reklama

Zemřel legendární kytarista Van Halen, zakladatel stejnojmenné kapely. Podlehl rakovině

Legendární kytarista Eddie Van Halen ve věku 65 let podlehl rakovině. Na sociálních sítích o tom informoval syn spoluzakladatele hardrockové kapely Van Halen.

reklama

Van Halen zemřel v úterý v nemocnici svatého Jana v kalifornské Santa Monice. Do poslední chvíle s ním byla manželka Janie, syn Wolfgang a bratr Alex, který hrál ve skupině Van Halen na bicí.

„Nemůžu uvěřit, že to musím napsat, ale můj otec, Edward Lodewijk Van Halen, prohrál dnes ráno svou dlouhou a náročnou bitvu s rakovinou. Byl ten nejlepší otec, kterého jsem si mohl přát. Každý okamžik, který jsme spolu sdíleli, ať už na podiu, nebo ne, byl darem. Mám zlomené srdce a nemyslím si, že se kdy plně z této ztráty zotavím. Moc tě miluju, táto,“ napsal Wolfgang na Instagramu.

Tři dny před Van Halenovou smrtí podle portálu TMZ lékaři zjistili, že se rakovina rozšířila z hrdla do mozku a jiných orgánů. Se zákeřnou nemocí Van Halen bojoval více než deset let, nedávno podstoupil další kolo chemoterapií. Přestože byl silným kuřákem, tvrdil, že rakovinu má z metalového trsátka, které jako kytarista často svíral mezi rty.

I přesto, že byl nemocný, dál vystupoval a cvičil se svým synem, který se v roce 2006 stal baskytaristou skupiny Van Halen. Předával mu tak dlouholeté zkušenosti, které z něj udělaly jednoho z nejoceňovanějších kytaristů všech dob.

Kapelu Van Halen založil Eddie spolu s bratrem Alexem v roce 1972. Na baskytaru v té době hrál Michael Anthony a David Lee Roth zpíval. Skupina se proslavila především v 80. letech, například songy Runnin' with the Devil, Unchained, Hot for Teacher, Panama a Jump. V roce 2007 kapela vstoupila do rokenrolové síně slávy.

Eddie Van Halen v roce 1983 proslul i v popkultuře, když doprovázel Michaela Jacksona při hitu Beat It, v němž si zahrál ikonické kytarové sólo. Pocházel z Amsterdamu, jeho matka z Jávy. Do Kalifornie se rodina přestěhovala, když bylo Eddiemu sedm let.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek bude na svůj post ve straně rezignovat. CNN Prima NEWS to potvrdil důvěryhodný zdroj ze Sněmovny. K rezignaci Faltýnka vyzval šéf hnutí a premiér Andrej Babiš poté, co se Faltýnek sešel ve středu večer v restauraci na Vyšehradě s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO). Ten má na svůj post podle výzvy Babiše rezignovat také.

reklama
Advokátka: Prymulovi jako politikovi hrozí vyšší sankce než běžným lidem
Zázračný beton v Neapoli. Alkmaar si připsal skalp i bez 13 nakažených fotbalistů
Vláda ruinuje státní kasu. Exprezident Klaus: Hlavním viníkem je ministryně Maláčová
reklama
reklama
Byla to moje chyba, kaje se Faltýnek. S Prymulou probírali v restauraci misi zdravotníků

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje
Papaláši, kteří myslí, že pro ně pravidla neplatí, píše Kalousek o Prymulovi a Faltýnkovi
Další články
reklama
reklama