Zbraň střelce z Michiganu koupil jeho otec. Chlapec se ve škole vydával za policistu

Spojené státy se vzpamatovávají ze střelby na střední škole v Michiganu, kde pravděpodobně patnáctiletý chlapec zavraždil tři studenty a osm dalších lidí zranil. Nově zveřejněné video odhaluje, jak se útočník snažil dostat do zabarikádovaných tříd plných dětí a vydával se za policistu. Vražednou zbraň koupil pachatelův otec jen pár dní před tragédií.

Bylo krátce po poledni, když se na Oxford High School ozvala střelba. Patnáctiletý chlapec začal střílet na své spolužáky. Studenti se ve zmatku zabarikádovali ve třídách a psali svým příbuzným a přátelům panické zprávy.

Řádění útočníka si vyžádalo tři lidské životy, dalších osm lidí vyvázlo se zraněními. Počet obětí ale mohl být mnohem větší. Na sociální sítě se totiž dostalo video, které zachycuje moment, kdy útočník klepe na dveře zamčené třídy plné dětí. „Tady úřad šerifa, můžete vyjít ven,“ zvolal agresor.

Žáci znervózněli, někteří chtěli domnělému policistovi otevřít. Jeden student ale prohlásil, že je to příliš riskantní. Pachatel se posléze prozradil, protože další své vyjádření doplnil oslovením „kámo“. Studenti tak pachatele prohlédli, někteří začali ze strachu skákat z oken. Informoval o tom list Daily Mail.

Vražedná zbraň

Podle amerického webu USA Today vražednou zbraň koupil útočníkův otec. A to jen pár dnů před útokem – během slevových akcí 26. listopadu. Když policie zatkla podezřelého, byla poloautomatická zbraň nabitá sedmi kulkami. V zásobníku zbraně mohlo být na začátku útoku až 15 nábojů.

Z tragédie v Michiganu je zdrcený také americký prezident Joe Biden. „Byl jsem informován o střelbě na škole v Michiganu, seznámil jsem se se všemi podrobnostmi. Mé srdce je teď s rodinami, které vzdorují nepředstavitelnému smutku a ztrátě svých milovaných,“ sdělil správce Bílého domu při proslovu v Minnesotě.

Tagy: