reklama
CNN Prima News zatýkání

zatýkání

Výpis příspěvků ke štítku „zatýkání“

Země, kde armáda vyhlásila válku doktorům: Za péči o pacienty jim hrozí smrt, léčí tajně

Klinika pod palbou a lékaři v slzách. Jedna z kulek vystřelená vojáky zasáhla do krku mladého muže, který se snažil bránit dveře. Lékaři se zoufale snažili zastavit silné krvácení, zatímco podlaha okolo se zbarvila do ruda. Tak popisují reportéři agentury AP scénu z tajné nemocnice ukryté v jednom z myanmarských klášterů, kterou vzaly bezpečnostní složky útokem. Léčili se v ní totiž zranění demonstranti, kteří protestovali proti vývoji v zemi po únorovém vojenském puči.

Čínská policie zatkla v Hongkongu dalších osm aktivistů, úřady stále jdou po opozici

Čínská policie v Hongkongu zatkla dalších osm aktivistů kvůli červencovému protivládnímu protestu. Uvedla to agentura Reuters s tím, že jde o zatím poslední krok úřadů v neustávající snaze potlačit opozici ve městě ovládaném Čínou. Podle místních médií je mezi zatčenými bývalý prodemokratický zákonodárce a veteránský aktivista Leung Kwok-hung, známý pod přezdívkou Dlouhé vlasy.

Muž se dal před policií na útěk a skočil do studny, kde uvízl. Měl být ve vězení

Běžná silniční kontrola se v Mělníku proměnila v honičku. Spolujezdec bezdůvodně vystoupil z auta a dal se před policií na útěk. Chtěl se schovat, tak skočil do studny, kde se zaklínil. Později se zjistilo, že na něj soudy vydaly dva evropské zatykače, jeden mezinárodní, dva příkazy k dodání do výkonu trestu odnětí svobody a příkaz k zatčení. Skončil za mřížemi.

Běloruští policisté tvrdě zasáhli proti demonstrantům. Zatýkali i novináře

Aktualizováno

V Bělorusku v neděli desetitisíce lidí opět protestovaly proti autoritářskému režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Protesty opět provázelo policejní násilí, již na začátku demonstrace v hlavním městě Minsku bezpečností síly odtahovaly pokojné občany do připravených minibusů, napsala agentura DPA. Uvedla rovněž, že podle pozorovatelů byly nedělní střety mezi policií a demonstranty nejostřejší za několik týdnů.

Policie v Minsku použila vodní děla a zatýká demonstranty

Aktualizováno

Běloruská policie použila vodní děla k rozehnání demonstrantů, kteří v hlavním městě protestovali proti středeční neohlášené inauguraci Alexandra Lukašenka běloruským prezidentem po zpochybňovaném vítězství v srpnových volbách. Ruská agentura Interfax odhadla počet demonstrantů v Minsku na 1500 až 2000, zpravodaj agentury AFP až na 5000 lidí, z nichž desítky těžkooděnci zadrželi a nejméně dva lidi zranili svými obušky. „Naši reportéři se stali svědky několika brutálních zatčení,“ napsal nezávislý web Onliner.by.

reklama