reklama

Zastřelili koně kuší, odřezali ucho, vydloubli oko. Je to pomsta politikovi?

Daniel Pitek, bývalý politik, nyní sedlák a majitel polností v severních Čechách, vypsal odměnu čtvrt milionu korun za informace vedoucí k dopadení pachatele, který mu hrůzným způsobem zabil koně. Případ vyšetřují kriminalisté v Teplicích.

reklama

Pitkovi někdo zabil kuší kobylu a poté její tělo zohavil. Bývalý člen předsednictva Strany zelených má rozsáhlé pozemky pod Milešovkou, na jednom z nich našel mrtvou svého koně. „Jmenovala se Indie a byla to hodná a velmi důvěřivá kobylka. Ležela v oblasti pastviny a byla střelená kuší do oblasti srdce, měla prostřelené plíce, uříznuté ucho a vydloubnuté oko,“ popsal Pitek, jak vypadlo zvíře poté, co ho našel.

Nepřátel mám mnoho, nenechám se zastrašit

Pitek si myslí, že existuje mnoho lidí, kteří se mu chtějí mstít nebo mu vyhrožovat. Přiznává, že nepřátel má tolik, že se nedají spočítat. Podle něj jhlavně proto, že překazil několik developerských projektů, v lesích chytil řadu pytláků i řidičů na čtyřkolkách a motorkách.

„Buď je to nějaká pomsta za mé veřejné politické aktivity, nebo by to mohla být určitá forma výhružky, abych zastavil své aktivity. Obojí je nesmyslné, protože mě nikdy nikdo nezastraší. A pokud mě přece jen někdo chce zastrašit, tak ať útočí na mne a ne na nevinné zvíře,“ vzkázal Pitek.

Zvláštní smrt zvířete i zohavení jeho těla není ojedinělým případem. Podobně jiní pachatelé připravili o uši či jiné části těla zvířata letos v srpnu ve Francii, a to v minimálně patnácti případech. Policisté tehdy řešili i možnost, že by mohlo jít o satanský rituál.

Odměna čtvrt milionu korun za dopadení pachatele

Případ z pod Milešovky už řeší kriminální policie a prosí veřejnost o pomoc. Od 17. října, kdy kobylu majitel našel, se totiž zatím nepodařilo nikoho dopadnout. „Žádáme případné svědky, kteří se v inkriminované době pohybovali v okolí obce Černčice a viděli někoho, kdo jde s kuší nebo s lukem, aby se obrátili na linku 158,“ řekl mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Jelikož Pitek chce, aby byl pachatel dopaden, nabízí čtvrt milionu korun tomu, kdo přinese informace, které povedou k jeho zadržení. Po hrůzném nálezu si pořídil Daniel Pítek dalekohled s nočním viděním a termovizí a ozbrojený obchází své pozemky se zvířaty.

K tématu

Tagy: smrt vyšetřování kůň Ústecký kraj Teplice Daniel Vítek Daniel Pitek odměna Policie ČR Mileškovka

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

Pro zmírnění protiepidemických opatření ze současného pátého stupně PES na čtvrtý stupeň by nemělo být v nemocnicích víc než 3000 lidí. Počet hospitalizovaných bude stanoven i pro přechod do nižších stupňů. Bude se to dobře doplňovat s rizikovým skóre, řekl na pondělní tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). V neděli bylo v nemocnicích 6330 nakažených s COVID-19 a téměř 1100 z nich potřebovalo intenzivní péči.

Finance

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

České dráhy se chystají od dubna snížit nominální mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Podle dřívějšího vyjádření generálního ředitele podniku by to mělo být o deset procent. Tarifní mzdy pak mají letos vzrůst jen o dvě procenta. Vzhledem k inflaci to ale znamená jejich reálný pokles. Podle ekonomů to není dobrý příklad pro ostatní, který navíc může negativně ovlivnit peníze ve zdravotnictví a sociálních službách.

Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Figura budoucí revoluce? Rusové milují mučedníky, říká o Navalném expert
Hotelové vězení v Melbourne. Tenisté hýří improvizací, Strýcová sestavovala rotoped
Povinné respirátory a do práce jen s testem. Česko řeší rozvolnění, sousedé zpřísňují
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Situace je neúnosná, lidé v Lidicích sáňkují i po starém hřbitově, stěžuje si obec
Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama