reklama

Zastřelili koně kuší, odřezali ucho, vydloubli oko. Je to pomsta politikovi?

Daniel Pitek, bývalý politik, nyní sedlák a majitel polností v severních Čechách, vypsal odměnu čtvrt milionu korun za informace vedoucí k dopadení pachatele, který mu hrůzným způsobem zabil koně. Případ vyšetřují kriminalisté v Teplicích.

reklama

Pitkovi někdo zabil kuší kobylu a poté její tělo zohavil. Bývalý člen předsednictva Strany zelených má rozsáhlé pozemky pod Milešovkou, na jednom z nich našel mrtvou svého koně. „Jmenovala se Indie a byla to hodná a velmi důvěřivá kobylka. Ležela v oblasti pastviny a byla střelená kuší do oblasti srdce, měla prostřelené plíce, uříznuté ucho a vydloubnuté oko,“ popsal Pitek, jak vypadlo zvíře poté, co ho našel.

Nepřátel mám mnoho, nenechám se zastrašit

Pitek si myslí, že existuje mnoho lidí, kteří se mu chtějí mstít nebo mu vyhrožovat. Přiznává, že nepřátel má tolik, že se nedají spočítat. Podle něj jhlavně proto, že překazil několik developerských projektů, v lesích chytil řadu pytláků i řidičů na čtyřkolkách a motorkách.

„Buď je to nějaká pomsta za mé veřejné politické aktivity, nebo by to mohla být určitá forma výhružky, abych zastavil své aktivity. Obojí je nesmyslné, protože mě nikdy nikdo nezastraší. A pokud mě přece jen někdo chce zastrašit, tak ať útočí na mne a ne na nevinné zvíře,“ vzkázal Pitek.

Zvláštní smrt zvířete i zohavení jeho těla není ojedinělým případem. Podobně jiní pachatelé připravili o uši či jiné části těla zvířata letos v srpnu ve Francii, a to v minimálně patnácti případech. Policisté tehdy řešili i možnost, že by mohlo jít o satanský rituál.

Odměna čtvrt milionu korun za dopadení pachatele

Případ z pod Milešovky už řeší kriminální policie a prosí veřejnost o pomoc. Od 17. října, kdy kobylu majitel našel, se totiž zatím nepodařilo nikoho dopadnout. „Žádáme případné svědky, kteří se v inkriminované době pohybovali v okolí obce Černčice a viděli někoho, kdo jde s kuší nebo s lukem, aby se obrátili na linku 158,“ řekl mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Jelikož Pitek chce, aby byl pachatel dopaden, nabízí čtvrt milionu korun tomu, kdo přinese informace, které povedou k jeho zadržení. Po hrůzném nálezu si pořídil Daniel Pítek dalekohled s nočním viděním a termovizí a ozbrojený obchází své pozemky se zvířaty.

Tagy:

Hlavní zprávy

Afghánci jsou na pokraji hladomoru. Polovina lidí nemá co jíst, tálibové jsou bezradní

Hospodářská situace v Afghánistánu se neustále zhoršuje. Zhruba polovina obyvatel země nemá co jíst, devíti milionům lidí hrozí hladomor. Tálibánské vládě, která není schopna situaci efektivně řešit, příliš nenahrává ani počasí. Teploty v Afghánistánu již začaly klesat pod bod mrazu, což krizi v budoucnu pravděpodobně ještě prohloubí.

Německý prezident Steinmeier jmenoval novou vládu kancléře Scholze

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier ve středu odpoledne jmenoval novou vládu sociálnědemokratického kancléře Olafa Scholze. Vicekancléřem je spolupředseda Zelených Robert Habeck a ministrem financí je šéf liberálních svobodných demokratů (FDP) Christian Lindner. Ministerstvo financí je díky právu veta považováno po kancléřském úřadu za druhý nejvyšší post v německé vládě.

Vakcína je na omikron krátká. Účinkuje až 40krát hůř než u jiných variant, varují vědci

Očkovací látka Comirnaty od firem Pfizer a BioNTech by v případě jihoafrické mutace omikron mohla mít až 40krát menší účinnost než u původního koronaviru. Uvedl to tým Afrického výzkumného zdravotnického ústavu (AHRI). Soudí tak na základě testování 12 různých vzorků. Přesto by vakcína měla v drtivé většině případů zabraňovat těžkému průběhu nemoci.

Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda

Pakliže se prezident Miloš Zeman rozhodne nejmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti), kompetenční žaloba situaci nejspíše nevyřeší. Uvedl to bývalý šéf diplomacie Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu 360°. Nový premiér Petr Fiala (ODS), by mohl situaci dočasně vyřešit tak, že převezme resort zahraničí pod sebe a začne jednat o jiném kandidátovi na ministra.

Ukrajina by měla vstoupit do NATO. Že bude vzorem, je pro Putina noční můra, míní Kolář

Ukrajina usiluje o vstup do NATO a podle bývalého českého velvyslance v Rusku Petra Koláře by se členem stát měla. „Pokud splní daná kritéria a parametry, tak ano. Stala by se příkladem pro běžné Rusy, kteří Ukrajinou opovrhují. Kdyby to dokázali společně, měli bychom něco jako Marshallův plán, tak by to Rusům ukázalo, že i oni se mohou stát prosperujícím demokratickým státem,“ podotkl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Prodělání covidu místo očkování není bezpečné. Hrozí vážný průběh a dlouhodobé následky

Pro neočkované osoby platí v České republice v podstatě lockdown. Bez covidového pasu se nedostanou například do restaurace či do kadeřnictví. Snadnější život mají kromě očkovaných jen ti, kteří v posledních šesti měsících covid prodělali. Toho se snaží někteří lidé využít a nemocí se chtějí nechat nakazit dobrovolně. Snaha chytit covid však může být velmi riziková, jak ukazují některé případy.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

reklama