reklama

Žena před dvěma lety zmizela, našli ji polomrtvou na otevřeném moři

Nedaleko pobřeží Kolumbie plavala v moři polomrtvá 46letá žena. Z vody ji vytáhli rybáři, kteří zjistili, že je podchlazená a velmi slabá. Ve vodě strávila více než osm hodin. Záhada se ještě prohloubila, když se ukázalo, že ženu už dva roky pohřešuje rodina.

reklama

Angelicu Gaitanovou objevili rybáři v Atlantiku asi dva kilometry od pobřeží u městečka Puerto Colombia. Podle Rolanda Visbala, který spolu s kamarádem Gustavem ženu našel, to bylo v sobotu kolem šesté ráno. Nejdříve si prý mysleli, že ve vodě plave velké poleno, než si všimli, že jde o živou ženu. Informoval o tom portál The Sun.

Kolumbijka strávila v moři více než osm hodin, byla zesláblá a podchlazená. Měla obrovské štěstí, že ji rybáři našli. Podle místních médií se totiž v této části moře vyskytují žraloci. Rolando a Gustavo navíc kvůli potížím s motorem málem na moře nevyrazili. „Znovu jsem se narodila. Bůh nechtěl, abych zemřela,“ zněla údajně první slova zachráněné ženy.

Dramatické video, které se objevilo na internetu, zachycuje moment, kdy se rybáři pokoušeli Kolumbijku z vody vytáhnout. Volají na ni španělsky i anglicky, Angelica ale vůbec nereaguje a nijak nespolupracuje. Rolando a Gustavo ji přitáhli lanem na loď, dali jí napít a vzali ji na břeh. Záchranáři poté ženu převezli do nemocnice.

Utekla od manžela, který ji týral

Ukázalo se, že jde o dva roky pohřešovanou Angelicu Gaitanovou. Co celou dobu dělala a kde se skrývala, není jasné. Případ vyšetřuje policie. Kolumbijka ale pro místní média uvedla, že se rozhodla před dvěma lety odejít od rodiny včetně dvou dcer bez jediného slova proto, že ji manžel dvě dekády týral a znásilňoval.

„Zneužívání začalo, když jsem byla poprvé těhotná. Mlátil mě a znásilňoval. Během druhého těhotenství zneužívání pokračovalo, nemohla jsem od něj ale utéct, protože holky byly malé. Mnohokrát jsem to nahlásila, ale policie ho jen sebrala na 24 hodin a pak se vrátil a s ním i útoky,“ citoval portál její slova.

Po jednom brutálním napadení už nevydržela a uprchla. Poté měla několik měsíců žít v ulicích města Barranquilla, než vyhledala pomoc a dostala se do zařízení, které pomáhá ženám v těžké situaci. Na konci září se rozhodla ukončit svůj život, přiznala, že v moři se chtěla utopit. Nyní je ale za svůj život vděčná, o to víc, že se v nemocnici setkala se svými dcerami. Podle jedné z nich má matka psychickou poruchu.

Amigos les comparto todos los vídeos que logré al momento del rescate en Altamar de Angélica Gaitan frente a las costas del municipio de Puerto Colombia el día sábado 26 de Septiembre de 2020 !

Posted by Rolando Visbal Lux on Tuesday, September 29, 2020
Tagy:

Hlavní zprávy

Jak obejít Tečku při nákupu vstupenky na koncert? Jde to velmi snadno, tvrdí expert

Lidé stále hledají nové způsoby, jak obcházet vládní nařízení proti šíření nemoci COVID-19. Dokazují to sami pořadatelé hromadných akcí, kteří přiznávají, že lidé hledají sofistikované způsoby, jak se prokázání bezinfekčnosti vyhnout. Někteří z pořadatelů aktuálně využívají možnosti propojení aplikace Tečka při nákupu vstupenky, lidé však našli snadný způsob, jak nový systém obejít.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Rapidní nárůst nakažených. V Česku jich v sobotu přibylo o stovku více než před týdnem

Laboratoře v Česku v sobotu potvrdily 409 případů koronaviru, zhruba o stovku více než před týdnem. Reprodukční číslo, ukazující rychlost šíření nákazy, stouplo na 1,05 z předchozích 1,01. Počet lidí s covidem v nemocnicích se v mezitýdenním srovnání zvýšil o devět na 166, proti pátku jich ale o čtyři ubylo. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Kroužkování může pořádně zamíchat s výsledky voleb. Jsou na to koalice připravené?

Kroužkování, neboli udělování preferenčních hlasů konkrétním stranickým kandidátům, může letos víc než kdy jindy rozhodnout, jak volby dopadnou. Preferenční hlasy mohou zamíchat hlavně pořadím na kandidátkách stran, které jsou součástí koalic. Úspěšné vykroužkování kandidáta jedné strany totiž může o sněmovní křeslo připravit člena jiné koaliční strany.

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených

Členové Klubu českého pohraničí, který vesměs sdružuje bývalé příslušníky pohraniční stráže, si na sobotní poledne naplánovali kontroverzní akci. V krušnohorském Cínovci odhalovali sochu vojáka se psem, která má uctít památku padlým ochráncům státních hranic. Vedle bývalých pohraničníků ovšem na místo dorazila také početná skupina jejich odpůrců. Konflikt visel ve vzduchu.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama