reklama

Žena před dvěma lety zmizela, našli ji polomrtvou na otevřeném moři

Nedaleko pobřeží Kolumbie plavala v moři polomrtvá 46letá žena. Z vody ji vytáhli rybáři, kteří zjistili, že je podchlazená a velmi slabá. Ve vodě strávila více než osm hodin. Záhada se ještě prohloubila, když se ukázalo, že ženu už dva roky pohřešuje rodina.

reklama

Angelicu Gaitanovou objevili rybáři v Atlantiku asi dva kilometry od pobřeží u městečka Puerto Colombia. Podle Rolanda Visbala, který spolu s kamarádem Gustavem ženu našel, to bylo v sobotu kolem šesté ráno. Nejdříve si prý mysleli, že ve vodě plave velké poleno, než si všimli, že jde o živou ženu. Informoval o tom portál The Sun.

Kolumbijka strávila v moři více než osm hodin, byla zesláblá a podchlazená. Měla obrovské štěstí, že ji rybáři našli. Podle místních médií se totiž v této části moře vyskytují žraloci. Rolando a Gustavo navíc kvůli potížím s motorem málem na moře nevyrazili. „Znovu jsem se narodila. Bůh nechtěl, abych zemřela,“ zněla údajně první slova zachráněné ženy.

K tématu

Dramatické video, které se objevilo na internetu, zachycuje moment, kdy se rybáři pokoušeli Kolumbijku z vody vytáhnout. Volají na ni španělsky i anglicky, Angelica ale vůbec nereaguje a nijak nespolupracuje. Rolando a Gustavo ji přitáhli lanem na loď, dali jí napít a vzali ji na břeh. Záchranáři poté ženu převezli do nemocnice.

Utekla od manžela, který ji týral

Ukázalo se, že jde o dva roky pohřešovanou Angelicu Gaitanovou. Co celou dobu dělala a kde se skrývala, není jasné. Případ vyšetřuje policie. Kolumbijka ale pro místní média uvedla, že se rozhodla před dvěma lety odejít od rodiny včetně dvou dcer bez jediného slova proto, že ji manžel dvě dekády týral a znásilňoval.

„Zneužívání začalo, když jsem byla poprvé těhotná. Mlátil mě a znásilňoval. Během druhého těhotenství zneužívání pokračovalo, nemohla jsem od něj ale utéct, protože holky byly malé. Mnohokrát jsem to nahlásila, ale policie ho jen sebrala na 24 hodin a pak se vrátil a s ním i útoky,“ citoval portál její slova.

Po jednom brutálním napadení už nevydržela a uprchla. Poté měla několik měsíců žít v ulicích města Barranquilla, než vyhledala pomoc a dostala se do zařízení, které pomáhá ženám v těžké situaci. Na konci září se rozhodla ukončit svůj život, přiznala, že v moři se chtěla utopit. Nyní je ale za svůj život vděčná, o to víc, že se v nemocnici setkala se svými dcerami. Podle jedné z nich má matka psychickou poruchu.

Amigos les comparto todos los vídeos que logré al momento del rescate en Altamar de Angélica Gaitan frente a las costas del municipio de Puerto Colombia el día sábado 26 de Septiembre de 2020 !

Posted by Rolando Visbal Lux on Tuesday, September 29, 2020

Další hlavní zprávy

360°

Majitel restaurace se vzepřel vládě. Otevřu i v pátek, můžete mě zavřít, vzkázal

Majitel restaurace se vzepřel vládě. Otevřu i v pátek, můžete mě zavřít, vzkázal

Zákazům navzdory ve čtvrtek majitel pražské restaurace Šeberák v Kunraticích otevřel svůj lokál. Jakub Olbert se rozhodl, že už nebude dál poslouchat vládní nařízení. Bojuje prý proti tomu, že kabinet rozhodne až v neděli, zda další den rozvolní opatření, a majitelé restaurací nestihnou za tak krátkou dobu reagovat. Policii v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS Olbert vzkázal, že v pátek bude mít otevřeno zase a že je připravený, že ho přijdou zatknout. Pokud však dostane pokutu ve výši tří milionů korun, počítá s tím, že zkrachuje.

reklama
Lékař bije na poplach. Ukazuje, co vidí lidé s covidem těsně před smrtí
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Čísla neklesají tak, jak vláda doufala. Rozvolňovat musíme s rozmyslem, říká Babiš
reklama
reklama
Šílenství kvůli Maradonovi. Rozloučit se přišly tisíce lidí, prolamovaly zátarasy

Fotbal

Domácí zpravodajství

Koronavirus stál Českou poštu 750 milionů. Propustí stovky zaměstnanců
Další články
reklama
reklama