CNN Prima News kuchař

kuchař

Výpis příspěvků ke štítku „kuchař“

Dobrovolnice za den nakrmí stovky ukrajinských vojáků. Jak ve válce fungují polní kuchyně?

27. října 2022 09:54

Ve válce na Ukrajině sehrávají nezastupitelnou roli kromě vojáků také mnozí civilisté. Patří k nim i dobrovolnice, které mužům v armádě vaří jídla a alespoň trochu jim tak ulehčují náročné dny. Se dvěma kuchařkami se setkal vedoucí zahraniční redakce CNN Prima NEWS Matyáš Zrno. Ženy dokážou v polních podmínkách nakrmit až 600 lidí za den.

Zemřela hvězda z Ano, šéfe! Kuchařským umem okouzlila světové celebrity i Pohlreicha

15. října 2022 16:39

V sedmé řadě oblíbeného pořadu Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem se diváci nechali okouzlit kuchařským umem rakouského rodáka Ludwiga Westermaira. S manželkou Janou léta provozovali restauraci Westy v Hodoníně, i je však dostihla současná ekonomická a energetická krize. Koncem září proto manželé ohlásili konec svého podniku. Nyní přišla další rána – kuchař, který si od Pohlreicha vysloužil nejvyšší počet hvězd, zemřel.

Hrozně mi vadí, jak jsou lidé v jídle pokrytečtí, říká Roman Vaněk

18. srpna 2021 08:51

Po několika měsících mohl Roman Vaněk znovu otevřít svůj Pražský kulinářský institut, kde špičkoví kuchaři učí laiky nejrůznější gastro fígle. Snaží se také lidem vysvětlit, že není dobré podléhat moderním gastro trendům a zbytečně se omezovat. „Ani já občas nepohrdnu dobrým fast foodem,“ říká Vaněk v rozhovoru pro týdeník 5plus2.