CNN Prima News zbraně

zbraně

Výpis příspěvků ke štítku „zbraně“

Záběry hrdinského vzdoru ruské přesile: Úřadoval Predátor, Da Vinciho vlk i Chinaz v zákopu

29. května 2023 05:44

Nezlomný vzdor ukrajinské armády je jedním z hlavních důvodů, proč původní záměr ruské invaze selhal a proč i nyní situace na bojišti zrovna neodpovídá představám Moskvy. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala příběhy tří různých ukrajinských vojáků, kteří s obrovským odhodláním bojovali proti ruské přesile. Ve všech třech případech existují vizuální záznamy. Bližší okolnosti takových záběrů je složité nezávisle ověřit.

Ukrajinský hrdina proti přesile: Voják sám zlikvidoval šest okupantů, Kyjev zveřejnil záběry

12. května 2023 05:57

Sám udatně vzdoroval ruské přesile. I když utrpěl otřes mozku, přesto ukrajinský voják u Bachmutu odrazil útok šesti okupantů – podle Kyjeva je navíc všechny zlikvidoval. Roman „Chinaz“ se během bezprostředních zákopových bojů musel spolehnout pouze na svou pěchotní zbraň, několik granátů a na informace od bezpilotního letounu. Jednoho z vojáků střelil z dálky přímo do hlavy, další eliminoval při jejich ústupu. Záběry z drsné přestřelky zveřejnila ukrajinská 30. mechanizovaná brigáda. Bližší okolnosti videa je složité nezávisle ověřit.

Austrálie chce mít laserové zbraně schopné sežehnout tanky. Uvolnila na to stovky milionů

9. května 2023 07:18

Australské ministerstvo obrany v dubnu oznámilo, že zaplatí za vývoj laserové zbraně. A rovnou na to dalo zbrojařské společnosti QinetiQ 12,9 milionu dolarů. Australská vláda tento krok plánovala několik let, cílem je, aby se stala leadrem ve vojenských laserových technologiích. Plán vznikl roku 2020 a prvním krokem je vývoj zbraně natolik silné, aby zastavila tank.

Zůstanou vagnerovci v Bachmutu? Máme slíbeno vše, co potřebujeme, tvrdí Prigožin

7. května 2023 15:35

Máme slíbeno tolik střeliva a zbraní, kolik budeme potřebovat. Ve svém novém příspěvku na Telegramu to řekl šéf ruské žoldnéřské Vagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin. Zdá se tedy, že vagnerovci budou pokračovat v demolici ukrajinského Bachmutu, který se okupanti již několik měsíců snaží obsadit. Prigožin přitom ještě v pátek varoval, že vzhledem k nedostatku munice se z tohoto doněckého města k 10. květnu stáhne. Zároveň sprostě nadával zástupcům nejvyššího ruského vedení.

Akt zoufalství? Rusko používá tanky určené k exportu. Ukrajinci zničili kolos za 100 milionů

3. května 2023 06:45

Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) provedla během dubna několik úspěšných úderů na ruskou těžkou techniku. Mimo jiné se jí povedlo zničit i moderní tank T-90S, který byl Moskvou původně určený výhradně jako exportní artikl – konkrétně například pro indickou armádu. Pancéřovaný kolos v ceně asi 100 milionů korun se na ukrajinské půdě proměnil v hromadu šrotu.

PŘEHLEDNĚ: Tanky, vrtulníky i „upíři“. Podívejte se, co vše Česko dosud poslalo Ukrajině

2. května 2023 10:51

Ukrajina potřebuje od spojenců veškerou vojenskou techniku, která jí pomůže v boji s ruskou armádou. Česká republika se v tomto ohledu nemusí vůbec stydět – obráncům už dodala desítky tanků, bojových vozidel pěchoty, samohybných děl i raketometů. Výčet techniky se navíc neustále rozšiřuje díky nasmlouvaným nákupům, což ukazuje i nedávno zveřejněný přehled od vojenských analytiků z iniciativy Oryx. Co všechno již zamířilo z ČR na Ukrajinu?

Hádka ve studiu: SPD kašle na obranu ČR, řekl Bureš. Kdo nás chce napadnout? opáčila Maříková

30. dubna 2023 16:18

Nakoupit, nebo nenakoupit americké bojové letouny? Na toto téma nedokázali najít shodu poslanec Jan Bureš (ODS) a poslankyně Karla Maříková (SPD). V nedělním vysílání Partie Terezie Tománkové mezi nimi došlo ke slovní přestřelce. „Jako kdyby chudá rodina šla koupit Ferrari,“ prohlásila opoziční politička na konto vysokých pořizovacích nákladů bojové techniky, zatímco Čechy sužuje inflace. „Absurdní. SPD se nechce starat o obranu naší země,“ vrátil jí Bureš ve vysílání CNN Prima NEWS a připomněl, že nedaleko českých hranic zuří válka.

Ruské pozemní síly jsou větší než před invazí, tvrdí generál NATO. Ukrajincům věští překvapení

27. dubna 2023 18:42

Ačkoliv Rusové utrpěli mnoho ztrát, jejich pozemní síly jsou stále v dobré kondici. Dokonce podle slov amerického generála a velitele NATO v Evropě Christophera Cavoliho jsou v současnosti větší než na začátku invaze na Ukrajinu. Prohlásil to před výborem pro ozbrojené síly Sněmovny reprezentantů. Moskva navíc stále disponuje slušnými zásobami munice. Informuje o tom americká stanice CNN. Přesto podle něj má Kyjev solidní šance při protiofenzivě.