CNN Prima News Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou

Výpis příspěvků ke štítku „Žďár nad Sázavou“

Vražedkyně Orlová by mohla vyjít z detence. Studenta Petra bodla před 8 lety přímo do srdce

22. července 2022 13:44

Městský soud v Brně nepravomocně ukončil zabezpečovací detenci Barbory Orlové, která v roce 2016 zabila ve škole ve Žďáru nad Sázavou šestnáctiletého Petra Vejvodu. Pobyt v detenci by nyní měla nahradit ústavní léčba v psychiatrické nemocnici. Rozhodnutí není pravomocné, státní zastupitelství má možnost podat stížnost. O čtvrtečním rozhodnutí brněnského soudu informuje Deník.

Žďár se chystá na show, která pomůže. Dorazí Pastrňák, Jágr by Voráčkovi kazil průměr

28. června 2022 19:48

Hokejový klub Žďáru nad Sázavou je v Česku zavedenou značkou produkující spoustu výborných hráčů. Ale takovou show na domácí půdě ještě nezažil. V druhé polovině srpna se na skromném stadionu sejdou týmy hvězd z NHL Jakuba Voráčka a odchovance Martina Nečase, aby pomohly tamní mládeži a také dobročinným spolkům.

Ztráta pohybu a dechové obtíže. Spinální svalová atrofie upoutala Marii na vozík

19. června 2022 13:31

Život Marie Škorpíkové (30) z Vysočiny ovlivnilo genetické onemocnění, které jí lékaři diagnostikovali v devíti měsících. Spinální svalová atrofie (SMA) ji upoutala na invalidní vozík. Přestože jí kvůli nemoci dělají běžné činnosti velké potíže a sama se o sebe nepostará, snaží se žít naplno a netrápit se. Byla by ráda, kdyby léčba zabrala natolik, aby se mohla osamostatnit a najít si práci, která ji bude bavit.