reklama

Zlámalová: Fiala i Bartoš tvrdí, že s Babišem spolupracovat nebudou. Nedovolí si lhát

Volby do Poslanecké sněmovny se budou konat přesně za měsíc, už nyní se však diskutuje o tom, kdo by s kým mohl spolupracovat. „Petr Fiala (ODS) říká, že s Andrejem Babišem vládnout nebude. To samé řekl Ivan Bartoš (Piráti). Pokud nemají úplně lhát, tak to udělají. Musí hrát o důvěru svých voličů,“ podotkla komentátorka Echo 24 Lenka Zlámalová ve vysílání CNN Prima NEWS.

reklama

Pokud lidé nebudou lídrům stran před volbami věřit, nemá podle Zlámalové smysl vést předvolební debaty. „Nemyslím si, že by koalice Spolu vládla s Babišem, pokud tam bude Petr Fiala. Pokud dojde k něčemu fatálnímu – selhání koalice, odchod Fialy z ODS, tak je možné vše. Spolu ale nemá jako prioritního partnera ANO,“ podotkla komentátorka.

Nic by nezměnilo ani to, kdyby své předsednické křeslo Babiš předal někomu jinému. „Taková situace vůbec neexistuje. Znamenalo by to jen to, že Andrej Babiš bude zezadu tahat za nitky. Je to hnutí jednoho muže, není tam žádná svobodná vůle ostatních lidí,“ pokračovala. Doplnila, že pokud je koalice Spolu soudná, k takovému scénáři – vládě s ANO – nikdy nedojde.

„Byl by to podvod na voličích a stínové divadlo. To, že se to takto medializuje, je jen snaha ANO zvýšit si politický potenciál,“ doplnila. Stejného názoru je i u koalice Pirátů a STAN. „Ivan Bartoš řekl, že s Babišem nikdy vládnout nebude. Lídři musí hrát o důvěru svých voličů,“ uvedla s odkazem na to, že si nemohou dovolit lhát.

Malé strany by podpořily Babiše

Podstatnou roli mohou po volbách sehrát i malé politické strany. „Pro koalice Spolu a Piráti a STAN je hlavní, aby se do Sněmovny nedostala pokud možno žádná z malých stran. Čím méně jich tam bude, tím hůře pro ANO. Pokud by se tam nedostala žádná, znamenalo by to většinovou vládu koalic,“ podotkla Zlámalová s tím, že pro hnutí ANO by bylo výhodnější, kdyby se do Sněmovny dostaly strany KSČM a SPD.

Podle ní jsou všechna malá uskupení potenciálními partnery pro Andreje Babiše. „Nikoliv pro koalice. Babiš by měl nyní vést kampaň tak, aby se do Sněmovny dostalo co nejvíce malých stran. Potenciálního partnera tam pro koalice nevidím,“ zdůraznila.

Komentátor Lidových novin Petr Kamberský pak vyzdvihl jeden z paradoxů letošních voleb: „Podle posledního průzkumu agentury Median by Babiš vyhrál na úkor svých potenciálních partnerů – ČSSD a KSČM. Je to největší paradox voleb. ANO potřebuje posilovat, ale jen malé procento voličů může sebrat koalicím. Proto čím více bude posilovat, tím více bude brát voliče možným partnerům,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS

Zlámalová následně doplnila, že u hnutí ANO nevidí žádný konkrétní program. „Jedná se pouze o přerozdělování a transfery voličů, kterým opakují, že budou zvyšovat důchody a dotace. V nějakých bodech se shodují s ČSSD. Naopak u Přísahy je mi utajené, co Robert Šlachta chce,“ podotkla. Hnutí ANO označila za první seniorskou stranu, specifikum Přísahy je pak její složení.

„Je postavená z bývalých policistů a její program je, že všechny pozavírá za nákupy respirátorů. Co chce ale dělat s bydlením, inflací, to nevyhledáte. Nic takového zatím Šlachta neřekl,“ uzavřela.

Tagy:

Hlavní zprávy

Rodiče Maxíka museli sehnat 50 milionů na léčbu. V Ostravě začali testovat děti na SMA

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice začala jako první v Česku nabízet maminkám v porodnici zdarma vyšetření na výskyt spinální svalové atrofie, zkráceně SMA. Pokud se nemoc prokáže, je třeba dítěti podat okamžitě léčbu. SMA trpí například Maxík z Ostravy, u něj se ale na nemoc přišlo poměrně pozdě a jeho rodiče pak na léčbu sháněli 50 milionů korun.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Exkluzivní průzkum: Zájem o očkování stagnuje. Vakcínu odmítají voliči SPD a Volného

Všichni, kteří se chtěli očkovat, jsou již očkovaní, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. 69 procent z 1 014 dotazovaných už dostalo alespoň jednu dávku a pouze 3 procenta to ještě mají v plánu. Vakcínu odmítají především voliči SPD, Volného bloku a koalice Trikolóra-Svobodní-Soukromníci. Mezi hlavními důvody jsou obavy z vakcíny nebo pochybnosti o užitečnosti očkování.

Herečka Kuklová o zákeřné rakovině: Po vztahu s Pomejem jsem tušila, že nemoc přijde

Míša Kuklová má za sebou těžké období, zhruba před rokem jí lékaři diagnostikovali rakovinu prsu. Dnes už má ale svoje vnady, které chorobě obětovala, zpět. Od samého začátku byla odhodlaná rakovinu porazit. Přiznává však, že tuto nemoc očekávala. Podle ní za to mohou stresy, které vznikly na základě prvního manželství s Jiřím Pomejem a které se hromadily ještě několik dalších let. Řekla to v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

ANO vede Česko ke krachu, tvrdí Fiala. Za koalici Spolu slibuje zastavit zadlužování

Zastavit zadlužování bez zvyšování daní, garantovat prozápadní orientaci České republiky, digitalizovat státní správu či vyřešit rychlou výstavbou krizi na trhu s byty. To vše by chtěla prosadit koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), pokud by se dostala do vlády. V pražském Slovanském domě to při pondělním zahájení závěrečné části kampaně před říjnovými volbami do Sněmovny řekl lídr koalice Petr Fiala.

Exkluzivní ukázka z knihy znásilněné Nely: Připadala jsem si nechutná, nemohla jsem dýchat

Nelu Moravcovou před čtyřmi roky brutálně znásilnil a málem zavraždil její soused. O dva roky později se pokusila o sebevraždu skokem z okna. Dnes si mladá žena zařizuje novou budoucnost a plánuje vydat knihu, ve které líčí nejen hrůzy, které prožila, ale poodhaluje i další kapitoly ze svého života. Promlouvá o svém boji s anorexií i o tom, čím si prošla během hospitalizace v nemocnici.

reklama