reklama

Nečekaný konec policejní honičky. Pronásledovaný se sám vzdal a nabízel ruce na spoutání

Řidič pod vlivem alkoholu a drog ujížděl centrem Pardubic. Jeho jízda skončila v pravotočivé zatáčce, kterou projel rovně. Auto v podstatě zaparkoval na trávníku. Při příjezdu policistů dával ruce vzhůru, otáčel se směrem ke kapotě auta a ruce za zády sám připravil na želízka. Ukazuje to video, které v pondělí policie zveřejnila.

reklama

Auto čekající na semaforu v Pardubicích bylo v hledáčku policistů. Jeho majitel má totiž z minulosti zákaz řízení, a tak chtěli zkontrolovat, kdo sedí za volantem. Jenže napoprvé se jim vůz ztratil v uličkách. Zhruba po 20 minutách ho znovu spatřili právě na křižovatce ulic Pichlova a Palachova, kde začíná videozáznam, který policie zveřejnila v pondělí.

Policisté se za autem otáčeli. Řidič už o nich věděl. Šlápl na plyn a začal ujíždět. Nevšímal si dalších semaforů, přejel do protisměru, u přechodů nezpomaloval. „Na výzvy hlídky k zastavení nereagoval. Policisté ujíždějící vozidlo pronásledovali rychlostí přesahující 110 kilometrů za hodinu,“ řekla policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

V místě se nevyznal

Hlídce dokonce na chvíli zmizel z dohledu, když přibržďovala na křižovatce a pokračovala po vedlejší silnici. Potom ale policisty čekalo milé překvapení. Ujíždějící auto stálo zaparkované přímo před nimi. Řidič totiž ujížděl několik stovek metrů ulicí Kapitána Nálepky. Protože to tam ale neznal, nevěděl, že v tom místě je ostrá pravotočivá zatáčka do další ulice. Nestihl se ani dát na útěk a raději se rovnou vzdal. Dobrzdil těsně před plotem na trávníku u domů, kudy chodí místní často venčit psy.

„Policisté muže vyzvali k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla a následně s řidičem provedli dechovou zkoušku. Vyšla pozitivní s výsledkem 1,17 promile alkoholu v dechu. Následně muže vyzvali k provedení testu na přítomnost omamných látek, který rovněž potvrdil pozitivitu na látku amfetamin a metamfetamin,“ dodala Muzikantová.

Ukázalo se, že auto si cizinec od majitele půjčil, když tu byl na návštěvě a chtěl se projet. Následovalo zkrácené přípravné řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Řidiči hrozí roční pobyt ve vězení, pokuta a zákaz činnosti.

Tagy:

Hlavní zprávy

Mráz a teploty pod nulou koncem týdne vystřídá oteplení. Přetrvá až do vánočních svátků?

Česko čeká tento týden zimní počasí, bude mrznout i sněžit. V dalších týdnech včetně vánočních svátků se ale zřejmě mírně oteplí. Maximální teploty se v tomto týdnu budou pohybovat kolem nuly a noční minimální teploty většinou kolem minus čtyř stupňů Celsia. Při malé oblačnosti a sněhu pak budou teploty klesat ještě níže. Na Facebooku to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Když Sověty chtěli zbít maďarští fanoušci. 65 let od Melbournské krvavé lázně

O sovětské okupaci své země se dozvěděli při cestě do Austrálie na letní olympijské hry. Obhajoba olympijského zlata se tak pro maďarské vodní pólisty stala symbolem boje za čest svého národa. 6. prosinec 1956 se tučným písmem zapsal do olympijské i politické historie. Pojďme si připomenout příběh „Melbournské krvavé lázně“, kdy voda v olympijském bazéně zčervenala a fanoušci Maďarska chtěli zmlátit sovětské sportovce.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

Vražda na Kroměřížsku: Žena měla ubodat známého, čin pak sama nahlásila policii

Kriminalisté se od pátečního večera zabývají případem vraždy, která se podle vyšetřovatelů stala v jedné z obcí poblíž Holešova na Kroměřížsku. Třiačtyřicetiletá žena z Olomoucka tam několikrát bodla nožem známého, který útok nepřežil, uvedl v pondělní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí až 20 let vězení. Stíhaná skončila ve vazbě.

reklama