Zemřela celebrita hradu Točník Čůčo. Populární vypasené prasátko mělo i Instagram

Zemřel Čůčo

Hrad Točník informoval, že přišel o jeden ze svých talismanů – hradní prase Čůčo. Charakteristicky vypasené zvíře bylo značně oblíbené u návštěvníků a jako správná celebrita mělo i svůj vlastní Instagram. „Budiž ti země lehká, i když ty jsi lehké nebylo,“ napsal hrad na Facebooku.

„S lítostí v srdci oznamujeme, že hradní prase Čůčo už není́ mezi námi. Těšilo se lásce i popularitě a jeho život by mu mohl leckdo závidět, mělo se jako prase v žitě,“ informoval hrad Točník o úmrtí svého „mazlíčka“.

„Na hrad Točník přijížděli návštěvníci z blízka i z daleka, aby se podívali, jak se jeho velká osobnost exponuje na hradě i v předhradí. Budeš nám chybět, Čůčo, hrad přežil večírky Václava IV. i oblehání́ husity, ale bez tebe už nikdy nebude jako dřív!“

S lítostí v srdci oznamujeme, že hradní prase Čůčo už není mezi námi. Těšilo se celý lásce i popularitě a...

Posted by Hrady Točník a Žebrák on Monday, February 8, 2021

Na Instagramu mělo přes 700 sledujících

Průvodci prasátku, kterému mělo být asi 12 let, vzhledem k jeho popularitě u návštěvníků založili i vlastní Instagram, kde ho sledovalo necelých 750 uživatelů. Navzdory svému pro někoho zlověstnému výrazu a tloušťce byl prý Čůčo společenský a měl rád drbání za ušima.

Když si kastelán se ženou prase před lety vyhlídli na inzerátu, vážilo asi kilogram. „Bylo maličké. Lidi ho měli v Karlštejně. Spalo s nimi na pohovce. Koukali s ním na televizi. Ale už začalo trošku zlobit, tak nám ho prodali,“ uvedla v roce 2020 manželka kastelána Hana Zemánková pro Český rozhlas.

„Bude mít klidně 60 nebo 70 kilo. Už se zas tak moc nepohybuje. Jenom přejde most, jinak bydlí v takovém chlívku tady za mostem. (…) Ono tak ztloustlo, že mu úplně zarostly oči sádlem,“ dodala kastelánka s tím, že se mu dokonce jednu dobu snažili dávat žrát jen zeleninu a prase opravdu trochu zhublo.

Tagy: