Zdrogovaný, se zákazem řízení a před nástupem trestu. Honičku mladík zakončil autem na střeše

Nehoda při ujíždění

Dramatické pronásledování za sebou mají pardubičtí policisté. Ti se snažili zastavit mladého muže, který za volantem neměl hned z několika důvodů rozhodně co dělat. Jeho zběsilá jízda nakonec skončila vážnou nehodou.

Hlavní tah z Mohelnice na Moravskou Třebovou, v polovině května krátce před polednem. Po Mohelnickém kopci se zběsile řítí stříbrný osobák, auta předjíždí i přes dvojitou plnou čáru.

Za volantem sedí mladý řidič, a co je podstatné, už několik kilometrů ujíždí několika policejním hlídkám. V mírné levotočivé zatáčce ale nezvládl řízení a ve vysoké rychlosti havaroval. Na záběrech je vidět, jak jsou během chvíle na místě první policisté, vybíhají z auta a snaží se dostat k osobáku, který je převrácený na střeše.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Tachometr se zastavil na 135 km/h. Zběsilou jízdu opilého muže ukončila až budova zámečku

I přes hrozivě vypadající nehodu mladík utrpěl jen oděrky a modřiny a mohl chodit po svých. Policisté ho odvedli od zničeného auta. Záchranáři následně mladého muže převezli do olomoucké nemocnice, ale to už za doprovodu policistů. Ti totiž zjistili, že k ujíždění měl hned několik důvodů.

Manévr na poslední chvíli

„Test na zjištění návykových látek v těle skončil s pozitivním výsledkem, a to na amfetamin. Dále jsme zjistili, že řidič měl nastoupit do výkonu trestu, a aby toho nebylo málo, měl vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel,“ sdělila redakci mluvčí pardubických policistů Markéta Janovská.

Muž tak skončil ve vězení. A drogy za volantem, včetně porušení zákazu řízení a ujíždění policejním hlídkám mu určitě trest nezkrátí.

Mimochodem, z videa je patrná ještě jedna věc – šofér protijedoucího kamionu se totiž pravděpodobně nevěnoval řízení. Stojící auto před sebou zaregistroval až na poslední chvíli, a jen díky bleskové reakci se v místě nestala ještě další zbytečná dopravní nehoda.

Tagy: