Zemřela herečka Annie Werschingová. Zářila v seriálu 24 a propůjčila hlas Tess z The Last of Us

Po dva roky trvajícím boji s rakovinou zemřela americká herečka Annie Werschingová. Bylo jí 45 let. Diváci ji mohou znát například z televizních seriálů jako Timeless, 24 nebo Stark Trek: Picard. Objevila se také v herním hitu The Last of Us.

Úmrtí pětačtyřicetileté herečky Annie Werschingové oznámil na sociálních sítích její manžel Stephen Full. „V duši této rodiny dnes zeje prázdná díra,“ napsal Full s tím, že jeho žena podlehla rakovině. „Ale zanechala nám nástroje, jak onu díru zaplnit. Našla zázrak v tom nejjednodušším okamžiku. K tanci nepotřebovala hudbu. Naučila nás nečekat, až si vás dobrodružství najde,“ uvedl Full podle webu Daily Mail.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Zemřel legendární alkoholik Milan Čurda. S osmi promile kdysi naboural fekální vůz.

Na Werschingovou zavzpomínal na Twitteru také Jon Cassar, režisér seriálu 24, ve kterém herečka hrála. „Mé srdce je zlomené na víc kousků, než dokážu spočítat,“ sdělil Cassar. „Annie přišla do mého světa s otevřeným srdcem a nakažlivým úsměvem,“ popsal režisér s tím, že Werschingová mu svým talentem vyrazila dech. Během natáčení se pro něj prý stala víc než jen kolegyní. „Stala se skutečnou přítelkyní pro mě, mou rodinu a každého člena štábu, který s ní pracoval,“ vzpomínal Cassar a dodal, že všem bude opravdu chybět.

Werschingová začala svou hereckou kariéru ve věku 24 let. Rychle se prosadila díky účinkování v malých, ale výrazných rolích v seriálech, jako jsou General Hospital a Supernatural. Nakonec se herečce v roce 2009 podařilo prorazit rolí Renée v dlouholetém seriálu 24, která ji vynesla mezi televizní hvězdy.

Později se objevila v několika dalších pořadech, jako je CSI nebo remake Dallasu z roku 2013. Poté přijala dlouhodobější role v seriálech jako Castle a Upíří deníky. V roce 2013 byla Werschingová obsazena do další kultovní role, když propůjčila svůj hlas postavě Tess v populární videohře The Last of Us. Hra byla následně adaptována do televizního seriálu s Pedrem Pascalem v hlavní roli.

Krátce předtím, než Stephen Full potvrdil smrt své manželky na sociálních sítích, oznámil tragickou zprávu prostřednictvím sbírky na webu GoFundMe, kterou rodina zveřejnila s žádostí o finanční podporu v souvislosti s hereččinou smrtí. Sbírku sdílel například Alexi Hawley, showrunner seriálu The Rookie nebo kreativní ředitel hry The Last of Us Neil Druckmann. „Právě jsme přišli o krásnou umělkyni a lidskou bytost. Mé srdce je zdrcené,“ napsal na Twitteru Druckmann.

Tagy:
rodina Twitter herec herečka The Last of Us Daily Mail Annie Werschingová Annie Wersching Stephen Full Jon Cassar Timeless Pedro Pascal Neil Druckmann