CNN Prima News zbraně

zbraně

Výpis příspěvků ke štítku „zbraně“

Útočník na heroinu z rozvrácené rodiny a milovník zbraní. Kdo zabíjel v americkém gay klubu?

25. listopadu 2022 09:34

Celkem pět lidí zemřelo při masové střelbě v gay klubu v americkém Coloradu. Tragický incident se stal v noci. Hlavním podezřelým je 22letý Anderson Lee Aldrich, který si vleče životem tíživou minulost. Problémy měl od malička. Jeho rodiče se rozvedli, chlapec experimentoval s návykovými látkami a otec se ze všeho nejvíc bál, jestli Aldrich není gay.

Záběry bleskového útoku kamikaze dronu: Stroj v mžiku zdemoloval ruského obrněnce

19. listopadu 2022 18:22

Bleskově rychlý zásah ukrajinských sil vyřadil ruské obrněné vozidlo z provozu. Tentokrát obránci použili municí naložený sebevražedný dron, s nímž ve vysoké rychlosti narazili do nepřátelského obrněnce. Se záběry přímo z „kamikaze zbraně“ se na sociálních sítích pochlubila speciální ukrajinská jednotka Omega, která před ruskou invazí sloužila především jako protiteroristický útvar.

Válka potrvá i 15 let. Brzy vyvineme raketu s doletem 1500 kilometrů, říká ukrajinský expert

19. listopadu 2022 09:59

Válka na Ukrajině trvá déle než osm měsíců a mnozí doufají, že konflikt brzy skončí. S méně pozitivní prognózou ovšem přišel ředitel ukrajinského Centra pro armádní studia, konverzi a odzbrojení Valentin Badrak. V rozhovoru pro web Global Espreso odhadl, že po skončení této horké fáze potrvá konflikt na Ukrajině dalších 10 až 15 let. I proto musí podle něj bez Ukrajina vyvinout vlastní účinné rakety. Badrak také tvrdí, že Ukrajinci jsou schopni vyrobit raketu s doletem až 1 500 kilometrů.

Zbraň, která nás skoro vtáhla do světové války. Co je protiletadlový systém S-300 zač?

17. listopadu 2022 05:54

Stačilo málo a svět se mohl překlenout nad prahem třetí světové války. Takto mnozí referují o ukrajinské raketě z protiletadlového systému S-300, která v úterý nedopatřením dopadla na polské území a usmrtila dva lidi. Starší, ale stále relativně účinná zbraň ještě z dob sovětské éry oficiálně využívá necelá dvacítka zemí, Ruska nevyjímaje. Část svých zásob S-300 věnovala Ukrajině slovenská vláda. Systém zvládne likvidovat jak rakety s plochou dráhou letu, tak letadla či vrtulníky.

Ovlivní volby v USA podporu Ukrajiny? Pro Kyjev by mohly nastat problémy, míní experti

9. listopadu 2022 14:38

Budou znamenat americké volby do Kongresu a pravděpodobné posílení Republikánské strany změnu postoje USA k masivní vojenské podpoře Ukrajiny během ruské invaze? I o tom ve vysílání CNN Prima NEWS diskutovali amerikanista Jakub Lepš a politický komentátor Roman Joch. Shodli se na tom, že větší počet republikánských politiků mezi zákonodárci by mohl pro Kyjev znamenat jisté problémy. Ani jeden z expertů však neočekává významnější proměnu americké zahraniční politiky.

Změna strategie? Ministr Šojgu nařídil v Chersonské oblasti stažení ruských vojsk

9. listopadu 2022 06:41

Ve středu zemřel při nehodě představitel ruské okupační správy v Chersonu Kirill Stremousov. Ukrajinský tlak na jihu země nadále sílí. Ukrajinským partyzánům se povedlo vyhodit do povětří ruskou základnu u Melitopolu. Další úspěchy hlásí také ukrajinské operační velitelství Jih. K nejtvrdším bojům na Ukrajině nadále dochází v oblasti centrálního Donbasu. Ruský ministr obrany Šojgu mezitím nařídil v Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny stažení ruských vojsk za řeku Dněpr, uvedl podle TASS jeho resort.

Poslední polibek pro ruský tank od svatého Javelinu. Ukrajinci se pochlubili dalším úderem

8. listopadu 2022 11:46

Ukrajinci při demolování ruské těžké techniky používají často i americký protitankový raketový komplet Javelin. Ukrajinské ministerstvo obrany zveřejnilo nové video, které ukazuje přednosti této zbraně. Z Javelinu se v uplynulých měsících stal symbol ukrajinského vzdoru. Záběry z dalšího takového úderu se objevily na sociálních sítích, není je však možné v průběhu konfliktu nezávisle ověřit. Rusko informace o svých útocích neposkytuje.