Feriho „špinavá hra“ se zveřejněním jména údajné oběti? Měl na to právo, tvrdí obhájkyně

Bývalý poslanec Dominik Feri obviněný ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o něj měl na zveřejnění celého jména jedné z údajných obětí právo. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to k jednomu z nejvíce kontroverzních okamžiků dosavadního soudu řekla jeho obhájkyně Zuzana Smítková.

Případ zmíněné osoby byl pravomocně odložen, upozornila advokátka s tím, že zde nebylo shledáno jakékoliv spáchání trestného činu. „Jenom bych připomněla, že jména, která Dominik Feri zmínil, se týkají osob, které už nejsou v postavení oběti a poškozených,“ dodala obhájkyně s tím, že její klient má právo se hájit a reagovat na obvinění. „Byl to spíš projev potřeby se obhájit, protože je na pranýři déle než rok.“

ČTĚTE TAKÉ: Feriho výstup? Promiňte, ale je to k poblití, zuří Šípová. Kritika zní i od dalších politiků

Zveřejnění jména vedle toho překvapilo redaktorku iDnes.cz Terezu Vlčkovou. „Přišlo mi to, v uvozovkách, jako špinavá hra, možná nějaká snaha odvést pozornost k někomu jinému,“ řekla Vlčková. Feri dle ní vyslal špatný signál ženám, které se mohly stát oběťmi vlastně kohokoliv. „Takhle by mohl uvést jakékoliv jméno, ale my nevíme, co se stalo,“ konstatovala redaktorka.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Jak dnes žije bývalá partnerka Dominika Feriho

Již dříve bývalého poslance za jeho počínání kritizoval i někdejší předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. „Přeji mu spravedlivý proces. Zveřejnění jména té dívky ale pokládám za velkou ohavnost. Musel vědět, že tím ublíží. Zda šlo o křivé obvinění, by musela říct justice, ne on,“ sdělil Kalousek na sociálních sítích.

Na celou diskusi ohledně kauzy a soudu Dominika Feriho se můžete podívat v druhé polovině videa přímo v tomto článku.

Tagy: