reklama

Zimní lyžařskou dovolenou v Alpách bych zatím neplánoval, radí Petříček

Budou si moct Češi zalyžovat ve svých oblíbených Alpách? Zatím to není jisté. „Zimní dovolenou bych zatím neplánoval,“ radí šéf České diplomacie Tomáš Petříček (ČSSD). O otevření lyžařských středisek v České republice bude podle něj vláda jednat. Vleky zatím musí zůstat zavřené do 12. prosince.

reklama

„Doufám, že se nějaká lyžařská střediska otevřou. Budeme vést debatu na vládě příští týden,“ řekl Petříček na snídani s novináři o českých ski areálech.

Tuzemské lyžařské vleky jsou zatím uzavřeny, a to do 12. prosince. Provozovatelé ski areálu kritizují, že nevědí, na co se mají připravit.

Sezona je nejistá i v alpských zemích. Italská vláda chce dosáhnout celoevropské dohody na uzavření alpských lyžařských středisek přes Vánoce a Nový rok, což by podle ní zbrzdilo šíření nákazy koronavirem.

Po uzavření lyžařských středisek volá i Itálie a Německo. Naopak Rakousko nebo Švýcarsko by ski areály chtěly otevřít.

„Některé země by chtěly odložit otevření, některé by chtěly otevřít, Rakousko chce umožnit lyžování, ale za podmínky, že nebudou otevřeny bary, Švýcarsko to chce také pustit. Je ale potřeba vyřešit, aby se tam nenahrnula celá Evropa. Zkrátka zimní dovolenou v Alpách bych zatím neplánoval,“ radí ministr zahraničí.

Tagy:

Hlavní zprávy

Veleba: Senát rozehrává velmi nebezpečnou hru, Vystrčil je pro mě nedůvěryhodná osoba

Bývalý senátor Jan Veleba (SPOZ) ve vysílání CNN Prima NEWS zkritizoval šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) za jeho pondělní vystoupení na tiskové konferenci. Vystrčil médiím citoval dopis, který na vlastní žádost obdržel od Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). V něm stojí, že prezident Miloš Zeman není schopen vykonávat pracovní povinnosti a jeho dlouhodobá prognóza je nejistá.

Stále více Čechů chodí do obchodů bez respirátoru či roušky. Pokuty ani nemoc neřeší

Některé evropské státy upouští od povinného používání respirátorů v obchodech. Jedná se například o Dánsko, Maďarsko, Velkou Británii nebo Norsko. V Česku vládní nařízení o zakrytém nosu a ústech dál platí, lidé si však s jeho dodržováním hlavu mnohdy už nelámou. A to i přesto, že za jeho porušení hrozí vysoká pokuta a že pandemie v Česku opět sílí.

Experti: Situace okolo Zemana je vážná, Mynářův postup je těžko obhajitelný a absurdní

Zpráva Ústřední vojenské nemocnice o neschopnosti prezidenta Miloše Zemana vykonávat pracovní povinnosti je velmi závažnou informací, postup hradního kancléře Vratislava Mynáře pak těžko obhajitelným aktem, uvedli političtí experti a ústavní právníci. Třebaže se shodují, že by se i bez přičinění prezidenta republiky sešla dolní komora 8. listopadu, spekulace o pravosti Zemanova podpisu vzbuzují neklid. Za zneužití prezidentských pravomocí hrozí až dva roky za mřížemi.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama