CNN Prima News zlevňování

zlevňování

Výpis příspěvků ke štítku „zlevňování“

Cena plynu klesla o dvacet procent. Koncoví zákazníci ale snížení i kvůli fixaci nepocítí

29. října 2022 13:58

Cena plynu za poslední týden klesla o dvacet procent. Spotřebu snižuje teplé počasí a zásobníky jsou tak téměř plné. Ekonomové ale optimismus mírní. Odběratelé totiž pokles cen zatím příliš nepocítí, protože dodavatelé mají nakoupené objemy plynu dopředu za určitou cenu, což jim spolu s fixacemi nedovoluje ceny snižovat.

Pohonné hmoty zlevňují, nafta se blíží 35 Kč. Nejvíce se vyplatí tankovat na jihu Čech

16. prosince 2021 08:28

Ceny pohonných hmot v Česku třetí týden v řadě klesly. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil od minulé středy o 29 haléřů na průměrných 36,46 koruny za litr. Nafta se prodává v průměru za 35,45 koruny za litr, což je o 24 haléřů méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

Česká inflace už je druhá nejvyšší v Evropské unii. Rychleji ceny rostou jen v Polsku

17. prosince 2020 12:22

Průměrný meziroční růst cen v Evropské unii dosáhl v listopadu 0,2 procenta. Eurozóna se už čtvrtý měsíc v řadě topí v deflaci. Nejrychlejší růst cen zažívá Polsko, kde došlo k meziročnímu zdražení o 3,7 procenta. Hned za ním se řadí Česká republika s Maďarskem, které vykázaly shodné tempo růstu cenové hladiny ve výši 2,8 procenta.

Vepřové maso prudce zlevňuje. Může za to epidemie afrického moru prasat v Německu

16. října 2020 13:49

Ceny jatečních prasat se na českém trhu v září meziročně propadly téměř o pětinu. Pokles nastal i v porovnání se srpnem, a to o necelá tři procenta. Dá se tak předpokládat, že vepřové maso by mohlo začít zlevňovat i na pultech tuzemských obchodů. Na vině je nadbytek vepřového na trhu v důsledku epidemie afrického moru prasat v sousedním Německu.