Žilková: Největší překvapení roku? Prolhaný Stropnický. Šťastného otce jen předstíral

Jak vypadal rok 2022 očima hvězd Divadla Broadway? Frontman skupiny Kabát Pepa Vojtek vzkázal, že byl hektický. To Veroniku Žilkovou potkala řada těžkých situací. Ať už rozpad manželství s velvyslancem v Izraeli Martinem Stropnickým, nebo v závěru roku smrt milované maminky. Právě zjištění, že ji její manžel podvádí, a jeho „dlouholeté lži“, označila herečka za největší překvapení roku.

„Rok 2022 pro mě byl v mnohém nový. Hlavně v tom, kolikrát se dá v životě začínat. Jsem ráda, že jsem na večírku Divadla Broadway, protože Olda (Oldřich Lichtenberg Jr., ředitel divadla, pozn.red.) byl první člověk a jediný kamarád, který mi zavolal za 10 minut poté, co vyšlo v bulváru, že nás Stropnický opustil. Byl první a v podstatě jediný, kdo mi podal pomocnou ruku. Tímto chci jemu a celému divadlu poděkovat – mám nyní nový domov, nové kamarády, nové lásky a je to skvělé,“ podotkla Žilková.

Na dotaz, zda herečku Stropnický něčím překvapil, odpověděla jasně. „Úplně vším. Věděla jsem, že je politik, ale překvapila jsem sebe tím, že jsem nevěděla, že všichni politici brutálně lžou – a on nám velmi dobře lhal čtyři roky. Překvapil mě tím, že je tak prolhaný a vlastně jeho možná nejúspěšnější role byla, že hrál šťastného otce od rodiny, i když to tak vůbec nebylo,“ pokračovala v kritice.

Stropnický rozchod s Žilkovou dlouhodobě nekomentuje.

Politik lehce propadne pocitu moci

A jaké má herečka plány do roku 2023? „19. dubna budeme mít tady v divadle premiéru s Lukášem Pavláskem. Hra se jmenuje Já, diktátor. Mělo by to mapovat to, v čem v současné chvíli žijeme. A to je, že celý svět ovládá jeden bezbřehý člověk. A tím, jak jsem žila s politikem, tak vím, jak lehce propadnou pocitu moci,“ dodala.

Redakce ShowTime na večírku vyzpovídala také frontmana skupiny Kabát – Pepu Vojtka. „Byl velice hektický. Měli jsme dvacet koncertů, na 95 procent bylo všude vyprodáno, takže chci poděkovat fanouškům – bylo to skvělé, stejně jako atmosféra,“ vzkázal. V následujícím roce ho čeká působení právě v Divadle Broadway, konkrétně v muzikálu Okno mé lásky.

Mám v plánu to přežít

„Víme, čí písně tam jsou. Velmi se na to těším. Zatím jsem tam nebyl, premiéra byla v listopadu, kdy jsme s kapelou jeli turné. Vstoupím do toho v půlce ledna, opravdu do toho vlítnu. Musím se to pořádně naučit, abych nepokazil texty. Každá zná písně Olympicu. Největší peklo, které může být, je, když lidé znají více než ty,“ smál se.

A jaké plány má na rok 2023 oblíbená herečka Jaroslava Obermaierová? „Mám v plánu to ještě přežít,“ uvedla stručně.

Tagy: