reklama

Zemřela celebrita hradu Točník Čůčo. Populární vypasené prasátko mělo i Instagram

Hrad Točník informoval, že přišel o jeden ze svých talismanů – hradní prase Čůčo. Charakteristicky vypasené zvíře bylo značně oblíbené u návštěvníků a jako správná celebrita mělo i svůj vlastní Instagram. „Budiž ti země lehká, i když ty jsi lehké nebylo,“ napsal hrad na Facebooku.

reklama

„S lítostí v srdci oznamujeme, že hradní prase Čůčo už není́ mezi námi. Těšilo se lásce i popularitě a jeho život by mu mohl leckdo závidět, mělo se jako prase v žitě,“ informoval hrad Točník o úmrtí svého „mazlíčka“.

„Na hrad Točník přijížděli návštěvníci z blízka i z daleka, aby se podívali, jak se jeho velká osobnost exponuje na hradě i v předhradí. Budeš nám chybět, Čůčo, hrad přežil večírky Václava IV. i oblehání́ husity, ale bez tebe už nikdy nebude jako dřív!“

S lítostí v srdci oznamujeme, že hradní prase Čůčo už není mezi námi. Těšilo se celý lásce i popularitě a...

Posted by Hrady Točník a Žebrák on Monday, February 8, 2021

Na Instagramu mělo přes 700 sledujících

Průvodci prasátku, kterému mělo být asi 12 let, vzhledem k jeho popularitě u návštěvníků založili i vlastní Instagram, kde ho sledovalo necelých 750 uživatelů. Navzdory svému pro někoho zlověstnému výrazu a tloušťce byl prý Čůčo společenský a měl rád drbání za ušima.

K tématu

Když si kastelán se ženou prase před lety vyhlídli na inzerátu, vážilo asi kilogram. „Bylo maličké. Lidi ho měli v Karlštejně. Spalo s nimi na pohovce. Koukali s ním na televizi. Ale už začalo trošku zlobit, tak nám ho prodali,“ uvedla v roce 2020 manželka kastelána Hana Zemánková pro Český rozhlas.

„Bude mít klidně 60 nebo 70 kilo. Už se zas tak moc nepohybuje. Jenom přejde most, jinak bydlí v takovém chlívku tady za mostem. (…) Ono tak ztloustlo, že mu úplně zarostly oči sádlem,“ dodala kastelánka s tím, že se mu dokonce jednu dobu snažili dávat žrát jen zeleninu a prase opravdu trochu zhublo.

Další hlavní zprávy

Lidé vydrží maximálně do Velikonoc, pak dojde k anarchii, varuje epidemiolog Smejkal
Když nebudete testovat zaměstnance, můžeme vaši firmu zavřít, varuje Havlíček
Jak dvě žáby na prameni. Jedna sedí na Hradě, druhá ve Strakovce, říká Pekarová
Doping v bývalé NDR: Byl jsem jako pokusný králík, říká zneužitý rekreační sportovec
reklama
reklama
Od best in covid až po Bergamo. Jak politici komentovali uplynulý rok s koronavirem

Koronavirus

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Řítili jsme se do katastrofy, mohli jsme tomu zabránit. Babiš byl proti, uvedl Maďar
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou
Další články
reklama
reklama