reklama

Žena z Pardubicka si chtěla pohladit tygra. Ten jí ale ukousl ruku až po loket

Tygr vážně zranil ženu ve Chvojenci na Pardubicku. Zvíře soukromého chovatele ženě ukouslo ruku až po předloktí poté, co ho chtěla bez vědomí majitele pohladit a strčila ji dovnitř přes mříže. Incident prošetřuje policie.

reklama

Půl hodiny po poledni se do Chvojence sjela záchranka i policisté. 66letou seniorku tam vážně poranil tygr bengálský, na kterého si chtěla sáhnout. Rodina ženy má v areálu ustájené koně, o které chodila pečovat. Žena si chtěla na šelmu sáhnout, o čemž chovatel tygra nevěděl.

„Přestože žena byla v minulosti už několikrát upozorněna na to, že to dělat nemá, ve chvíli, kdy procházela kolem zamřížovaného výběhu pro tygry, strčila ruku dovnitř a došlo ke zranění,“ uvedla pardubická policejní mluvčí Dita Holečková. Tygr byl v zamřížovaném výběhu.

„Tygr ženě způsobil závažné poranění na horní polovině těla,“ řekl mluvčí pardubické záchranné služby Aleš Malý. Podle informací CNN Prima NEWS ženu neopatrnost stála část ruky až po předloktí. Záchranáři jí podali léky na tišení bolesti a převezli ji na operaci do Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Chovatel šelmy ženu už dříve několikrát upozorňoval, aby se zvíře nepokoušela hladit a nestrkala mu ruku do klece. „Na místě jsou kriminalisté, kteří zjišťují okolnosti celé události,“ uvedla policejní mluvčí Dita Holečková.

Chovatele incident zasáhl. Kromě tygrů vlastní například i pumy, levharty, rysy a lvy. Na webových stránkách nabízí také možnost hlazení ochočených šelem pod dohledem. Jejich chovu se věnuje 20 let a žádné problémy dosud neměl.

K tématu

Tagy: nehoda tygr Pardubicko Pardubický kraj ruka zranění ruky záchranka Policie ČR tygr bengálský

Další hlavní zprávy

Historie

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Přinese současná vlna takzvaných ledových dnů pokoření národního mrazového rekordu z roku 1929? Na stanici Státního ústavu meteorologického v Litvínovicích u Českých Budějovic naměřil tehdy profesor Jaroslav Maňák minus 42,2 stupně Celsia. A zhruba ve stejnou chvíli v blízké Stropnici u Římova zmrzl vsedě u stolu jistý Tomáš Kubala. „Byl sousedy nalezen tak zmrzlý, že tvořil ledový rampouch,“ napsaly Lidové noviny.

Koronavirus

Švýcarům se nelíbí koronavirová opatření. V referendu chtějí omezit pravomoci vlády

Švýcarům se nelíbí koronavirová opatření. V referendu chtějí omezit pravomoci vlády

Ve Švýcarsku proběhne referendum, ve kterém se občané alpské země vyjádří, jestli vládu zbaví moci rozhodovat o zavádění tvrdých opatření proti šíření koronaviru. Organizátorům petice už se povedlo nasbírat potřebný počet podpisů. Pokud by se lidé vyslovili pro omezení vládních pravomocí, stalo by se Švýcarsko zřejmě první zemí světa, kde mohou občané přímo ovlivňovat zavádění koronavirových opatření, informuje web Financial Times.

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující
Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Další články
reklama
reklama