reklama

Zastřelili koně kuší, odřezali ucho, vydloubli oko. Je to pomsta politikovi?

Daniel Pitek, bývalý politik, nyní sedlák a majitel polností v severních Čechách, vypsal odměnu čtvrt milionu korun za informace vedoucí k dopadení pachatele, který mu hrůzným způsobem zabil koně. Případ vyšetřují kriminalisté v Teplicích.

reklama

Pitkovi někdo zabil kuší kobylu a poté její tělo zohavil. Bývalý člen předsednictva Strany zelených má rozsáhlé pozemky pod Milešovkou, na jednom z nich našel mrtvou svého koně. „Jmenovala se Indie a byla to hodná a velmi důvěřivá kobylka. Ležela v oblasti pastviny a byla střelená kuší do oblasti srdce, měla prostřelené plíce, uříznuté ucho a vydloubnuté oko,“ popsal Pitek, jak vypadlo zvíře poté, co ho našel.

Nepřátel mám mnoho, nenechám se zastrašit

Pitek si myslí, že existuje mnoho lidí, kteří se mu chtějí mstít nebo mu vyhrožovat. Přiznává, že nepřátel má tolik, že se nedají spočítat. Podle něj jhlavně proto, že překazil několik developerských projektů, v lesích chytil řadu pytláků i řidičů na čtyřkolkách a motorkách.

„Buď je to nějaká pomsta za mé veřejné politické aktivity, nebo by to mohla být určitá forma výhružky, abych zastavil své aktivity. Obojí je nesmyslné, protože mě nikdy nikdo nezastraší. A pokud mě přece jen někdo chce zastrašit, tak ať útočí na mne a ne na nevinné zvíře,“ vzkázal Pitek.

Zvláštní smrt zvířete i zohavení jeho těla není ojedinělým případem. Podobně jiní pachatelé připravili o uši či jiné části těla zvířata letos v srpnu ve Francii, a to v minimálně patnácti případech. Policisté tehdy řešili i možnost, že by mohlo jít o satanský rituál.

Odměna čtvrt milionu korun za dopadení pachatele

Případ z pod Milešovky už řeší kriminální policie a prosí veřejnost o pomoc. Od 17. října, kdy kobylu majitel našel, se totiž zatím nepodařilo nikoho dopadnout. „Žádáme případné svědky, kteří se v inkriminované době pohybovali v okolí obce Černčice a viděli někoho, kdo jde s kuší nebo s lukem, aby se obrátili na linku 158,“ řekl mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Jelikož Pitek chce, aby byl pachatel dopaden, nabízí čtvrt milionu korun tomu, kdo přinese informace, které povedou k jeho zadržení. Po hrůzném nálezu si pořídil Daniel Pítek dalekohled s nočním viděním a termovizí a ozbrojený obchází své pozemky se zvířaty.

Tagy:
Praktičtí lékaři chtějí do ordinací ultrazvuky kvůli lepší diagnóze. Pojišťovny jsou proti
Zdravotnictví

Praktičtí lékaři chtějí do ordinací ultrazvuky kvůli lepší diagnóze. Pojišťovny jsou proti

Praktičtí lékaři by rádi měli ve svých ordinacích ultrazvuky. S jejich pomocí by prý mohli zrychlit a zpřesnit diagnózu a tím urychlit léčbu pacientů. Takovému rozšíření vybavení ale brání pojišťovny, které vyšetření ultrazvukem praktickým lékařům neproplácí. Výhrady k masivnímu rozšíření takových přístrojů mají i ambulantní specialisté.

Neděláme politiku podle toho, co je výhodné, brání Bartoš zdražení MHD v Praze
Praha

Neděláme politiku podle toho, co je výhodné, brání Bartoš zdražení MHD v Praze

Srpnové zdražení jízdného v Praze by se mohlo Pirátům před volbami krutě vymstít. Hned se do nich kvůli tomu totiž pustil premiér Andrej Babiš. Šéf strany Ivan Bartoš mu ale vzkázal, že Piráti nedělají politiku podle toho, co je v danou chvíli výhodné, ale podle toho, co je důležité. „Odmítám optiku, že je něco netaktické a jsou volby,“ řekl CNN Prima NEWS.

Ani očkování nezaručí bezinfekčnost, řekl Prymula a zkritizoval WHO za třetí dávku vakcíny

Ani po očkování není zaručena bezinfekčnost. Absence vyšší hladiny protilátek ale také nutně neznamená, že jsou daní lidé zcela bezbranní, řekl epidemiolog a vakcinolog Roman Prymula v pořadu Nový den. Podle něj se zapomíná na buněčnou imunitu, která je přesnějším ukazatelem toho, jak moc se dokáže organismus bránit. Její testování je ale nákladné, dodal na CNN Prima NEWS.

Dvacet cestujících po srážce vlaků odešlo. Všichni zranění jsou mimo ohrožení života

Všech pět těžce zraněných lidí po středeční srážce vlaků na Domažlicku je ve stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života, informovali mluvčí nemocnic. Bez vážných komplikací pokračuje také léčba pěti středně těžce zraněných. Srážka expresu a regionálního osobního vlaku si vyžádala tři mrtvé – dva strojvůdce a jednu cestující. Desítky dalších lidí se zranily.

Policie zatkla armádního veterána za squatting. Senior žil v lese téměř 30 let

Policie v americkém státě New Hampshire zatkla muže, který žil téměř tři desetiletí uprostřed lesů. Jednaosmdesátiletý David Lidstone si postavil malou chatu, kterou vybavil solárními panely, ovocnou a zeleninovou zahradou či kurníkem pro kuřata. Ukázalo se ale, že 27 let obýval soukromý pozemek a nyní čelí obvinění z nelegálního squattingu. O jeho případu dnes informovala agentura AP.

Počet nakažených stále klesá. Česko je ale čtvrtou nejhorší zemí v počtu úmrtí na covid

Laboratoře ve středu potvrdily v Česku 205 nových případů nemoci COVID-19, o 11 více než před týdnem. V poslední době počty v mezitýdenním srovnání většinou klesají, naposledy stouply minulý čtvrtek. Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, mírně vzrostlo na 0,95. Vyplynulo to z údajů zveřejněných na webu ministerstva zdravotnictví. Tuzemsko je ale čtvrtou nejhorší zemí světa, co se týká počtu úmrtí na covid.

Třetí dávka vakcíny nebude pro všechny, upozorňuje ministerstvo. Koho se má týkat?

O potřebě podání třetí dávky vakcíny se v posledních dnech hovoří stále častěji. Důvodem jsou především nejrůznější mutace nemoci COVID-19, které v řadě případů dokáží imunitu vytvořenou dvěma vpichy očkovací látky překonat. V Německu již diskuse přetavili v praxi a třetí dávku aplikují. Jakou strategii zvolí Česko? Rozhodnutí by mělo padnout do začátku školního roku. Ovlivnit by ho však mohlo středeční doporučení Světové zdravotnické organizace. Ta žádá, aby třetí dávka byla odložena v prospěch chudších zemí.

reklama

Domácí zpravodajství

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Dlouho tu nebudete, vzkázal gayům a lesbám Pollert. To jste lékař? podivil se Kalousek

„Nebojme se LGBT a buďme na ně milosrdní. Vždyť je to slepá vývojová větev, dlouho tu nebudou a navíc zachraňují planetu od přemnožení primátů,“ napsal na Twitteru lékař a bývalý olympionik Lukáš Pollert. Jeho prohlášení vzápětí vyprovokovalo k reakci hned několik veřejně známých osobností. „Proč máte potřebu ponižovat lidi, kteří vám nic neudělali a neohrožují vás?“ vytkl mu například bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

reklama