reklama

Zemřel legendární kytarista Van Halen, zakladatel stejnojmenné kapely. Podlehl rakovině

Legendární kytarista Eddie Van Halen ve věku 65 let podlehl rakovině. Na sociálních sítích o tom informoval syn spoluzakladatele hardrockové kapely Van Halen.

reklama

Van Halen zemřel v úterý v nemocnici svatého Jana v kalifornské Santa Monice. Do poslední chvíle s ním byla manželka Janie, syn Wolfgang a bratr Alex, který hrál ve skupině Van Halen na bicí.

„Nemůžu uvěřit, že to musím napsat, ale můj otec, Edward Lodewijk Van Halen, prohrál dnes ráno svou dlouhou a náročnou bitvu s rakovinou. Byl ten nejlepší otec, kterého jsem si mohl přát. Každý okamžik, který jsme spolu sdíleli, ať už na podiu, nebo ne, byl darem. Mám zlomené srdce a nemyslím si, že se kdy plně z této ztráty zotavím. Moc tě miluju, táto,“ napsal Wolfgang na Instagramu.

Tři dny před Van Halenovou smrtí podle portálu TMZ lékaři zjistili, že se rakovina rozšířila z hrdla do mozku a jiných orgánů. Se zákeřnou nemocí Van Halen bojoval více než deset let, nedávno podstoupil další kolo chemoterapií. Přestože byl silným kuřákem, tvrdil, že rakovinu má z metalového trsátka, které jako kytarista často svíral mezi rty.

I přesto, že byl nemocný, dál vystupoval a cvičil se svým synem, který se v roce 2006 stal baskytaristou skupiny Van Halen. Předával mu tak dlouholeté zkušenosti, které z něj udělaly jednoho z nejoceňovanějších kytaristů všech dob.

Kapelu Van Halen založil Eddie spolu s bratrem Alexem v roce 1972. Na baskytaru v té době hrál Michael Anthony a David Lee Roth zpíval. Skupina se proslavila především v 80. letech, například songy Runnin' with the Devil, Unchained, Hot for Teacher, Panama a Jump. V roce 2007 kapela vstoupila do rokenrolové síně slávy.

Eddie Van Halen v roce 1983 proslul i v popkultuře, když doprovázel Michaela Jacksona při hitu Beat It, v němž si zahrál ikonické kytarové sólo. Pocházel z Amsterdamu, jeho matka z Jávy. Do Kalifornie se rodina přestěhovala, když bylo Eddiemu sedm let.

Tagy:

Hlavní zprávy

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ
360°

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ

Pokud by došlo k válce mezi Ruskem a Ukrajinou, pro Moskvu by bylo lepší zaútočit hned, než bude druhá největší země Evropy lépe vyzbrojená. Uvedl to v pořadu 360° analytik Lukáš Visinger, který poukázal i na kritiku ze strany radikální pravice vůči ukrajinskému prezidentovi. Podle předsedy sněmovního výboru pro bezpečnost Pavla Žáčka (ODS) musíme být kvůli vypjatým vztahům připraveni na jakýkoli scénář a být dostatečně vybaveni k tomu, abychom pomohli Ukrajině. Zatím je však podle něj modernizace naší armády nedostatečná.

Předváděl opici, nezahraje si 30 zápasů. Český hokejista má v zámoří stop za rasismus
Hokej

Předváděl opici, nezahraje si 30 zápasů. Český hokejista má v zámoří stop za rasismus

Český útočník Kryštof Hrabík dostal v nižší zámořské hokejové soutěži AHL zákaz startu ve 30 zápasech za rasistické gesto k protihráči. Dvaadvacetiletý kladenský odchovanec se ho dopustil minulý týden v utkání farmářského týmu San Jose Barracuda proti Tucson Roadrunners vůči útočníkovi tmavé pleti Boku Imamovi. Podle zámořských médií Hrabík pohybem předstíral opici.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

To si Štrasburk za rámeček nedá. Právníci a politici cupují verdikt v kauze Michalákové

Verdikt Evropského soudu pro lidská práva v kauze Evy Michalákové vyvolal vlnu překvapení, rozhořčení i mrzení. Politici například zmiňují, že se evropská justice nezabývala klíčovými poznatky, které hrály ve prospěch české matky. Podobně se vyjádřili i někteří právníci. Česká Kancelář vládního zmocněnce ve svém stanovisku naopak uvedla, že Michaláková neměla podat stížnost za své děti, protože s nimi byla ve střetu zájmů.

Hrozí další covidový let? Vyloučit to nelze, je to ruleta, tvrdí Český olympijský výbor

V nejhorší možné situaci, pokud jde o šíření koronaviru v Česku, budou sportovci příští týden vyrážet na zimní olympiádu v Pekingu. Český olympijský výbor (ČOV) věří, že udělal maximum v přípravách bezpečnostních opatření, přesto se nedají vyloučit případy pozitivních výsledků testů, ať už před odletem či po příletu do dějiště her.

reklama

Domácí zpravodajství

Pět let od smrti herce Pavlaty: Obermaierová ho podváděla, pro Vetchého byl jako táta

Známého dabéra a herce Michala Pavlatu, který před pěti lety zemřel ve věku jednasedmdesáti let, na sklonku života sužovaly velké zdravotní problémy. Prodělal urologickou operaci, léčil se s chronickou obstrukční plicní nemocí, a nakonec onemocněl rakovinou. O tom, s čím se potýká, neměli jeho kolegové tušení. Nesvěřil se ani své lásce z mládí, herečce Jaroslavě Obermaierové.

reklama