reklama

Žena, kterou v Karlových Varech pobodal Afghánec, musela na operaci. Jak na tom teď je?

Stav ženy pobodané v Karlových Varech cizincem se po operaci pomalu stabilizuje. Útočníkem, který měl chvíli předtím rovněž znásilnit osmnáctiletou dívku, je podle informací CNN Prima NEWS Afghánec ve věku kolem 20 let. Do Česka přijel z Německa.

reklama

Cizinec měl v noci z pátku na sobotu nedaleko nádraží v Karlových Varech bodnout ženu do hrudníku a břicha. Předtím měl zaútočit na osmnáctiletou dívku, kterou údajně znásilnil. „Tři hodiny po půlnoci došlo v Karlových Varech k násilnému trestnému činu, při kterém jedna osoba utrpěla vážná zranění. Muž podezřelý ze spáchání trestného činu byl zadržen. Kriminalisté se nyní případem intenzivně zabývají,“ sdělil policejní mluvčí Jakub Kopřiva s tím, že muži zákona poskytnou bližší informace hned, jak to bude možné.

Pobodaná žena utrpěla rozsáhlá zranění a podstoupila operaci, po které zůstala napojena na plicní ventilaci. „Zraněná žena byla dnes po náročné operaci odpojena od dýchacího přístroje a její stav se pomalu stabilizuje,“ uvedla v neděli mluvčí Nemocnice Karlovy Vary Markéta Singerová.

Může za napadení migrace?

Žena nyní leží na oddělení ARO. „Utrpěla rozsáhlá zranění osrdečníku a jater, měla hemoragický šok. Nebylo to úplně jednoduché,“ dodala Singerová.

Podle bezpečnostního experta Andora Šándora lze útoky přičíst „dopadům migrace, kterou v posledních letech zažívají země Evropské unie“. „Když nejme schopni lidi prověřit, mohou se sem dostávat osoby pro společnost velmi nebezpečné. Nedá se tomu pak jakkoliv zabránit. Na druhou stranu může jít o selhání jednotlivce, znásilnění žen se bohužel děje i v běžné společnosti,“ řekl Šándor.

Tagy:

Hlavní zprávy

Konec všem opatřením. Angličané končí s nošením roušek, do baru mohou bez covid pasu
Velká Británie

Konec všem opatřením. Angličané končí s nošením roušek, do baru mohou bez covid pasu

Britský premiér Boris Johnson ve středu potvrdil, že od 27. ledna v Anglii skončí většina zbývajících koronavirových omezení. Obyvatelé této části Spojeného království již nebudou muset nosit roušky či pracovat z domova, informují zahraniční agentury. Vědci se podle premiéra domnívají, že vlna způsobená koronavirovou variantou omikron již dosáhla vrcholu.

Zdravotní systémy prožily obrovský kolaps. Po dopoledním výpadku je eRecept plně funkční
Domácí

Zdravotní systémy prožily obrovský kolaps. Po dopoledním výpadku je eRecept plně funkční

 • Aktualizováno
 • Od středečního rána hlásil systém eRecept výpadek. Lékárníci se tak nemohli připojit na centrální uložiště a pacientům vydávat léky. Podle informací SÚKL se kolem 13:30 podařilo systém znovu plně zprovoznit. Dostupné je již i call centrum, které je však po výpadku vytížené. Problém měli i lékaři, a to s certifikáty a zadáváním výsledků testování či očkování na covid.

  Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

  Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

  V Brně našli stokilový granát z druhé světové války. Policie evakuovala přes 100 lidí

  Aktualizováno

  Policie ve středu dopoledne dočasně evakuovala v Brně-Žabovřeskách v Kozákově ulici 116 lidí kvůli nálezu zhruba stokilogramového granátu z druhé světové války. Ještě před polednem nevybuchlý granát pyrotechnici zajistili a lidé se mohli vracet domů. Mluvčí policie Bohumil Malášek řekl, že granát byl nalezen při výkopových pracích na dvoře jednoho rodinného domu. Policie zveřejnila také krátké video z místa.

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Sleva na jízdném by nově měla činit 50 procent. O návrhu rozhodne vláda ve středu

  Aktualizováno

  Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) vládě navrhne snížení výše slev v dopravě ze současných 75 procent na 50 procent z ceny jízdného. Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

  Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

  Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

  reklama