CNN Prima News závory

závory

Výpis příspěvků ke štítku „závory“

Další řidič zůstal ve Studénce uvězněný na železničním přejezdu. Vlak ho minul jen těsně

Na železničním přejezdu ve Studénce na Novojičínsku se málem opět stala vážná nehoda. Zatím neznámý řidič dodávky vjel do kolejiště i přesto, že svítila výstražná světla. Padající závory ho tam následně uvěznily. Zachránila ho jen velikost auta, které se na přejezd vešlo společně s vlakem. Před osmi lety na stejném místě při srážce kamionu s pendolinem zemřeli tři lidé.

Řešením nehod na železnicích by mohly být podjezdy, shodují se odborníci

Nehod na železničních přejezdech jsme za poslední dobu zaznamenali mnoho a některé stály i cenu nejvyšší, životy cestujících. Jako příčina se nejčastěji prokáže selhání lidského faktoru nebo chyba řidiče v případě srážky vlaku s automobilem. Podle železničních odborníků by řešením mohly být podjezdy nebo alespoň závory, které by nedočkaví řidiči nemohli objet.

Smrtelné nehody na přejezdech: Závory by mohly změnit barvu

Závory na železničních přejezdech by měly projít rozsáhlou proměnou. Tvrdí to Drážní inspekce. Hlavním důvodem je stále stoupající počet tragických střetů aut s vlaky. Za poslední dva roky vzrostly jak celkové počty případů, tak ty s tragickým koncem. V loňském roce srážku s vlakem nepřežilo 40 motoristů. Právě změna podoby závor by to mohla změnit.