CNN Prima News Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou

Výpis příspěvků ke štítku „Žďár nad Sázavou“

Případ, který otřásl Českem. Schizofrenička šla vraždit do školy, ubodala statečného studenta

Přestala brát léky na paranoidní schizofrenii, ovládli jí démoni a vyrazila vraždit. Případ Barbory Orlové, která v roce 2014 vnikla do žďárské obchodní akademie s cílem zabíjet, vzbudil velkou diskusi právě o schizofrenicích. Orlová nožem zavraždila statečného studenta Petra Vejvodu, který bránil spolužačky. Případu se věnuje další díl videopodcastu HLASY ZLOČINU.

Střelba na fakultě přepsala historii. Připomeňte si dosud nejhorší útoky na školách v Česku

Česká historie pamatuje řadu brutálních a hrůzných útoků, k nimž došlo na půdě školy. Žádný z nich však nedosahuje takových rozměrů, jako střelba na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, k níž došlo ve čtvrtek 21. prosince odpoledne. Nejméně čtrnáct vyhaslých životů a více než dvě desítky zraněných má na svědomí mladík, který na škole studoval. Připomeňte si, které události patřily do tohoto osudného dne k těm nejhorším.

Hrůza ve škole, kterou Česko nepamatuje: Orlová útočila nožem, bodla chlapce a držela rukojmí

Útok Barbory Orlové zcela změnil pohled na bezpečnost v českých školách. Do té doby lidé hrůzy podobného charakteru sledovali jen ve večerních zprávách a týkaly se především zahraničí. Řádění psychicky narušené ženy ve Žďáře nad Sázavou ale ukázalo, že takové nebezpečí hrozí kdykoli i českým studentům. Případ útoku na tamní obchodní akademii ale není jen příběhem brutality a násilí. Jeho hrdinou je teprve šestnáctiletý Petr. Chlapec, který obětoval vlastní život, aby ochránil své spolužáky. Redakce CNN Prima NEWS přináší děsivý příběh v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.