Život ukončím eutanázií, přiznal herec Delon. Na poslední cestě ho doprovodí syn

Legenda francouzského filmu Alain Delon se již několik let otevřeně zasazuje o právo na eutanazii. V jednom rozhovoru označil eutanazii za „nejlogičtější a nejpřirozenější věc, kterou lze udělat“. Hercův nejstarší syn Anthony se ve vysílání německé televizní stanice RTL svěřil, že ho otec přímo požádal o pomoc při organizaci příslušného postupu a učinil příslušný zápis do své závěti.

Šestaosmdesátiletý Alain Delon svůj jednoznačný postoj k eutanazii neskrývá. „Jsem pro. Za prvé proto, že žiji ve Švýcarsku, kde je eutanazie možná, a za druhé ji považuji za nejlogičtější a nejpřirozenější věc, kterou lze udělat,“ uvedl Delon loni v rozhovoru pro francouzskou televizi TV5 Monde.

„V určitém věku a určitém okamžiku, má člověk právo odejít v klidu, aniž by musel procházet nemocnicemi, injekcemi atd.,“ dodal herec pro švýcarská média.

Doprovod na poslední cestě

Anthony svému otci slíbil, že ho bude doprovázet v posledních chvílích jeho života, až se Delon rozhodne opustit tento svět. Herec o to měl syna požádat poté, co se Anthony staral o svou umírající matku, Alainovu bývalou manželku Nathalii, která zemřela v lednu 2021 na rakovinu slinivky.

„Doprovázel jsem svou matku,“ řekl Anthony a dodal, že herečka byla také odhodlána k eutanazii, přestože je ve Francii nezákonná. „Naštěstí jsme se k tomuto zákroku neuchýlili. Říkám naštěstí, protože vše bylo připraveno. Měli jsme takového člověka,“ prozradil Anthony Delon.

Alain Delon v roce 2019 prodělal mrtvici a stále používá hůl. O dva roky dříve zemřela jeho partnerka Mirelle Darcová, s níž strávil posledních 13 let.

Tagy: