reklama

Žena z Pardubicka si chtěla pohladit tygra. Ten jí ale ukousl ruku až po loket

Tygr vážně zranil ženu ve Chvojenci na Pardubicku. Zvíře soukromého chovatele ženě ukouslo ruku až po předloktí poté, co ho chtěla bez vědomí majitele pohladit a strčila ji dovnitř přes mříže. Incident prošetřuje policie.

reklama

Půl hodiny po poledni se do Chvojence sjela záchranka i policisté. 66letou seniorku tam vážně poranil tygr bengálský, na kterého si chtěla sáhnout. Rodina ženy má v areálu ustájené koně, o které chodila pečovat. Žena si chtěla na šelmu sáhnout, o čemž chovatel tygra nevěděl.

„Přestože žena byla v minulosti už několikrát upozorněna na to, že to dělat nemá, ve chvíli, kdy procházela kolem zamřížovaného výběhu pro tygry, strčila ruku dovnitř a došlo ke zranění,“ uvedla pardubická policejní mluvčí Dita Holečková. Tygr byl v zamřížovaném výběhu.

„Tygr ženě způsobil závažné poranění na horní polovině těla,“ řekl mluvčí pardubické záchranné služby Aleš Malý. Podle informací CNN Prima NEWS ženu neopatrnost stála část ruky až po předloktí. Záchranáři jí podali léky na tišení bolesti a převezli ji na operaci do Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Chovatel šelmy ženu už dříve několikrát upozorňoval, aby se zvíře nepokoušela hladit a nestrkala mu ruku do klece. „Na místě jsou kriminalisté, kteří zjišťují okolnosti celé události,“ uvedla policejní mluvčí Dita Holečková.

Chovatele incident zasáhl. Kromě tygrů vlastní například i pumy, levharty, rysy a lvy. Na webových stránkách nabízí také možnost hlazení ochočených šelem pod dohledem. Jejich chovu se věnuje 20 let a žádné problémy dosud neměl.

Tagy:
Sledujte ŽIVĚ speciál 360° s Marianem Jurečkou: Jaký má názor na Šlachtovo hnutí?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ speciál 360° s Marianem Jurečkou: Jaký má názor na Šlachtovo hnutí?

Jak vypadá soukromí českých vrcholných politiků? Co si o jejich působení myslí rodina či blízké okolí? A v čem sami politici spatřují své přednosti a slabiny? To vše poodhaluje speciální letní seriál 360° Pavlíny Wolfové. Dalším hostem rozhovorového speciálu bude předseda lidovců Marian Jurečka. Pořad můžete sledovat živě od 21:20 na CNN Prima NEWS nebo zde v článku.

Kandidátku ČSSD na jihu Moravy opustilo 14 lidí, protestují proti dosazení Onderky

Aktualizováno

Kandidátní listinu ČSSD pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny na jihu Moravy v pondělí po jednání jihomoravské organizace opustilo 14 kandidátů, končí i volební manažer. Informaci potvrdil předseda jihomoravské ČSSD Břetislav Štefan. Důvodem je podle něj zásah vedení strany do kandidátky, kterou si jihomoravská organizace odhlasovala. Předseda ČSSD Jan Hamáček k tomu uvedl, že ho rezignace některých členů kandidátky mrzí a že si váží těch, kdo respektují finální podobu kandidátky, která podle něj vznikla v souladu s řády.

Nenávist mezi Izraelem a Íránem zapomenuta. Trenér Čechů Ginzburg předvedl pěkné gesto

Bylo to jen obyčejné potřesení rukou, ale v tomto případě znamenalo daleko více. Čeští basketbalisté vstoupili do olympijského turnaje výhrou nad Íránem (84:78). Tedy státem, který neuznává Izrael. A právě ze židovské země pochází Ronen Ginzburg, trenér Tomáše Satoranského a spol. Kouč spolu se svým íránským protějškem však ukázali, že se dokážou povznést nad politiku.

V San Franciscu se už krade za bílého dne. Obchody jsou bezmocné a zavírají

Obchodníci v San Franciscu čelí v poslední době doslova nájezdům organizovaných lupičů. V tlupách naběhnou do obchodu a odnesou si z něho, co chtějí. Nevadí jim ani to, že už jejich řádění několikrát natočili svědci na mobilní telefon. Nárůst loupeží ve městě je tak velký, že řetězce své obchody už raději zavírají. Vedle maloobchodních krádeží město sužuje i rekordní počet vloupání do automobilů.

Dominance v souboji o bronz. Šermíř Choupenitch zajistil Česku druhou medaili

V pondělí to českým barvám začalo na olympiádě v Tokiu cinkat. Po stříbru Lukáše Rohana ve vodním slalomu získal další medaili fleretista Alexander Choupenitch. Napřed neuspěl v semifinále, nakonec se ale dočkal velkého úspěchu v souboji o bronz. Domácího Japonce Takahira Šikineho porazil 15:8 a získal po 113 letech první českou medaili ze šermu pod pěti kruhy.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama