reklama
CNN Prima News kuchař

kuchař

Výpis příspěvků ke štítku „kuchař“

Hrozně mi vadí, jak jsou lidé v jídle pokrytečtí, říká Roman Vaněk

18. srpna 2021 08:51

Po několika měsících mohl Roman Vaněk znovu otevřít svůj Pražský kulinářský institut, kde špičkoví kuchaři učí laiky nejrůznější gastro fígle. Snaží se také lidem vysvětlit, že není dobré podléhat moderním gastro trendům a zbytečně se omezovat. „Ani já občas nepohrdnu dobrým fast foodem,“ říká Vaněk v rozhovoru pro týdeník 5plus2.

Kuchař spadl během svatebních příprav do vařící polévky. Zraněním podlehl

4. července 2021 08:28

Povolání kuchaře může být smrtelně nebezpečné. Dokládá to případ iráckého kuchaře, který během vaření na svatební hostinu spadl do kádě s vařící polévkou. Popálil se tak, že ho lékaři již nedokázali zachránit, informoval deník New York Post. Na vině mohou být nízké bezpečnostní standardy tohoto povolání v blízkovýchodní zemi.

Netradiční štědrovečerní večeře od Ondřeje Juráše: Kapří roláda s cizrnovým pyré

24. prosince 2020 20:32

Srdce Ondřeje Juráše bije pro kuchařinu. Je členem Národního juniorského kuchařského týmu a kromě vaření zvládá také perfektně cukrařinu nebo carving. Byl mezi prvními, kteří si prošli soutěží Young Chef od Kulinářského umění. S moderátorkou CNN Prima NEWS Evou Perkausovou pak uvařil v prostředí Národního zemědělského muzea štědrovečerní specialitu – kapří roládu s cizrnovým pyré a houbovým přelivem.

Pohlreich: Demokracie končí v kuchyni. Restaurace neumí počítat, tak krachují

23. května 2020 16:00

Kolik zaměstnanců musel propustit? Co mu ukradli z kuchyně a jak se naceňuje jídlo? Nejen na tyto otázky odpovídal v pořadu KB Interview Martina Moravce šéfkuchař, restauratér a ústřední osobnost pořadů Ano, šéfe! nebo Superšéf z produkce televize Prima Zdeněk Pohlreich. Podle něj je v české gastronomii stále nejoblíbenější koření strouhanka, lidé ale více vnímají, jak co chutná.

Rozhovor se Zdeňkem Pohlreichem: Vaříme nepostradatelným

27. března 2020 15:50

Známý kuchař Zdeněk Pohlreich se rozhodl připojit k těm, kteří v době pandemie pomáhají druhým ze všech sil. Založil iniciativu Vaříme nepostradatelným a připravuje jídlo zdarma těm, kteří i přes riziko nákazy denně pomáhají zajistit péči ostatním. Do svého okruhu strávníků přibral i sklad Správy státních hmotných rezerv v Sedlčanech, kde zaměstnanci pracují dnem i nocí a starají se o distribuci zdravotnického materiálu.

reklama