CNN Prima News závory

závory

Výpis příspěvků ke štítku „závory“

Další řidič zůstal ve Studénce uvězněný na železničním přejezdu. Vlak ho minul jen těsně

13. června 2022 21:44

Na železničním přejezdu ve Studénce na Novojičínsku se málem opět stala vážná nehoda. Zatím neznámý řidič dodávky vjel do kolejiště i přesto, že svítila výstražná světla. Padající závory ho tam následně uvěznily. Zachránila ho jen velikost auta, které se na přejezd vešlo společně s vlakem. Před osmi lety na stejném místě při srážce kamionu s pendolinem zemřeli tři lidé.

Řešením nehod na železnicích by mohly být podjezdy, shodují se odborníci

22. července 2020 09:08

Nehod na železničních přejezdech jsme za poslední dobu zaznamenali mnoho a některé stály i cenu nejvyšší, životy cestujících. Jako příčina se nejčastěji prokáže selhání lidského faktoru nebo chyba řidiče v případě srážky vlaku s automobilem. Podle železničních odborníků by řešením mohly být podjezdy nebo alespoň závory, které by nedočkaví řidiči nemohli objet.

Smrtelné nehody na přejezdech: Závory by mohly změnit barvu

3. června 2020 16:56

Závory na železničních přejezdech by měly projít rozsáhlou proměnou. Tvrdí to Drážní inspekce. Hlavním důvodem je stále stoupající počet tragických střetů aut s vlaky. Za poslední dva roky vzrostly jak celkové počty případů, tak ty s tragickým koncem. V loňském roce srážku s vlakem nepřežilo 40 motoristů. Právě změna podoby závor by to mohla změnit.