „pevně postavily“ proti ruské destabilizační kampani vůči Ukrajině a vyzvaly Rusko k okamžitému zmírnění vyhrocené situace v Donbasu a k plnění mezinárodních závazků, uvedl šéf britské diplomacie Dominic Raab podle agentury Reuters po jednání se svým americkým protějškem Antonym Blinkenem.

Školství se bojí rozzuřených rodičů. V případě problémů hrozí policií i sociálkou
Slavia, nebo Sparta? Poslanci se vsadili, kdo vyhraje derby. Nacher může leštit vitrínu
Adámková: Na vývoj české vakcíny máme 250 milionů. Projekt čeká na Arenbergera
reklama
reklama
Tomský: Philip si sňatkem s Alžbětou zkazil kariéru, Harryho unesla šílená ženská

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Romana nemohla ovládat tělo. Ve 33 letech si vyslechla krutou diagnózu: Parkinsonova nemoc
Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice
Konspirátoři zneužívají tragickou smrt Petra Kellnera. Šíří o něm bizarní teorie
Další články
reklama
reklama