reklama

Zdechovský o Tereze H.: Trochu zhubla, ale je o ni postaráno. Komunikuje jen s rodinou

Po propuštění 25leté Češky Terezy H. z pákistánského vězení panovala řada nejasností o tom, kde se dívka nachází. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) CNN Prima NEWS sdělil, že jihoasijskou zemi stále neopustila a je na bezpečném místě. „Tereza je v dobrém stavu a je o ni velmi dobře postaráno. Trochu zhubla, ale myslím, že jí fyzicky, psychicky ani materiálně nic nechybí,“ sdělil v pořadu 360°.

reklama

Od propuštění Terezy H. z pákistánské věznice, kde si měla odpykat více než osmiletý trest za údajné pašování drog, uplynul již měsíc. Dosud se však mladá žena do vlasti nevrátila.

„Pákistánští diplomaté neustále tvrdí, že v nějaký den dostane víza, v daný termín ale nejsou. Její odjezd byl naplánován již několikrát. Sám jsem sdělil, že dokud ji neuvidím v Praze nebo na jiném místě v Evropě vycházet z letadla, tak informaci o jejím odjezdu z Pákistánu nebudu věřit,“ podotkl Zdechovský.

Začátkem týdne se totiž začala šířit zpráva o tom, že Tereza H. opustila Pákistán a zřejmě míří do Česka. Tuto informaci však CNN Prima NEWS europoslanec vyvrátil. „Je stále v Pákistánu,“ informoval. Ve vysílání následně podotkl, že návrat občanky České republiky zpět do vlasti není tak snadný, jak se může někomu zdát.

„Jde i o vzkaz pro všechny občany Evropy, kteří případ sledují, že sice můžete být propuštěni z vězení, ale dostat se zpět do rodné země není jednoduché, ani když máte nový pas,“ pokračoval. A jak se nyní Tereze H. daří? Podle Zdechovského jí nic nechybí. „Je v dobrém stavu a je o ni velmi dobře postaráno. Trochu zhubla, ale myslím, že jí fyzicky, psychicky ani materiálně nic nechybí. Je na bezpečném místě,“ zdůraznil.

Její příběh bude vzkazem

Sám je toho názoru, že po návratu do Čech bude chtít Tereza H. o svém příběhu mluvit. „V současnosti nic nekomentuje a komunikuje jen s rodinou. Většinou lidé o sobě po návratu čtou různé informace a chtějí je uvést na pravou míru. Nechme se ale překvapit,“ pokračoval. Pokud se však mladá Češka rozhodne o svých zkušenostech v Pákistánu promluvit, vyšle tím jasný vzkaz určité skupině lidí.

„Pro všechny, kteří si chtějí vydělat rychlé peníze a převážet z Pákistánu nějaké množství drog, to bude dobrá informace. Když Tereza sdělí, jak její čtyři roky v Pákistánu vypadaly, tak myslím, že si tyto myšlenky lidé rychle rozmyslí. Mám podrobné informace o tom, jak fungují pákistánské věznice. Žádný občan Česka by tam nechtěl strávit ani týden,“ uzavřel s tím, že tamní věznice se s těmi českými nedají ani v nejmenším srovnat.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama