reklama

Zimní lyžařskou dovolenou v Alpách bych zatím neplánoval, radí Petříček

Budou si moct Češi zalyžovat ve svých oblíbených Alpách? Zatím to není jisté. „Zimní dovolenou bych zatím neplánoval,“ radí šéf České diplomacie Tomáš Petříček (ČSSD). O otevření lyžařských středisek v České republice bude podle něj vláda jednat. Vleky zatím musí zůstat zavřené do 12. prosince.

reklama

„Doufám, že se nějaká lyžařská střediska otevřou. Budeme vést debatu na vládě příští týden,“ řekl Petříček na snídani s novináři o českých ski areálech.

K tématu

Tuzemské lyžařské vleky jsou zatím uzavřeny, a to do 12. prosince. Provozovatelé ski areálu kritizují, že nevědí, na co se mají připravit.

Sezona je nejistá i v alpských zemích. Italská vláda chce dosáhnout celoevropské dohody na uzavření alpských lyžařských středisek přes Vánoce a Nový rok, což by podle ní zbrzdilo šíření nákazy koronavirem.

Po uzavření lyžařských středisek volá i Itálie a Německo. Naopak Rakousko nebo Švýcarsko by ski areály chtěly otevřít.

„Některé země by chtěly odložit otevření, některé by chtěly otevřít, Rakousko chce umožnit lyžování, ale za podmínky, že nebudou otevřeny bary, Švýcarsko to chce také pustit. Je ale potřeba vyřešit, aby se tam nenahrnula celá Evropa. Zkrátka zimní dovolenou v Alpách bych zatím neplánoval,“ radí ministr zahraničí.

K tématu

Další hlavní zprávy

Opozice

Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice

Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice

Je to ostuda, pokračuje vládní chaos a lidé už jsou zoufalí. Opoziční politici kritizují sobotní rozhodnutí ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO), který v pondělí navrhne vládě, aby i nadále omezila shromažďování maximálně na dvě osoby. To se dotkne také amatérských sportovců, kteří už se těšili na kolektivní aktivity. Návrh se tak nelibí ani sportovním organizacím, bývalý premiér Mirek Topolánek přirovnal situaci ke Kinder vajíčku.

Školství

Školství se bojí rozzuřených rodičů. V případě problémů hrozí policií i sociálkou

Školství se bojí rozzuřených rodičů. V případě problémů hrozí policií i sociálkou

Po celém Česku se v pondělí mohou s drobnými výjimkami rotačně vrátit do lavic žáci prvních stupňů, tedy od 1. do 5. třídy, a také předškoláci. Musí ale splnit přísné hygienické podmínky. Mezi ty patří pravidelné testování dvakrát týdně nebo nošení roušek. Resort školství předem prosí rodiče, aby vše dodržovali. Pokud se tak nestane, hrozí zásahem policistů nebo dokonce sociálních pracovníků.

Slavia, nebo Sparta? Poslanci se vsadili, kdo vyhraje derby. Nacher může leštit vitrínu
Romana nemohla ovládat tělo. Ve 33 letech si vyslechla krutou diagnózu: Parkinsonova nemoc
Průlom století: Fyzici jsou na stopě neznámé síle, která ovlivňuje částice v přírodě
Konspirátoři zneužívají tragickou smrt Petra Kellnera. Šíří o něm bizarní teorie
reklama
reklama
Tomský: Philip si sňatkem s Alžbětou zkazil kariéru, Harryho unesla šílená ženská

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama