CNN Prima News snowboard

snowboard

Výpis příspěvků ke štítku „snowboard“

Tragédie ve skiareálu v Beskydech: Snowboardista nepřežil náraz do stromu, neměl přilbu

Čtyřicetiletý snowboardista zemřel ve čtvrtek dopoledne v Beskydech. Neštěstí se stalo v lyžařském areálu Bílá na Frýdecko-Místecku. Muž zřejmě vyjel ze sjezdovky a narazil do stromu, přičemž na hlavě neměl ochrannou přilbu. Informoval o tom mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl. Neštěstí se stalo před 11:00 a do skiareálu letěl také vrtulník letecké záchranné služby, jehož posádka během zásahu spolupracovala se členy horské služby.

ZOH: Po týdnu mají Češi díky Ledecké jedno zlato. Hokejistky skončily ve skupině druhé

Ester Ledecká na olympiádě v Pekingu s přehledem obhájila zlatou medaili v paralelním obřím slalomu na snowboardu a zajistila Česku první cenný kov ze ZOH 2022. Hokejistky prohrály s Japonskem 2:3 po nájezdech a ve čtvrtfinále je čeká USA. Čeští biatlonisté ve vytrvalostním závodě neuspěli, nejlepší Mikuláš Karlík skončil 31., Michal Krčmář až 59. Běžci na lyžích se nedostali přes čtvrtfinále.

Ledecká na lyžích vyzrála. Čínská sjezdovka by pro ni mohla být výhodou, říká Pešánová

Kdyby Ester Ledecká vyhrála na zimních olympijských hrách v Pekingu další zlatou medaili na lyžích, už by to nebyl takový šok jako před čtyřmi lety v Pchjongčchangu. Ale stále velká senzace. Bývalá olympionička Lucie Hrstková-Pešánová věří, že by to české hvězdě cinknout mohlo. „I když posledně získala zlato v super-G, teď mám takový pocit, že pokud to někde klapne, bude to spíše sjezd,“ podotýká 40letá expertka pro CNN Prima NEWS.

Pražané si užívají sněhu. Petřín sjíždí děti na bobech, na Karlově mostě se běžkuje

Zatímco řidiče přívaly sněhu v Praze potrápily, mnozí Pražané využili sněhovou nadílku k běžkování přímo v historickém centru, kde bývá sníh spíše vzácností. Běžkaři v pondělí projížděli například přes Karlův most, nedalekou Kampu i Smetanovo nábřeží. Jiní se zase rozhodli sjet Petřín a další kopce či parky, ať už na bobech, lyžích nebo snowboardu.

Rebel z Čech vyrábí prkna v Německu. Troufl by si i na Ledeckou a Samkovou?

Připadal si jako rebel, když v roce 1989 prosvištěl po českých horách na snowboardu. Dostal se k němu kvůli vytrženému vázání na lyži. A objevil nejen nový pocit z jízdy, ale také lásku na celý život. Když odešel do Německa, „protloukal“ se různými zaměstnáními, až si vzal úvěr u banky a založil vlastní firmu na výrobu snowboardů. Rodilý Pražák Josef Holub v rozhovoru pro CNN Prima NEWS přiznává, že začátky neměl jednoduché. Značka Goodboards letos slaví desáté narozeniny.