reklama

Zemřel legendární kytarista Van Halen, zakladatel stejnojmenné kapely. Podlehl rakovině

Legendární kytarista Eddie Van Halen ve věku 65 let podlehl rakovině. Na sociálních sítích o tom informoval syn spoluzakladatele hardrockové kapely Van Halen.

reklama

Van Halen zemřel v úterý v nemocnici svatého Jana v kalifornské Santa Monice. Do poslední chvíle s ním byla manželka Janie, syn Wolfgang a bratr Alex, který hrál ve skupině Van Halen na bicí.

„Nemůžu uvěřit, že to musím napsat, ale můj otec, Edward Lodewijk Van Halen, prohrál dnes ráno svou dlouhou a náročnou bitvu s rakovinou. Byl ten nejlepší otec, kterého jsem si mohl přát. Každý okamžik, který jsme spolu sdíleli, ať už na podiu, nebo ne, byl darem. Mám zlomené srdce a nemyslím si, že se kdy plně z této ztráty zotavím. Moc tě miluju, táto,“ napsal Wolfgang na Instagramu.

Tři dny před Van Halenovou smrtí podle portálu TMZ lékaři zjistili, že se rakovina rozšířila z hrdla do mozku a jiných orgánů. Se zákeřnou nemocí Van Halen bojoval více než deset let, nedávno podstoupil další kolo chemoterapií. Přestože byl silným kuřákem, tvrdil, že rakovinu má z metalového trsátka, které jako kytarista často svíral mezi rty.

I přesto, že byl nemocný, dál vystupoval a cvičil se svým synem, který se v roce 2006 stal baskytaristou skupiny Van Halen. Předával mu tak dlouholeté zkušenosti, které z něj udělaly jednoho z nejoceňovanějších kytaristů všech dob.

Kapelu Van Halen založil Eddie spolu s bratrem Alexem v roce 1972. Na baskytaru v té době hrál Michael Anthony a David Lee Roth zpíval. Skupina se proslavila především v 80. letech, například songy Runnin' with the Devil, Unchained, Hot for Teacher, Panama a Jump. V roce 2007 kapela vstoupila do rokenrolové síně slávy.

Eddie Van Halen v roce 1983 proslul i v popkultuře, když doprovázel Michaela Jacksona při hitu Beat It, v němž si zahrál ikonické kytarové sólo. Pocházel z Amsterdamu, jeho matka z Jávy. Do Kalifornie se rodina přestěhovala, když bylo Eddiemu sedm let.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama