CNN Prima News zatýkání

zatýkání

Výpis příspěvků ke štítku „zatýkání“

Ukrajinský sportovec utekl před válkou, v Německu ho ubodal mladík tureckého původu

Utekl před válkou a v zemi, kde hledal klid, našel smrt. Ve městě Oberhausen ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko byl ubodán sedmnáctiletý ukrajinský basketbalista Volodymyr Jermakov. Jeho o rok starší spoluhráč Arťom Kozačenko je těžce zraněný v nemocnici. Kyjevská basketbalová federace (FBK) tvrdí, že to byl nenávistný útok proti Ukrajincům. Pachatelem má být podle deníku Bild teprve patnáctiletý student.

Vřava v Machačkale. Rozzuřený dav s vlajkami Palestiny vtrhl na letiště, chtěl dostat Židy

Nedělní záběry z hlavního města ruského Dagestánu Machačkaly oblétly sociální sítě – je na nich zachyceno, jak do budovy tamního letiště vnikl rozzuřený dav a pátral po cestujících židovského vyznání, kteří v ten moment přiletěli z Tel Avivu. Někteří z agresorů měli v rukách palestinské vlajky. K uklidnění emocí byli nasazeni členi ozbrojených sil OMON, kteří hromadně zatýkali. Letiště bylo uzavřeno. O případu informovala agentura Nexta.

Detaily rozbití mezinárodního gangu. Zadržený Čech měl se svou firmou převážet tuny kokainu

Mezi devět Čechů, kteří byli zadrženi v rámci rozsáhlé zatýkací akce po celé Evropě a v zámoří, patří také majitel jedné z přepravních firem z Liberce. Více než čtyři desítky lidí tvořily jednu z nejnebezpečnějších zločineckých skupin v Evropské unii, přičemž podstatná část jejich byznysu podle informací CNN Prima NEWS připadala na obchod s drogami. Zdroj obeznámený s vyšetřováním prozradil, že se v kamionech vozily tuny kokainu. A právě na jeho přepravě se měl podílet i speditér z Liberce.

Masivní zatýkání během pochodů hrdosti v Turecku. Do vazby brala policie lidi náhodně

Ve velkých světových městech včetně New Yorku v neděli pokračuje vlna takzvaných pochodů hrdosti, které jsou oslavami komunity sexuálních menšin či transgenderových lidí. Před zahájením manifestace v Istanbulu, kterou úřady nepovolily, podle agentury AFP skončily ve vazbě desítky lidí včetně fotografa zpravodajské organizace. Ve Spojených státech provází podobné akce obavy o práva gayů a lesbiček vyvolané verdiktem nejvyššího soudu k potratům, píše agentura AP.

Masivní zásah policie: V Česku a dalších zemích zatkla 205 podezřelých z převaděčství

Policie při masivním mezinárodním zátahu zatkla v Rakousku, České republice, Rumunsku a na Slovensku 205 lidí podezřelých z převaděčství. Gang pomohl v nelegálním přechodu hranic více než 36 tisícům lidí, informovala ve čtvrtek agentura APA s odvoláním na rakouské ministerstvo vnitra. Podle ní měla tato zločinecká organizace na svědomí mimo jiné lednovou střelbu na rakouské vojáky střežící hranici s Maďarskem či říjnovou smrt dvou běženců, kteří se udusili v malé dodávce.

Poklidné i násilné. Evropou na 1. máje zmítaly demonstrace, v Turecku se zatýkalo

Tisíce lidí se v neděli po celém světě účastnily tradičních prvomájových demonstrací, mnohdy s podporou odborových organizací. Lidé nejčastěji vyjadřovali nespokojenost s klesající kupní silou a rostoucí inflací nebo kritizovali nedostatečnou podporu státu v sociální oblasti. V mnoha francouzských městech se manifestovalo už dopoledne, největší průvod ale odstartoval o půl třetí odpoledne v Paříži. Několik pochodů se konalo v Řecku, v Turecku policie zatkla desítky demonstrantů. V Itálii je protest spojený s koncertem pod širým nebem.

OBRAZEM: Válku na Ukrajině připomněla řada demonstrací. V Rusku účastníky zatkla policie

Ukrajinu, která 32. dnem vzdoruje ruské invazi, připomněly demonstrace a happeningy v Budapešti, Varšavě, Vilniusu a v dalších evropských městech, ale také v ruské metropoli Moskvě a v Petrohradu. V Rusku ovšem jejich účastníky zadržela policie. Maďarský premiér Viktor Orbán při nedělním setkání s voliči hájil zdrženlivé postoje své vlády k válce na Ukrajině jako správné.

Masové zatýkání demonstrantů po celém Rusku. Policie zasahuje i do poklidných protestů

V Rusku se koná stále více protestů, na kterých lidé odsuzují válku na Ukrajině. Úměrně tomu přibývá také počet demonstrantů, které zatkla tamní policie. Podle webu OVD-Info jen za neděli zadržela nejméně 1 173 lidí. Od čtvrtka je takových případů potvrzených 4 341. Skutečný počet bude ale pravděpodobně mnohem vyšší. Protesty se v neděli v Rusku spojily také s uctěním památky zavražděného opozičníka Borise Němcova, od jehož smrti uplynulo 7 let.

Země, kde armáda vyhlásila válku doktorům: Za péči o pacienty jim hrozí smrt, léčí tajně

Klinika pod palbou a lékaři v slzách. Jedna z kulek vystřelená vojáky zasáhla do krku mladého muže, který se snažil bránit dveře. Lékaři se zoufale snažili zastavit silné krvácení, zatímco podlaha okolo se zbarvila do ruda. Tak popisují reportéři agentury AP scénu z tajné nemocnice ukryté v jednom z myanmarských klášterů, kterou vzaly bezpečnostní složky útokem. Léčili se v ní totiž zranění demonstranti, kteří protestovali proti vývoji v zemi po únorovém vojenském puči.