CNN Prima News zbrojení

zbrojení

Výpis příspěvků ke štítku „zbrojení“

Polsko mluví o válce s Ruskem. Může začít za tři roky, připravme se, hlásá ministerstvo

8. září 2022 11:36

Varšava před pár týdny oznámila masivní investice do armádního rozpočtu, které mají z polské armády udělat jednu z nejmocnějších sil v Evropě. Polské ministerstvo obrany teď otevřeně promluvilo o tom, proč se k modernizaci armády odhodlalo. Hlavním důvodem má být strach z Ruska, které by mohlo zemi napadnout už za tři roky.

Dvojí hra Turecka: Ruské peníze mu nesmrdí, Ukrajině posílá zbraně. O co Erdoganovi jde?

13. dubna 2022 07:57

Hra na obě strany. Tak by se dala charakterizovat role Turecka v rusko-ukrajinském konfliktu. Zatímco ruskou invazi na Ukrajinu odsuzuje a Ukrajincům prodává velice účinné drony, byznys s Ruskem nadále vzkvétá. Zdá se ale, že Turci nechtějí hrát tuto dvojí hru věčně. Prezident Recep Tayyip Erdogan se všemožně snaží, aby z nastalé situace vytěžil maximum a třeba se i zapsal do historie jako ten, kdo ukončil válku na Ukrajině.

Žebříčku firem zbrojního průmyslu vévodí Američané. 12 z 25 největších je z USA

31. ledna 2021 22:40

Celosvětový prodej vojenského vybavení a služeb 25 největších zbrojařů v loňském roce vzrostl o 8,5 procenta na 361 miliard dolarů (asi 7,9 bilionu korun). 12 z 25 největších zbrojařských společností v roce 2019 pocházelo z USA. Nejsilnějším zbrojním podnikem je výrobce stíhaček Lockheed Marin. Informoval o tom Stockholmský mezinárodní institut pro výzkum míru (SIPRI).

Některá technika už měla být v muzeu. Na peníze pro armádu nesmíme sáhnout, říká Metnar

9. listopadu 2020 08:12

Armáda musí pokračovat v modernizaci a peníze ze státního rozpočtu se musí uhájit, řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Podle něj má Armáda ČR ve výzbroji i techniku starou 40 let, přičemž by jí lépe bylo v muzeu. Hosty CNN Prima NEWS byli i bývalí náčelníci generálního štábu Armády ČR, konkrétně armádní generál v záloze Jiří Šedivý a bývalý předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel.