Zemřel moderátor Prima vařečky Daniel Kopál. Prohrál těžký boj s koronavirem

Ve věku 49 let zemřel moderátor a televizní kuchař z pořadu Prima vařečka Daniel Kopál. Posledních několik dní strávil podle informací na jeho sociálních sítích kvůli onemocnění COVID-19 v kritickém stavu v nemocnici. Lékaři ho museli napojit na dýchací přístroj, život mu ale nezachránili.

„Bohužel dnes tvé srdce dotlouklo naposledy. Velmi moc nás to mrzí. Byla radost s tebou spolupracovat na akcích. Vždy plný úsměvů,“ objevilo se v úterý na facebookové stránce spolku Keltoviny, se kterým Kopál spolupracoval.

Moderátor podle informací na jeho sociálních sítích bojoval s onemocněním COVID-19. „Dan leží s covidem v kritickém stavu v nemocnici na dýchacím přístroji a prognózy jsou bohužel velmi nejisté,“ informoval spolek před necelým týdnem.

Kopála mohou diváci znát jako televizního kuchaře z pořadu Mňam aneb Prima vařečka, který se na Primě vysílal od roku 2001. „Parťáka“ mu dělal Martin Zounar. V médiích se pohyboval téměř 30 let, mimo jiné stál u zrodu rádia Faktor. Později moderoval pořad Výlety s labužníkem.

„Jsem kutil, truhlář amatér, vášnivý stavitel modelů letadel, nadšený houbař, milovník jihočeské přírody, takže turista a cyklista,“ říkal o sobě sám Kopál. Věnoval se také režii a střihu krátkých filmů a videí na zakázku. Moderoval kulturní a společenské akce.

Tagy: