CNN Prima News ženský fotbal

ženský fotbal

Výpis příspěvků ke štítku „ženský fotbal“

Hořké oslavy titulu. Španělská fotbalistka se po vstřelení vítězného gólu dozvěděla o smrti otce

Hořké vítězství čekalo na hvězdu španělského ženského fotbalu. Během finálového zápasu proti Anglii vstřelila třiadvacetiletá Olga Carmonová vítězný gól. Jediná přesná střela rozhodla o nositeli titulu světových mistryň. Krátce poté, co souboj skončil, se fotbalistka dozvěděla smutnou zprávu –⁠ její otec zemřel, píše web Sky News.

Tři lidé zemřeli při střelbě v Aucklandu. Masakr narušil mistrovství světa v ženském fotbale

Aktualizováno

Při střelbě v největším městě na Novém Zélandu Aucklandu zahynuli ve čtvrtek tři lidé a pět dalších utrpělo zranění. Mezi mrtvými je i střelec, informovala policie. Podle novozélandského premiéra Chrise Hipkinse střelba nepředstavovala hrozbu pro národní bezpečnost. Mistrovství světa fotbalistek, které ve čtvrtek v Aucklandu začalo, se může uskutečnit podle plánu, dodal premiér.

Přelomové vítězství. S těhotnými hráčkami kluby nesmí zametat, dokázala islandská hvězda

Když je fotbalista pod smlouvou, zraní se a nemůže dlouhé měsíce hrát, stále dostává plat v plné výši. Proto islandská hráčka Sara Björk Gunnarsdóttirová nemlčela, když otěhotněla a její klub Olympique Lyon přestal posílat peníze. S odstupem se dočkala i díky spolupráci s unií FIFPro vítězství u tribunálu, které znamená pro další hráčky revoluci.

Ženský fotbal baví, Česko absolutně nestíhá. Jsme v začarovaném kruhu, zní z reprezentace

Nejlepší reklama na ženský fotbal. Tak se mluví o nedávno skončeném mistrovství Evropy, které trhalo rekordy ve sledovanosti i návštěvnosti. Turnaj ovládnutý domácími Angličankami zároveň mohl posloužit jako výchovná facka pro české prostředí stále nezřídka razící názor, že „ženy kopající do míče nikoho nezajímají“. I o pokřiveném pohledu mluví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS asistentka trenéra reprezentace Blanka Pěničková.

Anglická hrdinka Kellyová sundala dres. Teď už slavnou podprsenku si nechá zarámovat

Ikonický gól s ještě ikoničtější oslavou. Chloe Kellyová v Anglii zařídila erupci radosti, když v prodloužení finále ženského Eura dala proti Německu nakonec rozhodující gól. Noviny, weby i sociální sítě jsou už dva dny plné fotek fotbalistky-hrdinky, která euforicky sundala dres, točila s ním nad hlavou a nechala se po trávníku bouřícího Wembley nahánět spoluhráčkami. Slavnou sportovní podprsenku si nechá zarámovat.

Fotbalistky vyprodaly gigantické Camp Nou. Tak už nás konečně přijměte, žádá Svitková

Husí kůže, slzy v očích a blázinec. To všechno ve fotbalistkách Barcelony a Realu Madrid vyvolal zápas, jaký ještě nezažily. Jejich čtvrtfinále v Lize mistryň přilákalo na ochozy slavného stadionu Camp Nou přes 91 tisíc fanoušků, čímž padl divácký rekord ženského fotbalu. Nevídané kulisy historického zápasu dojaly i české reprezentantky.

Už žádná diskriminace. Americké fotbalistky slaví, dostanou stejné peníze jako muži

Americké fotbalistky dosáhly po několikaletém sporu s národním svazem dohody v otázce rovného odměňování. Podle informací amerických médií dostanou reprezentantky v rámci vyrovnání 24 milionů dolarů (518 milionů korun), svaz se navíc zavázal zakotvit stejné odměny pro muže a ženy ve všech soutěžích včetně mistrovství světa v příští kolektivní smlouvě.